Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrátmentes táplálkozás?...

Szénhidrátmentes táplálkozás? Segíthet a problémáimon?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, és kezdek elkeseredni. Mindig is az a típus voltam, aki nem figyelt oda, mit eszik, mert nem híztam. Tömhettem magamba a gumicukrot, chipset, üdítőket, semmi nem látszott. Persze otthon nem voltak ilyesmik, ezért mikor gimnazista lettem és úgymond "független", sokszor vettem magamnak ilyen-olyan nasit.

Aztán 17 éves koromban egyszer csak hüvelygombám lett. Voltam vele orvosnál, kezelték, semmi baj. Aztán három hónap múlva megint. És megint. És így megy ez lassan öt éve, a legtöbb idő gombamentesen fél év volt. A nőgyógyászok nem akarnak tudomást venni a visszatérő gomba 'visszatérő' tagjáról, mindegy hogyan hangsúlyozom nekik, legyen az magándoki, vagy állami. Az antibiotikumos kezelést már nem bírja a nyálkahártyám, egy hüvelytabletta után is már vérzés alakul ki és előbbre jön a menstruációm. A másik probléma a szűnni nem akaró pattanások az arcomon és a hátamon. Se kenőcs, semmi nem volt jó rá. Egyre inkább azt érzem, hogy ezekkel a felszíni kezelgetésekkel súlyosbítom a problémát, és muszáj szervezeti, azon belül is étkezési szinten véget vetni mindkettőre.

A szénhidrátból cukor lesz, és mint tudjuk, a candida szereti a cukrot. A pattanásos bőr is sok esetben erre vezethető vissza.

Persze nem fogok orvosi konzultáció nélkül belevágni semmi ilyenbe, csak gondoltam hátha van a fórumon olyan, aki már csinálta ezt, és segített is neki. Most addig jutottam, hogy nem eszek fehér kenyeret. Nem úgy tűnik, hogy elég :(


Egyéb tanácsok?


nagyon rossz ez így :(



2013. dec. 1. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

SzénhidrátMENTESEN nem lehet táplálkozni, mert gyakorlatilag MINDEN élelmiszer tartalmaz szénhidrátot.


Mellesleg ha csak erösen csökkented is, már igen komoly zavarok lépnek fel a szervezetben.

2013. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A bevitt táplálék felének szénhidrátnak kell lennie!!!!
2013. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jó oldalról keresed a megoldást, és elárulom hogy a doki sem fog segíteni mert hülye ahhoz sajnos. Teljesen más gondod van szerintem, és nem éppen a szénhidrátnál kell keresni. Kicsit hosszú lenne itt leírni mindent, ami ezzel kapcsolatos, de ha felveszed a kapcsolatot velem privátba akkor ott egyszerűbb lesz.
2013. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kivizsgálás nem ártana neked. Nem akarlak ijesztgetni, és lehet hülyeség is ezzel előhozakodnom, de a cukorbetegségtől sajnos szinte minden kijön. Én már minden "mellékhatásáról" olvastam már, így a gyakori hüvelygombáról és a pattanásosodásról is. Én az vagyok, és nekem szinte minden hónapban van valamilyen kisebb "gombás" fertőzésem, amire semmit sem reagált a nőgyógyászom, de én már hozzászoktam. Szóval csináltass egy vérképet, az nem árthat.
2013. dec. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Visszatérő hüvelygombára valóban szokták javasolni a speciális (Candida) diétát, ami elég kemény dolog. Van aki esküszik rá, van aki viszont évekig csinálja és mégsem gyógyul meg teljesen. Én próbáltam, annyit nem használt, viszont állandóan fáradt voltam a szénhidrátmegvonástól. Ezzel együtt viszont ilyen panaszok esetén szerintem azért nem árt odafigyelned a táplálkozásodra. Vedd komolyan (tényleg) a napi 2-3 liter folyadékot (lehetőleg víz, nem cukros, szénsavas akármi), fogyassz teljes kiörlésű gabonát, sok gyümölcsöt, zöldséget és kevesebb feldolgozott élelmiszert. Mozogj rendszeresen, végezz valamilyen méregtelenítő kúrát és erősítsd az immunrendszered. Ezek általános tanácsok.

Azt nagyon jól látod, hogy egy orvos által felírt antibigyó, hüvelytabletta nem fog meggyógyítani. Ennél komolyan az ügy, valamilyen "testre szabott" gyógymódra lenne szükséged. Én azt tanácsolnám hogy fordulj egy megbízható természetgyógyászhoz.

2013. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád az ezüst kolloidot.Sok mindenre jó,legalábbis azt írják róla.
2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!