Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez anorexiának...

Szerintetek ez anorexiának számít?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 160 cm és 44,5 kiló. Rendesen eszem, sőt, igyekszem sokat enni, mégis vékony vagyok. Olvastam, hogy az anorexia lelki eredetű, hát, én nem látom magam kövérnek, sőt, szeretnék hízni még egy pár kilót, de egyszerűen ilyen vékony vagyok alkatból is kifolyólag. Más azt mondja, hogy semmi baj velem (én is így gondolom, mármint, hogy nem vagyok anorexiás) , de az orvos folyton csak azt taglalja, hogy igen, de az vagy stb. Ha ti ezt anorexiának gondoljátok, kérlek, írjátok le, hogy hogyan hízhatnék!

2014. jan. 4. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod, csak több energiát használ el a szervezeted, mint, amennyit beviszel...és ráadásul fejlődik a szervezeted még. Én is ilyen típus vagyok, bármit megettem nem híztam. 168/48 voltam, és akkor azt tanácsolták, hogy edzenem kellene, és izmosodni, lementem a terembe és 200 lány közül én voltam az egyetlen, aki hízni akart :) A mozgás miatt nagyobb lett az étvágyam, és így kezdtem hízni, természetesen egészséges ételeket ettem, de abból többet + vitaminokat+ tápkiegészítőt...( egy edzőt ha megkérdezel az biztos összeállít neked egy étrendet. Tök jó mert már nem vagyok olyan, mint egy gázgyújtógyufa :) 168/64 vagyok most egyáltalán nem kövér, viszont brutál erős lettem önmagamhoz képest, és szép sportos izmos lett az alkatom. Remélem tudtam segíteni.

Ui.: az orvosnak viszont van baja, ne hagyd, hogy beléd beszélje a betegséget!

2014. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az anorexia testképzavar, ha te nem látod magad kövérnek és nem is fogyókúrázol, akkor nem vagy anorexiás. Fura egy orvosod van. Egyél amennyi jólesik, ha ilyen az alkatod, örülj neki :)
2014. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem vagy anorexiás, csak egyszerűen ilyen az alakod. Ha még nem kezdtél el nőiesedni, akkor azért vagy ilyen sovány, és majd hízni fogsz. Ha viszont már fejlettebb vagy akkor sincs gond. Genetika :)
2014. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a magasságod alapján teljesen rendben van a súlyod és a BMI-d is,vékony vagy,de nem kórosan sovány,és ha nem vagy rosszul,meg megjön a menstruációd,akkor semmi baj,szerencsés vagy ;)

Az orvosod tényleg dilis,nem tudja,mi az az anorexia,közhelyként mondja Rád,mert vékony vagy,pedig neki orvos létére pont tudnia kéne,hogy mi is ez.Ez kb.oylan,mint ahogy a szőke nőket butának ítélik.

Én 42 kiló voltam 178 centihez,de én anorexiás voltam tényleg,és egyáltalán nem úgy gondolkodtam,mint te,mert még tovább is fogyni akartam...

Ha jól érzed magad így,ne foglalkozz vele,mit mondanak az orvosok,ha viszont valami más hátrányod is származik belőle,tényleg sportolj,és egyél többet,de csak amennyi jólesik,semmiképp ne többet,mert akkor rosszul leszel.

2014. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! :) Az egyetlen szomorúságom az, hogy az ember már az orvosában sem bízhat. :)
2014. jan. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!