Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges az ha minden...

Egészséges az ha minden reggel 2-3 tükörtojást eszik az ember?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát a főt tojás egészségesebb mert itt olajban vagy zsírban sütöd
2014. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 intrepid ***** válasza:
Egészséges, sokkal egészségesebb, mintha reggeli nélkül indulnál el.
2014. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
MINDEN reggel nem.... a sárgája kevésbé egészséges.
2014. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésen az a hangsúly hogy Naponta. Egyszerü és gyors... de egészséges e ?
2014. jan. 11. 02:56
 5/11 anonim ***** válasza:
A Nagy könyvben az van írva, hogy hei 3x3 az ajánlott. A szomszédom viszont heti 3x9-ből rántottát evett.
2014. jan. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiam évekig minden reggel 3 tükörtojást evett, mást nem volt hajlandó, semmi baja nem lett, makk egészséges volt mindig.
2014. jan. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen.egészséges! Tévhit,hogy a tojássárgájától magas lesz a koleszterin. A koleszterint a máj termeli és ha nem viszel be,akkor is magas lesz,ha hajlamod van rá. Viszont a tojás úgy,ahigy van az egyik legegészségesebb étel,szinte minden benne van,amire szükségünk van.
2014. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így szuper, én is ezt tenném (illetve gyakran hagymás rántottával helyette), ha elég tojáshoz jutnék a jóféle házi forrásaimból, a sima piaciak olyan ízetlenek hozzájuk képest.

Napi 3-4 tojást viszont eszem, épp csak rántottára nem jut mindennap :(

Jó étel, komplett fehérje, semmi rosszat nem tudok róla mondani.

2014. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#1: Ettem már szárazon sült tükörtojást. A zsírral pedig nekem abszolút semmi bajom, igyekszem sokat enni belőle, ami elég jól sikerül is. Ez az egyetlen számomra is tartható hatékony fogyókúrás megközelítés. Bár a szénhidrátminimalizálás része már nehezebb. Sok más ember sem zsírfóbiás (OK, aki az, az tojást sem eszik, max. fehérjét), s remekül megvan.
2014. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egészséges. A zsír/olaj nem probléma, viszont a minőségre érdemes odafigyelni, már akit érdekel ez a része. Például a hagyományos napraforgóolaj legjobb, ha a kukában landol, de ez külön téma.


A 2-3 tojással meg önmagában nincs gond, már megcáfolták rég a koleszterinszint mítoszt, ennek is érdemes utánaolvasni.

2014. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!