Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom, hogy sok anorexiával...

Tudom, hogy sok anorexiával való kérdés volt, de mégis?

Figyelt kérdés

Náluk mikor indul be a fogyás? Miért lehet fogyni, ha valaki nem eszik? Nem úgy van, hogy beáll tartalékoló üzzemmódba és nem fogy semmit vagy nagyon minimálisat aztán a 2szeresét hízza vissza, mert a teste azt érzékeli, hogy vészhelyzet van? Úgy is fogynak, ha nem tornáznak, csak szimplán nem esznek? Miért így fogynak?


Légyszi válaszoljatok minden kérdésre, már aki ért a témához, mert nekem nagyon nem világos...:S


2009. dec. 2. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
miért szeretnél ilyet tudni?ne akar alkalmazni,én is anorexiás voltam aztán bulémiás most meg egész nap eszem (mert kiéheztem) amugy azért fogynak mert nem visznek be elég kalóriát és mivel tartalék üzemmód ahogy irtad egy idő után a szervezet a tartalákokhoz nyúl,először a zsirhoz,aztán az izomhoz majd a csontot kezdi el leépiteni.ha tornáznak gyorsabban fogynak de ez minden fogyókúránál igy van,de egy idő után nem tudnak mozogni mert nincs erejük
2009. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm... azért akarom tudni, mert egyik ismerősöm a fejébe vette, hogy ezzel fogyni fog. Már kb 2hete alig eszik és nem értem meg, miért csinálja! Még semmi nem látszik rajta, csak a hasa ment össze, ami természetes ugye, ha üres. Hiába mondom neki, hogy ezzel nem lehet fogyni, ő azzal van megáldva, hogy vannak éhező emberek, meg régebben az ilyen-olyan táborokban és simán lefogytak. De nem értek vele egyet és meg szeretném érteni, hogy miért tud egy ember fogyni attól, ha nem eszik és mennyi idő múlva érné el, hogy fogyjon? A feneke a nagyobb kicsit meg a combja (szerinte), szerintem így csinos. Mennyi idő alatt fogyna le? Tiszta gáz...
2009. dec. 2. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
inkább mozogjon de mellette egyen.ezt tanácsold neki.ezt nem fogja sokáig birni szerintem,énis fél év fogyókúra után miután fogytam 20 kilót kezdtem el ezt a hülyeséget.egyik napról a másikra nagyon kevés ember tudja megállni hogy ne egyen semmit,remélem ő is ezek közé tartozik.ja amugy az első voltam.
2009. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Te is az anorexiát választottad... De miért? Hány centi és hány kiló voltál? Mennyi idő alatt fogytál le a nem evéssel?


Szóljál, ha unod a kérdéseimet:D Csak annyira szeretném ezt megérteni.... :( Tönkre teszi magát!

2009. dec. 2. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Először el kell hagyni a cukrosat, szénhidrátosat.

Zöldséget zöldséggel enni, meg rizst is lehet. Sok folyadékot, de nem cukrosat. Aztán jó többször enni, de csak egy egy falat zöldséget, vagy sótlan, zsírmentes húsdarabot. Nekem így sikerült lefogyni. Meg is tartottam a súlyomat, mert edzésre is járok.

Az anorexiás büszke arra, hogy uralkodni tud az éhségérzetén, vagyis hogy ura önmagának. Ez olyan emberek teszik, akik az élet más területein nem uralkodhatnak önmaguk felett. Mondjuk, mert a szüleik túlságosan kontroll alatt tartják őket. A teljes koplalás bizony életveszélyes helyzetet teremthet. Felborul az egyensúly.

És igen, fogynak, ha koplalnak, egy idő után. Ez nem tanácsos.

2009. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nah hát akkor most meg fogod érteni


Nem mind1, hogy milyen testtel kezdjük az " anorexia felé vezető utat ". Ha valaki túlsúlyos vagy telt akkor enyhén szólva szánalmas gondolat az egész, mert csak jobban fog hizni, mivel lelassul az anyagcsere és a saját zsirjából a test akár 1 évig is nyugodtan kibirja. Tehát egy túlsúlyos ember ezzel a módszerrel nem megy semmire, ugyanis borzalmasan sok idő kellenne ameddig elfogyna a saját zsirja és különben is senki sem bir ki egy évet majdnem semmi evéssel, főleg nem egy dagi személy


Viszont ha valaki már igyis normál testsúlyú vagy épp sovány, annak " beválhat " ( ez a mérhetetlenül nagy ostobaság ) és könnyen lehet anorexiás, az ő esetében kevesebb zsir van és hamarabb fogy el. Ha valamit nem értettél még most sem akkor még kérdezhetsz

2010. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!