Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon sovány vagyok, és ezt...

Nagyon sovány vagyok, és ezt szégyellem, mit tegyek, hogy hízzak, semmi sem használ?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs egészségügyi oka és csak alkati dolog akkor smemit nem tudsz tenni, elhiszem hogy rossz de hidd el az nagyobb baj lenne ha alevegötöl is hiznál. ráadásul az emberek nagytöbbsége cserélne veled mert akkor annyit ehetnének amnenyit akarnak... Sokat eszel? vagy azért vagy vékony mert nem is eszel sokat? jártál már gasztroenterologián hogy kivizgyálják van-e felszivódási problémád? szüleid is vákonyak vagy legalább az egyikük ilyen? mert akkor nagyobb az esély a genetikai okra. hány évs vagy?
2014. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigyedet kell elsőnek vizsgálni. Ha ez rendben van, akkor parazitát. Ha az sincs, akkor ektomorf alkat vagy és nagyon jól beállított étrend kell, hogy bármi is rakódjon rád.
2014. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyúrj, hátha izom rakódik rád.
2014. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha nincs hormonális ok (pl. pajzsmirigy nem megfelelő működése), vagy felszívódási zavar, és egyéb betegségek, akkor esetleg úgy tudsz hízni, hogy nagyobb mennyiségű fehérjét viszel a szervezetedbe, és mellé sportolsz (úszol, kondizol), olyan sportot választasz, ami nem csak az állóképességet javítja, hanem izmot is ad. A biciklizés, futás ebből a szempontból nem épp a legjobb sport.
2014. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vékony testalkatú voltam kb17 éves koromig. Akkor kezdtem neki a súlyzós edzéseknek, amit a mai napig aktívan végzek. A nehéz, súlyzós edzés meghozza rendesen az étvágyadat és segíti az izmaidat, csontozatodat is megerősíteni. Én kicsit át is estem a ló túlsó oldalára. Igaz, sok év alatt, de most már 46kilóval vagyok nehezebb, mint amikor elkezdtem az edzéseket (50- 96)
2014. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy képet linkelhetnéd, hogy mégis milyen az a "nagyon sovány"(neten keresel egyet) Szégyellni, meg nem biztos, hogy kell magad, sokaknak tetszik, mint pl. nekem :)
2014. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hasonló problémával kuzdok felnott noként. Bár már teljesen normális a testalkatom, de szeretnék még 3kgot hízni. Nekem azt tanácsolták hogy nagyon pontosan étkezzek, szoval mindíg ugyanabban az idóben edd a reggelit, tízorait, edédet...Persze lehet hogy ez nem elegendo, valami jo vitamint szedj azért. Esetleg marad a fehéje, amit a testépítok is isznak.
2014. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Egyél több kenyeret,péksüteményt,tornázz, a súlyzózás is jó kicsikkel is lehet csinálni és olyan gyakorlatokat végezz pl.hasizom és más izom erősitő gyakorlatokat miközben nem kell ugrálni,lassan,de biztosan erősödni fogsz.Sokszor egyél keveset,B vitamint is szedhetsz.
2014. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Leginkább az #1 és #2 (meg a hozzájuk hasonló) hozzászólókkal értek egyet. Ha az egészségügyi vonatkozások rendben vannak (valóban, első körben a hipertireózis ill. belső paraziták a leglényegesebbek), és még nem múltál el 30 éves, akkor tedd össze a kezedet, és adj hálát a Nagy Természetfelelősnek :)

Fogd fel úgy a testedet, mint amikor építkezéskor egy szűz területen kell elkezdeni az építést, és nem azzal kell pepecselni, hogy előtte millió dolgot lebontani. Az, hogy sovány vagy, nem jelenti azt, hogy nem lehet jó és arányos alakod (különösen, ha fiatal vagy): itt a legjobb alkalom a sportolásra! Az tuti, hogy használ, hiszen megfelelő edzéssel - tetszik, nem tetszik - az izmok növekednek, és formálódik az alakod. De eszedbe se jussanak a tömegnövelő meg egyéb hasonló szerek!!!

És még valami:

- ha kamaszkor előtt állsz (amit nem hiszek), akkor máris felejtsd el ezt a problémát, mert megoldódik magától;

- ha épp kamaszodsz (<18-20 év), akkor ez természetes dolog, és még mindig jó esélyed van arra, hogy - ha nem vigyázol - idővel elkezdj pocakosodni, vagy legalábbis "emberesedni";

- minden egyéb esetben lásd az előzőeket :)

2014. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pajzsmirígyvizsgálat és parazitavizsgálat valamint kiegyensúlyozott táplálkozás.
2014. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!