Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a tejérzékeny,...

Szerintetek a tejérzékeny, gluténérzékeny a félbarna, barna kenyeret (csak vízből, sóból gluténmentes lisztből állnak) puhán vagy inkább pirítva pár naposan egye? Ezt a folyadék felszívás miatt meg az állítólagos erjedési folyamatok miatt kérdezem .

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 15:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bármilyen hús bármilyen zöldség bármilyen gyümölcs, több nem mérgező gomba is van, olajos magok, és kb. mást nem is eszik az ember.


De én nagy hókuszpók vagyok, és épp most vettem egy kiló kukoricalisztet (nesze paleó). Mert most úgy voltam vele, hogy 270 forint belefér, na itt van liszt. Nem tudok mit kezdeni vele mert látszik hogy száraz, és mit csinálnék vele? (amúgy majd valami tömegnövelő lekváros császármorzsaszerű édesség lesz belőle, szerintem).


Junkfood, de glutenfrei :D

2014. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Na Igen akinek ilyen az állapota -mert sokak szerint ez csak egy állapot ) vagy legyen sok pénze a különleges dolgokra, vagy egyen naturt (mint mondtam sóskrumpli, főttrizs, főtt hús), vagy rendezkedjen be pékségnek süssön kenyeret, meg sok ideje külön magára sütni főzni.
2014. jan. 22. 18:38
 13/31 anonim ***** válasza:

Az ember húsevő. Nem kell berendezkedni, nem kell sütni (!) nincs vele semmi.

Akarni kell.


A hús drága: a kukorica és a rizs olcsó.


Más (mű) kaját egyébként sem kell enni, ennyi. Aki nem akar szemetet enni, az egyébként sem vesz feldolgozott kaját, függetlenül attól hogy mennyire reagál a teste a tejre/gluténra, akármire.

2014. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Igen egy ideig lehet Én is főttkrumplin, főttrizsen meg puliszkán élek és vizet meg iszok hozzá meg nyáron lelegelem a gyümölcsfáka, télen meg vadászom az occsó banánt !. De sokáig így nem megy.
2014. jan. 22. 19:11
 15/31 anonim ***** válasza:

mit érzel, mi hiányzik?


megjegyezném szegénység van, és a finom, tápláló husika drága. de mindenkinek..

2014. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Lehet hogy furcsa és megvetel, de Én a hagyományos egyszerű ételeken nőttem fel (krumplis, túrós, káposztás tészta, raskottkrumpli, töltöttpaprika, meg néha pörkölt rántotthús ás ünnepekkor bigli, fánk, pogácsa) És még akkor megfizethetőek voltak a húsok is.
2014. jan. 22. 20:31
 17/31 anonim ***** válasza:

Ez nem egy megvetendő dolog.. Magamat vetném meg, ha ilyen dolgok miatt lenéznélek vagy megvetnélek. Tudom, hogy az emberek megszoktak bizonyos ételeket.. én fiatal vagyok, és mindig volt tudatosság abban ahogyan ettünk, nem mindig volt jó (hiszen tudatosan is lehet tévhiteket követni magabiztossággal..) de így annyira nem nehéz változtatni, mert megszoktam hogy mindig megfontolom mit eszek. Csak annyi változott, hogy nem a fehér lisztet kerülöm, hanem a teljes kiőrlésűt is.. részletkérdés.



Volt egy privát levelezés a Kérdezővel, amit hasznosnak gondolt.. megosztani. Szerintem nem olvassák annyian a fórumot, illetve kevesen nyitottak az én véleményemre, de tanulságosnak tanulságos, így bemásolom. Akit érdekel, elolvashatja, nézőpont ez is, szegényebb senki nem lesz tőle.



Kérdező

"Miért nevetsz a más baján ?


Tisztelt 6. kommentelő miért nevetsz a más baján?

Az tény hogy tejet Én sem iszom, mert az eleve egy állat "gyerekének" a tápláléka. DE !!! Sok ételben ott a tejszármazék, a másik, meg hogy ha egyszer ha az EMBERI emésztési működés rendszere felborul, akkor hiába a természetes eétkezés csak kinlódunk lehet, hogy ezt még NEM élted át, amikor Begörcsöl, Fáj és nem tudsz megmozdulni, meg csak azt a bizonyos pár négyzetméteres helyet célzod meg !"


Aczél:


"Én sem hülyeségből kezdtem ám paleózni. Ennyi.


Van akupunktúra, qigong és paleo, mindent meg lehet oldani, csak jól kell hozzáállni. Műkajákat meg nem eszünk, attól függetlenül hogy okoz-e görcsöket vagy nem."



""DE !!! Sok ételben ott a tejszármazék"


Azokat a szemeteket, akik direkt csak azért beletesznek tejszármazékokat élelmiszerekbe hogy mindenkiben erősödjön az áteresztő bél szindróma.. én máglyára fogom küldeni. Rohadtul meg fogják még bánni, hogy ekkora emberellenes gyíkok.


Lehet majd rájönnek milyen rossz amit tesznek, és egyszercsak előtör a lelkiismeretük. Lesz még változás ebben a világban. Addig ki kell bekkelni, én sem ehetek ám akármit.. nem is akarok, a húsban nincsen tej, a zöldségben nincsen tej, a kukorica pedig a legfinomabb töltelék nasskaja.. és nincsen benne tej. Ilyen izgalmasan eszem, de nem számít, lényeg hogy én se szögezzem magamat az illemhelyre."



Kérdező

"Szia !

Azért ne legyél ilyen durva, tudom, hogy mi ezekről a véleményünk, de amit nekem irtál azt ki mernéd rakni az oldalra nyilvánosan ?"


Aczél:


"Rendszeresen kirakok ilyen véleményeket nyilvánosan a fészbúkomra.


Orvosokat úgy oltok le (jogosan), hogy bele sem lehet kötni csak szerencsétlenül mentegetőznek és kifogásokat keresnek.


Ebben semmi gonoszság nincs, én szeretem pofátlanul vállalni az igazságot, leplezés és mismásolás nélkül.


Az élelmiszeripar (ez a szakmám) emberellenes, a gyógyszeripar emberellenes, tisztító tűz kellene. És el is fog jönni, mégpedig valami megváltós formában, erőszak nélkül.. a primitív gonoszság és kapzsiság ami a hataloméhes emberek (és jelen esetben az emberiség ellen dolgozó megbetegítő iparok) ismérve el fog oszlani. És egyszer csak azt fogjuk tapasztalni, hogy már mindenki csak jót akar másoknak.


Úgyhogy nekem semmi félnivalóm nincs, nekem nem kell óvatosan vagy szépen fogalmaznom. Én arccal is próbálok rámutatni a bűnösökre, úgyis saját maguk ítélik el magukat.. ha eljön az ideje, hiszek benne hogy egyszer felébred mindenki lelkiismerete. Előbb, vagy utóbb."



Tessék, ha valakinek ez hasznos.. egy látásmód mindenesetre.


Tápi.

2014. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ebbe a témába nálam már belekerül egy kis filozófia vagy vallás is, én hiszem, hogy a rossz dolgok nincsenek véletlenül, és erős hitem van abban is, hogy jóra fognak fordulni ezek a dolgok. Ez egy meggyőződés, persze nem biztos hogy igaz. Aki hasonlóan érez annak jó, aki nem azt nem tudom hogyan bírja az életet de kemény ember lehet :)
2014. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A rakott krumpli gluténmentes, és lehet laktózmentes tejföllel is csinálni. Szerencsére már csökken a laktózmentes termékek ára, mióta tömegek szorulnak rá, és kezd természetessé válni ez az életforma.


A töltött paprikában se liszt, se tej nincsen.


A tészták meg elkészíthetőek rizs, vagy kukorica tésztával. Ennyi.


A rántott húst készítheted rizsliszttel és kukorica darával a kenyérmorzsa helyett, vagy csináld párizsiasan, csak rizsliszttel és tojással bundázva.


Nem kell főtt krumplin és banánon élni.


Amióta kénytelen vagyok így táplálkozni, annyiféle ételt fedeztem fel, hogy komolyan, nem gondoltam volna mennyi jó dolgot lehet másféleképpen is csinálni.


Még pár év, kb minden sarkon lesz glutén és laktózmentes cukrászda, étterem, mert egyszerűen szükség lesz rá. Ahogy egyre nő az érintettek száma, úgy fognak rájönni a nagyobb élelmiszerláncok, hogy ezt a népes fogyasztói csoportot nem hagyhatják magára, nekik is kell a bevétel.

2014. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Kérdezted mivel táplálkozom:


Hát amiket fent is írtam, tehát a normál ételeknél pl. rántott hús, rizsliszttel és kukoricadarával helyettesítek. (Ezek ugyan picit drágábbak mint a normál, de nem sokkal, pár száz forint és sokáig elég belőlük 1 kiló.)


Reggelire szinte mindig gyümölcsöket fogyasztok, mindig ami éppen van, szezonálisan. Most éppen én is banánt szem, és körtét. Mellé olajos magvakat, mogyorót, mandulát. Esetleg olcsóbb befőtt is megteszi, meggy, barack, szilva, ha a frisset drágállod.


Ezen kívül már az olcsóbb vorslik között is találsz glutén és laktózmenteset, azt is szoktam enni, mondjuk tojással, rántottával, sült kolbásszal.


Ezen kívül rizslisztből tudsz sütni gluténmentes tésztát. Pl piskótát, lepényt, amit mondjuk sósan készítesz, és akkor kvázi kenyér helyet tökéletes, és fűszerezheted is, ha gondolod. Erre pakolhatsz felvágottat, erjesztett (laktózmentes) sajtot, margarint, májkrémet. De vannak ezek az extrudált kenyerek is, amik ugyan nem olyan finomak, mint az igaz, de abból többféle gluténmentes is van. (Kukoricás Abonett)


főtt ételnek pedig rengeteg van, csak kreatívnak kell lenni:


rizses, tojásos lecsó

levesek jó része

pörkölt pont glutén és laktózmentes mentes

Különböző raguk, gombás ételek, gombapörkölt (rizslisztből tudsz nokedlit szaggatni, ha kell, de én zöldségekkel eszem az ilyesmit)

sült húsok bármilyen formában

spenót, sóska (ezek tök olcsóak)

mákos és egyéb tészta rizstésztából

tök, sütőtök minden formában

párolt, főtt zöldségek minden formában

brassói például

töltött káposzta, töltött paprika

hurka, kolbász (rizses hurka, nem zsemlés, de úgyis a zsemlés a ritkább)

gyakorlatilag bármilyen főzelék, amit rizs vagy kukoricaliszttel sűrítesz, amibe tejföl kell, tegyél laktózmenteset (Aldiban elérhető áron kaphatóak a laktózmentes termékek, és egy főzelékhez nem kell sok)

gyümölcsleves

gesztenyepüré

halak és tengeri herkenytűk, pl. tengeri haltörzs roston (1 kg mélyhűtött haltörzs 1000 forint, szintén az Aldiban. Szerintem nem olyan drága, és többszöri étkezésre elég, mert van benne vagy 8 szelet, és egyszerre mondjuk 2-t eszünk.)


...


Többet nem sorolok föl, de gyakorlatilag bármilyen étel elkészíthető laktóz és glutén mentesen, ha olyan liszttel és tejtermékkel helyettesíted, ezek közül rengeteg nem sokkal drágább, mint általában. Mert előszörre drágállod mondjuk a liszteket, de ha ügyes vagy, nem fogy olyan gyorsan, és tök sokáig elég. És mondjuk havi 500-1000 forint plusz kiadás azért nem olyan sok.

2014. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!