Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a tejérzékeny,...

Szerintetek a tejérzékeny, gluténérzékeny a félbarna, barna kenyeret (csak vízből, sóból gluténmentes lisztből állnak) puhán vagy inkább pirítva pár naposan egye? Ezt a folyadék felszívás miatt meg az állítólagos erjedési folyamatok miatt kérdezem .

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 15:55
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket értem, de Nekem ez az igazi ok amiért ide írogatok:

Aki kórosan lefogyott és most próbál visszahízni mit tegyen? Ha: Tej érzékeny, és súlyos szájzára van! Az orvosok addig nem akarják a fogait megcsinálni ameddig nem hízik fel. Kinek volt ilyen tapasztalata?

Ha nincs mivel nem tudsz enni csak pépeset, (de míg nem hízik fel a szájzárral sem foglalkoznak (nem merik felvállalni a kockázatot)) meg tejmenteset ha nem eszel pizzát hamburgert meg chipset nem hízol

Ennyi az igaz történet

2014. jan. 23. 14:21
 22/31 anonim ***** válasza:

Lehet kapni a gyógyszertárakban olyan speciális és folyékony tápszert, amit idős, beteg, vagy legyengült embereknek gyártanak, tele kalóriával és persze vitaminnal, többek között azért is, hogy a fizikai kondíciójuk javuljon.


Ha jól tudom ezt receptre adják, de ha megkéred a háziorvost és elmondod ezt neki, meg nyilván látni fogja, hogy okod van rá, adni fog receptet.


Ezen kívül a testépítőknek szánt tápszerek is megoldást jelenthetnek. Ezek többnyire oldódó porok, olyan hígra csinálod amilyenre akarod. Intenzív mozgás nélkül ezek ugye csak hizlalnak, mert a kifejezetten testépítésre, azaz tömegnövelésre szánt(nem diétás) porok teli vannak szénhidráttal és fehérjével. Ha bemész egy ilyen boltba, és elmondod a problémádat, biztosan szívesen segítenek kiválasztani egy olyan készítményt, aminek fizikai aktivitás nélkül sem lesz komolyabb mellékhatása, a hízáson kívül természetesen. Meg amúgy is csak átmenetileg fogyasztanád, amíg végre hajlandóak lesznek megcsinálni a fogadat.

2014. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ja, és ezekből a testépítős porokból olyan is van ami szója alapú, tehát nem tejből készül. És van ami tejfehérjéből készül, de laktózmentes.


Ezeket válaszd természetesen. Hiszen a tejes nem jó.


Hirtelen ez jutott eszembe.

2014. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Kukoricaliszt/rizsliszt, tojás fehérje por (no szója, no tej) és kókuszzsír, kakaó. Összekutyul, persze lekvárral édesít.


Tessék: szénhidrát, fehérje és zsír bomba PÉPES alakban. Kukorica/rizs még a bélrendszert sem nagyon irritálja tudtommal, nagyon baba.

2014. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Tévedel, nem írja fel receptre, mert ahhoz gasztroenterológiai kórházi bentfekvés szükséges !. Csak úgy meg nagyon drágák és étrendkiegészítőknek jók (ételbe keverve) Ezt tapasztalatból tudom. 0,5 kg por 5-6 ezer forintál kezdődik. Hízni a fehérjétől (hús), tésztától lehet(ne) Az előzőtől kérdezem (nem vicc, nem is kekeckedés) de Te megeszed a hulladékon nevelt vegyszeres halat? És mond már meg, hogy hogyan lehet azt az 500-1000 forintot? Nálam ez akár hogy is számoltam, ha külön tejmentes, gluténmentes ételt veszek még az olcsót is akkor inkább 5000-10000 a különbség. Ezért kérdeztem az alapvető dolgokat, mert havi minimumból kell gazdálkodni és nincs sok idő külön (mint említettem pékséget, konyhát vezetni). Marad a főtt krumpli, rízs, magába.
2014. jan. 23. 15:26
 26/31 anonim ***** válasza:
Szerintem már megszülettek a válaszok, hogyan lehet glutén/tejmentesen nem túl drágán, rágás nélkül is hízni pépes állagú élelmiszerekkel.
2014. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Miért lenne hulladékon nevelt vegyszeres hal?


Rá van írva, hogy a tenger melyik részén halászták ( a szabadból) és milyen módszerrel (hálóval). Jó, mondhatod, hogy ráírni bármit lehet, és már a tenger sem az igazi, mert olajos és radioaktív, de ennyi erővel akkor semmit se egyél, mert a kukorica meg fuzárium fertőzött, a csirke antibiotikumozott, a marha meg szteroiddal kezelt. A gyümölcs vegyszeres, a zöldség műtrágyázott...ne legyél már ennyire negatív.


Az 1000 forintot úgy értettem, hogyha rizslisztet veszel sima helett, akkor a költséged ennyivel lesz több, de azzal egy csomó féle kaját el tudsz készíteni, amihez ezen kívül sima normális anyagok kellenek csak.

Maximum nem eszel tejfölös kaját mondjuk egy héten kétszer, hanem csak egy héten egyszer, viszont akkor megveszed a laktózmenteset. Így ugyan annyiból kijössz.


Ha időd nincs főzni, azt neked kell megoldanod, esetleg kérd meg egyik családtagodat.


A tápszernél lehet tévedek, de nálunk nagypapának felírták receptre, pedig nem volt a gasztroenterológián. Nem tudom, akkor mi lehet az oka, de mindegy.


De ennél többet sajnos nem tudunk segíteni.


Tápinak igaza van. Már mindent elmondtunk.

2014. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én pedig 78%-os válaszoló soraival értek egyet, igen tartalmasan válaszolt.


Ha pedig otthon főz az ember, sima liszt ~130 ft/kg (de van drágábban is) én pedig 270 forintért vettem egy kilót a híres kukorica lisztből. Na, költségek. Azért nem a világ vége, szerintem. Lehet belőle sütögetni is, pépes ételt is készíteni, akarni kell kicsit megoldást találni, mi próbálunk segíteni.

2014. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Ti valamit félreértettetek ? Mert ahhoz hogy valaki hízzon, normális étkezéskor naponta 3x főétkezés (mondjuk 10 deka hús, 10 deka rízs meg sok zöldség ez már mindjárt napi 30 deka hús 30 deka rizs 0,5 kiló zöldség. Tízórai, uzsonna meg összesen normális esetben 5 zsemle 20 deka valamivel. +vitaminkészítmények Vagy ehhez hasonlóak, ezt kellene átültetni pépes, tej, gluténmentes MEGFIZETHETŐ étrendbe.
2014. jan. 23. 17:50
 30/31 anonim ***** válasza:

1. az állításod nem igaz.

2. átültettük, válaszoltunk.. csak még mindig nem fogadod el a válaszokat.


Hízás = zsírosodás, ehhez baromira nem kell hús, mert hústól senki sem hízik. Ehhez csak szénhidrát kell, illetve bármi mert cukorevés mellett bármiből lehet zsírt raktározni. De a lényeg a szénhidrát, ez okozza az elhízást.


Tehát ha tömény kukorica kását, rizslisztes pürét eszel is hízni fogsz. Nem kell zöldséget meg húst enni, zöldség és hús az kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozáshoz kell, amivel nem hízik el az ember.


Izomépítéshez kellene még hús, de hát hízás még mindig nem izomépítés, most biztos hogy nem erről beszélünk.


Úgyhogy, leírtam a szuper kukoricakása receptet, már csak papikázni kellene nem tovább fűzni a szót, igazából.

2014. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!