Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlléptem a mai kalória...

Túlléptem a mai kalória szükségletem, akkor most hízni fogok?

Figyelt kérdés
1300 kcal helyett 1600 körül ettem, és zsírban léptem túl. Amúgy nem nagyon szoktam. Ez most nagy baj?
2014. jan. 28. 16:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

19. válaszoló igen nagy mérnöki pontossággal megadott olyan számokat, amiket kb. hasraütéssel lehet meghatározni, ennyire is pontosak.


De jól hangzott, nem? Olyan magabiztos és precíz benyomást kelt amikor valaki ilyen pontosan ad meg kalória mennyiségeket, szinte olyan, mintha tudná.

2014. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Szintiszoli123 ***** válasza:

#19!

Nem bántani akarlak, mindenki hozzászólását köszönjük. De! Annyi még a hiba, hogy fogyáshoz a kalóriaigényt szerintem nem zsírmentes testtömegre számoltad. Ez a kalkulátor nem rossz, de tényleg nem lehet rá hagyatkozni. Próbáld ki mit ír 48 kilóra, 170 magas 17 éves lánynál, ha az illető nem sportoló, ülőfoglalkozású. Azt írja, hogy csak a BMR-nek megfelelő mennyiséget fogyasszon. Ez pedig nem túl életszerű.

2014. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szintiszoli123 ***** válasza:

#12/18!


Köszönöm a választ!

Itt az írás, amiről beszéltem:

Ha érdekel, az "ANYAGCSERE / ANYAGCSERE - FOLYAMAT ÉS A TÁPANYAGOK ENERGIAÉRTÉKE" résznél írnak arról, hogyan számolják a kalóriát. [link]


Egyetértünk, hogy kalóriát fölösleges számolni. A makrotápanyagokat kell figyelni.

2014. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!