Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nagy valószínűséggel...

Ha nagy valószínűséggel laktózérzékeny vagyok, de nincs a városban gasztroenterológus, hova kell mennem?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, mert már tényleg nagyon rossz, hogy kb mindenben van laktóz... és megy a hasam meg hányingerem van tőle rögtön, ahogy lenyelem.
2014. jan. 30. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, én ha laktózérzékeny lennék, nem ennék laktózt, annyi, én más okból kerülöm. Csak ahhoz akartam hozzászólni, hogy kb. mindenben van laktóz. Dehogy van, csak alapanyagokat kell venni (plusz laktózmentes késztermékek is vannak), el tudom képzelni, hogy egyes embereknek ez kényelmetlen, de azért megoldható. Sokan nem ehetnek vagy nem akarnak enni laktózt. Attól még én sem örülök, hogy mindenbe belenyomnak mindent, szóját, cukrot, glutént, laktózt, ha engem nem is nagyon érint a dolog, mert magam készítem az ételeimet.
2014. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"hova kell mennem?"


Teljesen nyilvánvaló, hogy wc-re.


Egyébként, életképesnek tartod magad?

Tehát ha érzed hogy rosszul vagy minden laktózos kajától.. akkor miért gasztroenterológusokon gondolkozol? A gasztroenterológusban igazad van, nincs laktóz, de NEM EHETED MEG őket.


Keress olyan ételt, amiben nincsen laktóz (kamu hogy mindenben van, mert húsban és zöldségben, gyümölcsben nincs, tojásban gombában nincs.. olajos magvakban sincs)


Márpedig.. hát ezeket kellene enni eleve, nem feldolgozott ételeket vagy tejtermékeket.


Szerintem ennyire egyszerű. Ami kár, az az hogy sok táplálék kiegészítőbe is belerakják (na vajon miért) márpedig néhány vitamin kiegészítés azért jól jön. De lehet találni olyat amiben nincs, egy c, d-vitaminban nem szokott lenni.

2014. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
te jó isten. oké alap,hogy nem eszem ilyen ételeket ha rosszul vagyok tőle. DE lehet kérni gyógyszert amivel megelőzhetők a rosszul létek... és csak,hogy tudjátok a felvágottakban, péksüteményekben is van tej. Vagy tejpor. Bocs, hogy megkérdeztem basszus.
2014. febr. 1. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!