Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mogyoróallergia ellen létezik...

Mogyoróallergia ellen létezik valami gyógyszer?

Figyelt kérdés
Enyhén allergiás vagyok a mogyoróra, de szoktam enni mégis. Nem annyira vészesen, de ha kicsit több mogyorós dolgot eszek, akkor elkezdek viszketni. most is viszket a nyakam körül, de mondjuk most többet is ettem. Általában csokikat szoktam enni amiben van, de most ettem simán földimogyorót is, pedig tudtam, hogy nem kéne, de nem bírtam megállni. Földimogyoró nélkül még ellennék, de a csokik is nyomokban tartalmaznak mogyorószármazékokat, még a fehér csoki is. Én édességfüggő vagyok, belepusztulok ha nem ehetek csokit! Van erre valamiféle gyógyszer vagy valami, hogy ne legyen rá érzékeny a szervezetem?
2014. febr. 2. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor komoly választás előtt állsz: vagy megfulladsz egyszer vagy beledöglesz.
2014. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudod, mit jelent az a kifejezés, hogy enyhén? Gyanítom nem!
2014. febr. 2. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,az antihisztaminok csökkentik a tüneteket,de azt tudd,hogy minél több hatás ér,annál erősebb reakciók alakulhatnak ki. Most még csak viszketsz,de valószínű,hogy ez romlani fog és akár be is fulladhatsz,amire nem lesz elég egy antihisztamin.
2014. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az allergiák valóban kóros állapotok.


A gyógyszerek viszont nem gyógyítanak.


Ha a bélfalad kóros áteresztését megszünteted (táplálkozás), ha a gyulladásszinted lecsökken, akkor az autoimmun folyamatok is javulni kezdenek.


Tehát gyulladáscsökkentő táplálkozással (glutén- tejmentes táplálkozás) némi odafigyeléssel sok allergia megszüntethető.


Ehhez persze nem túl szerencsés kiindulás, hogy 'édességfüggőnek' tartod magad, mert pont olyan egészséges táplálkozásra lenne szükséged, amibe nem férnek bele az ilyen kis függőségek..


A gyógyszer ami segít, ez pedig aranyos elképzelés. Valójában a gyógyszer, ami megbetegít, így áll a helyzet :)

2014. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!