Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz attól valami bajom, ha...

Lesz attól valami bajom, ha megeszek egy egész citromot magában minden nap? Nem marja szét a gyomromat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem marja szét, de a vegyszerek, amikkel a citromot kezelik nem egészségesek. legalábbis a héja. bár egy időben anyum is megette.
2009. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Semmi bajod nem lesz! Nagyon egészséges főleg, ha nem cukorral eszed. LUGOSÍT!
2009. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne edd meg a héját, vagy ha mindenáron akarod, akkor nagyon alaposan mosd meg folyó viz alatt.

A limonádé sem marja szét a gyomrodat, akkor a citrom mitől marná, remélem mást is szándékozol enni a nap folyamán, nemcsak az egy citromot!?

2009. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eszemben sem volt megenni a héját! :) Köszi a válaszokat!
2009. dec. 8. 22:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem eszek hozzá cukrot! És eszek mást is persze,nem csak citromot! Sok gyümölcsön és zöldségen élek, persze húst is eszek azért.
2009. dec. 8. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
HÚÚ!! Én terhesen megettem héjastul naponta 3-4 db-ot. Semmi bajunk nem lett! Imádtam, most nem bírnám megenni!
2009. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan egyél, ha kívánod, kitűnő vitaminforrás! Nem hiszem, hogy a gyomrodnak bármi baja lenne tőle, hiszen amúgy is "tocsog" a gyomorsavban!


Csak azt olvastam több helyen, hogy a citromsav megpuhítja a fogzománcot! Citromevés után legalább 1-2 órán át ne moss fogat, mert "ledörgölöd" a zománcot és könnyebben romlik majd a fogad. Nem tudom, mennyi a valóságalapja, de szerintem nem teljesíthetetlen, biztos ami biztos :=).

2009. dec. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

22:14-es: frászt lúgosít! Már hogy lúgosítana,mikor savas! :D XD Vicc, hogy mivel etetik az embereket...ez most nagy divat hogy elsavasodsz meg minden,de hidd el nekem,ez egy nagy kamu...ilyen nem létezik.Vagy ha igen,már rég az intenzíven feküdnél.

egy dietetikus hallgató

válasz: nyugodtan edd,ha bírja a gyomrod,semmi akadályát nem látom. :)

2009. dec. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!