Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges recepteket nem tudtok?

Egészséges recepteket nem tudtok?

Figyelt kérdés

Ugye, van az a mondás: "Változatos életmód".

Sajnos, ez eddig kimaradt az életemből, de most a családom nagy része elkezdet "diétázni, tehát egészségesen enni" és cinkes, hogy a salátákon kívül a tudományom, nemes egyszerűséggel kifogyott.Szóval receptek kellenének.


(Valamelyik nap, csináltam gyümölcsös rizspudingot, meg póréhagyma levest szóval "fejődök" de a fantáziám már a határait feszegeti ez a gond.)


Válaszaitokat -jelen esetben receptjeiteket- köszönöm!



2014. márc. 7. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem tudom, milyen az étrended, illetve mit jelent számodra az, hogy egészséges. Nagyon megoszlanak a vélemények ebben...

Az én diétám nagyvonalakban vega paleo, sok zsírral, sok zöldséggel, naponta nyers étellel is, ilyen vonalon mondhatok ezt-azt. Van kalóriaszegény, ennek megfelelően nem laktató nyersvegán ételem, brutálisan tömény, ketogén napra való puffancs és süti, normál zöldségételek, amik elég ismertek (paradicsomos káposzta, ah... odavagyok érte) és sok más, de mind nagyon ízlik nekem, ez egy hedonistának fontos. Milyen recept érdekel?


Ha a rizs mehet, akkor csinálhatsz rizskókot is, nagyon finom, nekem az egészségességével sincs bajom (ha nem nyomjuk tele cukorral), de mint fogyni vágyó, nem teljesen nekem való. Viszont a fogyásom alatt ismertem meg, pedig ez is ismert étel. Mandulával, mazsolával, gyümölcslekvárral vagy csokiszósszal szuper... A gyümölcsök hőkezelését nem szeretem, de a lekvár rész megoldható pürével. A mazsola is, ha elszántak vagyunk.


Tojás, olajos mag és zöldség összekombinálásával remek dolgokat lehet összehozni, a gazdag rántottától a magkenyereken át a zöldségfasírtokig és ki tudja még, meddig. Nekem a legtöbb ételem ilyen. Ha valamiért zavar a zsír (bár valamivel jól is kell lakni), nem mondtam, hogy az olajos magnak kell dominálnia vagy kell bele direkt zsír vagy akár tojássárgája :) Lehet variálni ideoda. A legtöbb erősen zöldséges ételemen van lenmag vagy szezámmag, esetleg dió, mert valahogy "ételebb" lesz tőle s személy szerint jobban is laktat, finomabb is. Kis mennyiségben még a fitátoktól sem kell félni (én amúgysem félek).

2014. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lecsó

zöldséges köles

paradicsomos hal rizzsel

pulyka raguleves

sóskafőzelék főtt tojással

töltött paprika

pulyka rizses hús

zöldség leves

zabkása reszelt almával, fahéjjal

juhtúróval töltött gombafejek sütőben megsütve

rakott zöldségek

gombás-hagymás pulykatokány rizzsel

spenótfőzelék fenyőmaggal megszórva főtt tojás szeletek

2014. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!