Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok gyorsan elkészíthető...

Tudtok gyorsan elkészíthető egészséges reggelket mondani?

Figyelt kérdés
Eddig zabpelyhet ettem vagy tejjel vagy natúr joghurtal. Reggel mielött megyek suliba (barátnőmék visznek szval időre kell kész lennem) kb. Van 5-10 percem még megcsinálni és megenni. Szeretnék egészségesen élni, de ahhoz változatosan kéne ennem reggelit.

2014. márc. 20. 11:39
1 2
 1/14 Sowilo ***** válasza:

"Változatosan kell enni." <- ez az egyik legkárosabb dolog, amit a női magazinok terjesztenek. Akkor egészséges az étkezés, ha minden szükséges tápanyagot megadsz a szervezetednek, és ezen felül nem viszel be szemetet. Változatosság címszó alatt mindig mást enni hülyeség, főleg, ha nem is válogatod meg, hogy mit.


A zabpelyhet felejtsd el a gluténtartalom miatt, ugyan az vonatkozik rá mint a kenyérre. A tej és joghurt pedig a cukortartalom miatt felejtős, meg az állati hormonok miatt. Egyébként sem iszik egyik élőlény sem tejet kifejlett korában, az embernek sem kellene.


Jó reggelik: előző este főzöl magadnak pár tojást, be a hűtőbe, reggel gyorsan megeszed zöldséggel. Vagy belapátolsz egy normálisabb halkonzervet. Vagy csak simán eszel egy kis zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakkal. Tükörtojás esetleg, ha gyors vagy.


Esetleg felkelhetnél korábban, hogy ne kelljen rohanni.

2014. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a zabot pont azért ajánlják dietetikusok testépítõk stb mert nencs benne Glutén...
2014. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
az én reggelim 50gramm zabpehely, 30g natúr vagy csokis tejsavó fehérje, 1 evõkanál virágméz vagy medvehagyma méz, 20gramm kókuszreszelék. nagyon finom.
2014. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jah és vízzel vagy kecsketejjel, tehéntej az tényleg nem túl jó dolog.
2014. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ahhoz is agy kell, hogy a tejet a cukor miatt nem ajánlod, de gyümölcsöt azt egyen...

az talán nem cukorral van tele?

ráadásul a fruktózzal olyzan szinten semmit nem tud kezdeni a szervezet, hogy azt elõbb zsírrá kell alakítania emiatt hizlal is rendesen...

2014. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy kicsit el vagy tévedve..:) Nem kell a fruktózt zsírrá alakítani, pár lépésből átalakul glükózzá, és onnantól a szervezet ugyanúgy kezeli, mint amikor a glükózt tisztán viszed be a szervezetedbe.
2014. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Számomra tökéletes a rántotta. Mostanában olajos magot is teszek bele, szerintem leginkább lenmaggal vagy mandulával finom, a többi verzió nekem nem jött be. De persze tökéletes azok nélkül is, csak elég ízletes tojáshoz jusson az ember (nem egyszerű, két helyről veszek rendesen tartott, udvaron kapirgáló tyúkoktól származó tojást, s az egyik sokkal ízesebb, mint a másik). Egy rántotta simán kimeríti a változatosság fogalmát, rengeteg dolog belekeverhetős s hozzá ehető, pl. zöldségek, a fűszerezéssel is lehet játszani...
2014. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igazából nagyon egyszerû a dolog, ha van délelõt bármi dolgod, amihez energiára van szükséged, akkor célszerû szénhidrát alapon reggelizni, ha nincs semmi dolgod, vagy csak egy irodában, vagy iskolapadban kuporogsz és "megerõltetõ" agymunkát végzel, akkor halgathatsz a paleósokra és akkor tökéletes a tojás(fehérje) és olajos magv(zsír) amikbõl nem szerez be gyorsan hasznosuló energiát a szervezet.
2014. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sowilo ***** válasza:
A szénhidrát alapú kajálással azt éred el, hogy gyorsan megemeli az energiaszintedet, kis idő múlva pedig a kiindulási szint alá esik vissza. Ez úgy küszöbölhető ki, ha egész nap eszed a szénhidrátot 2-3 órás gyakorisággal, viszont az így elért inzulinszint ingadozás nagyon nem tesz jót. Ebből kifolyólag nyilván a fehérje és zsír alapú kajálás az ideálisabb megterhelő fizikai munkához is, mivel nem gyorsan és azonnal, viszont hosszútávú, egyenletes energiaszintet biztosít.
2014. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8: Nem, a zsír remek energiát ad. Fene tudja, az én testem sosem készül ki némi fizikai munkától csak azért, mert nem ettem pont előtte sok szénhidrátot. Az inkább enerváltabbá tesz, a zsírral ellentétben. Egyes durván energiaigényes sportot végző emberek pont a ketogén diéta mellett vannak, amivel simán tudnak többezer kalóriát égetni egypár óra alatt, anélkül, hogy enniük kelljen közben. Ebben nincs tapasztalatom, a ketogén nekem kissé túl durva, de a simán zsírra alapozó étrendet elég közelről ismerem és energetikailag és közérzetileg nekem a legjobb, s más szempontból is.

Teljesen hihetőnek tartom, hogy vannak olyan emberek is, akiknek több szénhidrátra van szükségük, de nem értem, miért mondják sokan azt, hogy feltétlenül szénhidrátdús étrend kell a fizikai munkához, mikor ez nincs így.

2014. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!