Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok gyorsan elkészíthető...

Tudtok gyorsan elkészíthető egészséges reggelket mondani?

Figyelt kérdés
Eddig zabpelyhet ettem vagy tejjel vagy natúr joghurtal. Reggel mielött megyek suliba (barátnőmék visznek szval időre kell kész lennem) kb. Van 5-10 percem még megcsinálni és megenni. Szeretnék egészségesen élni, de ahhoz változatosan kéne ennem reggelit.

2014. márc. 20. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
pont az ilyen ch ellenes emberekrõl szokott bebizonyosodni, mikor leírják az étrendjüket... hogy egy csomó ch-t esznek csak esetenként nem is vannak tudatában.
2014. márc. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha rólam beszélsz, én nem vagyok ch ellenes és elég sok ch-t eszem (a 100g-ot is sokszor átlépem), tudatában is vagyok ennek. Olykor lemegyek 30-50 grammra, lejjebb sosem. De attól még tudom, hogy vannak emberek, akik kevés szénhidráttal is jól elvannak, itt viszont a reggeliről van szó, én pedig délelőtt tipikusan nem viszek be pár gramm szénhidrátnál többet, s ez jó, mert ha igen, akkor nagyon éhes és enerváltabb leszek tőle. De ez csak egyetlen eset, nem mérvadó. Max. azt bizonyítja sikerrel, hogy reggelire sok ch kell, különben nem működünk semmiképp, mert ehhez egyetlen ellenpélda is elég, de azért elég sok van :P.
2014. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sowilo ***** válasza:
Én sem vagyok ch ellenes, zöldségekből, gyümölcsökből, és olajos magvakból viszek be szénhidrátot. Ez viszont közel sem éri el egész nap azt a mennyiséget, mint amennyit egy liszt és cukorevő ember bevisz akár egy étkezéssel. Nem azt mondom hogy nem szabad egyáltalán szénhidrátot enni, csak hogy ne erre alapozzuk az energiabevitelt, mivel egészséges kajákból ezt megoldani nem lehet, gabonából és cukorból meg nem érdemes.
2014. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

„Van 5-10 percem még megcsinálni és megenni. Szeretnék egészségesen élni, de ahhoz változatosan kéne ennem reggelit. “ – Ahhoz viszont, hogy egészségesen éljél, időt kellene szánjál arra, hogy elkészítsd mindazt, amely az egészséges élethez szükséges.

Minden a prioritásoktól függ: ha számodra fontosabb az, hogy 10-15 perccel tovább aludj, minthogy felkeljél és elkészíts egy megfelelő reggelit, akkor az egészséges életmód nem bír akkora jelentőséggel nálad, mert ha annyira fontos lenne, akkor megtalálnád rá a módját, hogy azt a néhány percet valahonnan levágd és hozzácsatold a reggelid elkészítéséhez.


A gond ott van, hogy mindenki kezd áttérni az amerikai életritmusra, amely irreális és teljesen eltorzítja az időérzéket: gyakorlatilag Amerikában a legjellemzőbb azt látni, hogy millióan panaszkodnak, mert nincs ahhoz 10-15 percük, hogy elkészítsenek egy rántottát vagy bármi mást, amely ez idő alatt elkészíthető; 15 perc a minimális idő ahhoz, hogy valaki a Facebook oldalát lecsekkolja, elolvassa a kommentjeit, megnézze kik legyeskednek a partnere körül és ez már meghaladja sokszor a 30 percet is, de az a 10-15 perc még mindig brutál soknak tűnik egy reggeli elkészítéséhez. Ez az igazi relativitástörvény, amelyet észre se vesznek sokan, mert annyira befolyásolható és átgondolatlan az egész időbeosztás. Valójában csak némi szervezés és elhatározás kérdés, hogy az ember mit csinál és mennyi ideig – a többi csak kifogás, amely egy idő után már olyan automatikusan jön, hogy még saját magunk is elhisszük, hogy igaz.


Az én javaslatom az, hogy nézz utána különböző reggelirecepteknek, válaszd ki azokat, amelyek a legjobbnak tűnnek számodra és tartsd magad hozzájuk, ne sajnáld az időt, mert később az idő sem fog sajnálni téged, hogy éveken keresztül minőségtelen ételekkel tömted a tested és ennek az eredménye a jövőben megfog látszódni, amikor egyre fáradékonyabb leszel, egyre dekoncentráltabb, egyre gyengébb, ingerlékenyebb, stb.

Persze mindez nem csak a reggelire vonatkozik, hanem a táplálkozásra ánblokk.

2014. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!