Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon ez igaz e? A Tofu...

Vajon ez igaz e? A Tofu tényleg nem is egészséges?

Figyelt kérdés

Kedves válaszadók. Olyan embernek/embereknek kérném a válaszát erre a kérdésre ,akik tényleg jártasak a táplálkozás témájában. Szokásommá vállt,hogy most mtmár lassan tobb ,mint 2 hete megeszek egy nap 500g Tofut, kb. Akkor szoktam beiktatni,ha már megvolt a 3 főétkezés ,és még mindig ehetnékem van,vagy epp egy-egy kozé. Rákerestem a neten (egyik barátnőm azt mondta nagyon egészséges -bármikor,bármennyi- . ) Tehát rákerestem a neten,és nagyon aggasztó cikkeket találtam,mint hogy a tulzott fogyasztása elősegíti a daganatos megbetegedéseket,ill. egyáltalán nem is olyan egészséges. Aggodnom kéne? Abba kéne hagynom ?

Köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 23. 07:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Ezen az oldalon sok vega van. Ők azt fogják írni, hogy egészséges.

Valójában minden szójatermék, így a tofu is rákkeltő, Különösen akkor, ha állandóan azt eszed hús helyett.

2014. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

az összes szójatermék igencsak ártalmas az egészségre, az egyetlen "elönye", hogy egyszerüen termeszthetö angy mennyiségben, ezért az elöállítóknak kevés befektetéssel nagy haszna van.

Gyakorlatilag minden szója génmanipulált, csak nem minden esetben kell feltüntetni (az elsödlegesen feldolglottnál igen, ha ebböl készítenek újrafeldolgozással valamit, akkor már nem, mert a "szójaörlemény nem GM-módszerrel készült - az csak a szójabab volt)

Emiatt IS erösen rákkeltö, szóval csak ritkán érdemes fogyasztani, ha feltétlen akarja valaki, napi szinten semmiképpen nem ajánlott.

2014. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
ennyi tényleg nem egészsges. pajzsmirigy problémákkal kűzdök nem is ehetnek szóját tartalmazó ételeket mert rontja a pajzsmirigy hormonokat. Ez is igaz amit a daganatokról találtál. A dietetikus nekem azt mondta 2 hetente egyszer mehet.
2014. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a nem fermentált szójatermékek nem jók, elég sok cikket olvastam erről (ami egy dolog, mert bármiről és annak ellenkezőjéről is van cikk, de itt elég sokan írták egybehangzóan a fentieket).

Illetve állítólag a nyugati szójafeldolgozás különbözik az ázsiaitól s nem jó irányban. Ismerjük a feldolgozott termékeket, nem az egészségességükről híresek, elég gátlástalan és profitorientált az élelmiszeripar...


#1: Csak mert valaki vega, miért kéne figyelmen kívül hagynia az egészségére vonatkozó infókat? Vagy akár szóját enni...

2014. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor most van aggódni valom? Menjek el dokihoz?

(amint említettem ,csak 2 hete próbáltam ki ,de elég sokat ettem /minden nap/ a fenti mennyiséget. NEm vagyok Vegetáriánus ,csak megízlett. De rendben akkor mindenképp hanyagolom.Tehát akkor most mi a teendő ?

2014. márc. 23. 11:59
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehetséges ,hogy ez már tett károkat bennem?
2014. márc. 23. 12:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mit hozzátenni, a válaszolók gyakorlatilag leírták azt amit tudni kell.


Aggódnod viszont nem kell, a nem megfelelő élelmiszerek 'csak' krónikus betegségeket okoznak, hosszú távon ártalmasak. 2 hét szójaevés nem okoz semmiféle maradandó kárt a testedben.


Nagyjából hasonló igaz a kenyérevésre, tejfogyasztásra, alkoholfogyasztásra, dohányzásra. Nem rövid távon veszélyesek, ha azok lennének akkor nem engedélyeznék a fogyasztásukat. Más kérdés a hosszú távú hatás..

2014. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szintén koszonom ezt is !!:)
2014. márc. 24. 16:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2 hét alatt biztos nem okozott semmit.
2014. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha 3 étkezés után megeszel 500g tofut akkor zabálós vagy, és fájni fog a hasad a túl sok ételtől!
2014. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!