Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon ez igaz e? A Tofu...

Vajon ez igaz e? A Tofu tényleg nem is egészséges?

Figyelt kérdés

Kedves válaszadók. Olyan embernek/embereknek kérném a válaszát erre a kérdésre ,akik tényleg jártasak a táplálkozás témájában. Szokásommá vállt,hogy most mtmár lassan tobb ,mint 2 hete megeszek egy nap 500g Tofut, kb. Akkor szoktam beiktatni,ha már megvolt a 3 főétkezés ,és még mindig ehetnékem van,vagy epp egy-egy kozé. Rákerestem a neten (egyik barátnőm azt mondta nagyon egészséges -bármikor,bármennyi- . ) Tehát rákerestem a neten,és nagyon aggasztó cikkeket találtam,mint hogy a tulzott fogyasztása elősegíti a daganatos megbetegedéseket,ill. egyáltalán nem is olyan egészséges. Aggodnom kéne? Abba kéne hagynom ?

Köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 23. 07:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha mértékkel fogyasztod néha, akkor nem lesz semmi bajod. És bio szójatermékeket vegyél, azok nem génmódosítottak.
2014. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Persze, mértékkel semmi sem káros.


Az egészségügy ezért egy óriási pénznyelő, mert a mértékletes (sz.ar, elvtelen, minőség nélküli) életmód életvitelszerűen annyira jó egészséget biztosít 10 millió magyar embernek.

2014. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyi tanulmány van mellette mint ellene, úgyhogy az átlagember úgysem tudja meg soha, mi az igazság.
2014. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Legalább annyira nem finom a nyers szója mint a nyers búza.


Szóval az átlag ember kövesse azt hogy ne egyen műkajákat.


(akkor kb. csak a tej marad az ami nyersen is finom de sajna nem egészséges)

2014. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A [link] oldalon ezt írják: A „Food and Drug Administration - FDA” elnevezésű egyesült államok-béli egészségügyi szervezet, 50 egymástól független tanulmány kielemzése után napi 25 grammban határozta meg a naponta kockázatok nélkül fogyasztható szójaprotein mennyiségét. Ez körülbelül 300 gramm tofunak vagy 800 ml szójatejnek felel meg.
2016. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
most kicsit össze vagyok zavarodva akkor most a bio tofu az nem egészségtelen?:O
2017. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert a hus nem rakkelto?


ha biot veszel (vagy amirol van valami hivatalos fuggetlen szakvelemeny hogy nincsenek a megszavodtakon tul a karos anyagok benne) akkor mindegy mi az hus, zoldseg, tej


ha egeszsegesen elsz akkor ha egyket virusos kaja be is csuszik a taplalkozasodba a tobbi semlegesitheti, de aki igazan tudatosan etkezik az mindeg baltogatja a markakat, termekeket, igy nincs az a veszely hogy egyik fajta problemas tartalma felhalmozodna benned

emelet rengeteget kell inni (vizet is) hogy kiuruljon minden ami kiakar

2017. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!