Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az utóbbi időben több zöldsége...

Az utóbbi időben több zöldséget, gyümölcsöt eszek, multivitamint iszok, normális, hogy a székletem világos barna színű?

Figyelt kérdés

Régen ilyen középbarna volt, most nem hirtelen egyik napról a másikra, hanem szép fokozatosan elkezdtem egyre egészségesebben táplálkozni és világosabb lett a székletem. Persze továbbra is barna, csak világos barna. Egy nap múltkor pizzát is ettem és másnap újra közép-barna színű volt. Nem zsíros, nem ragadós.

Ez normális?


2014. ápr. 7. 18:15
1 2
 1/12 Sowilo ***** válasza:
100%
Igen, ez azért van mert több rostot viszel a szervezetedbe. Így többek között a székrekedés is megelőzhető/elmulasztható.
2014. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm.
2014. ápr. 7. 19:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,teljesen normális. A széklet azért sötétbarna színű,mert az epefesték megfesti ilyenre. Ha valaki nem eszik sok zsíros ételt(ez fokozza az epetermelést),viszont több gyümölcsöt,zöldséget akkor kevesebb epe termelődik és ez kevésbé festi meg a székletet.
2014. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez a "gondom". Féltem, hogy kóros.

Én is sok zöldséget eszem és világosabb lett a székletem, mint szokott. Féltem, hogy zsírfelszívódási gondom van. Nem tudom milyen a zsírszéklet, ami ezt támasztaná alá. Orvosok mondták, hogy az tök világosszürke.

Én elég sok zsírt eszem, kb. 1,4 gramm/tskg. Ez nálam napi 90 grammot jelent.

Amit nem értek, hogy miért befolyásolná az elfogyasztott zöldség mennyisége az epetermelést.

Az epe tudtommal termelődik ha kell, ha nem, megtölti az epehólyagot, aztán ha zsírosat eszünk, az epe ürül. Ha sok a rost, akkor az megköti az epével ürülő koleszterint.

Elmagyarázná ezt valaki?

2014. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Annyi tudok, hogy a rost úgymond "székletet okoz", attól több, puhább, világosabb lesz a széklet. Nos, én tegnap pl. 0,4-0,5 dl általam eredeti narancsból facsart 100%-os rostos gyümölcslevet ittam pl. meg almát, répát is ettem. De pl. mondom valamikor pizzát rendeltünk én is ettem 2 szeletet, aznap nem igazán ettem rostos dolgokat és egyből másnap újra normál barna volt. Tehát szerintem valóban befolyásolja a rost, de hogy hogyan azt nem tudom. Most tuti az lesz, hogy holnap eszek zsíros ételeket, kevés gyümi-zöldség ás meglátjuk másnap mi lesz. Aztán újra gyümi-zöldség, kevés zsír.
2014. ápr. 7. 20:17
 6/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Köszönöm.

Engem ez az epe dolog zavar.

Én nem félek a zsírtól, főleg a jó zsíroktól. Éppen arra szeretnék fényt deríteni, hogy a székletem színe nem zsírfelszívódási gondra utal-e és valóban csak a zöldségevés a "bűnös" a színe miatt.

2014. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A májban az epe termelése állandó,de ha kevesebb zsíros ételt eszünk az epehólyagból kevesebb ürül ki egyszerre. Amikor zsíros étel kerül a vékonybélbe,az az enzim,ami az epehólyag ürülését szabályozza nagyobb mértékben termelődik és ez kiüríti az epehólyagot. Minél kevesebb zsírt eszünk az epe ürülése annál kisebb.Ez természetes folyamat. Persze vannak betegségek,amikor világos a széklet.Ilyenek: a máj nem termel epét,vagy az epehólyagból pl. kő,a vezeték törése miatt nem jut epe a vékonybélbe. De ezeknek lennének más tünetei is. Nem hiszem,hogy nálad betegség miatt világosabb a széklet színe.
2014. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
köszönöm
2014. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként mik azok a más tünetek?
2014. ápr. 8. 16:14
 10/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
Tényleg. Mik azok?
2014. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!