Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggaszt a rendszeres zabálási...

Aggaszt a rendszeres zabálási kitörésem, mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

Amiket tegnap nassoltam:

- 2 szelet grillázsos mogyoró szelet [420 kcal]

- 100 gramm pörkölt mogyoró (sózatlan, olajozatlan) [550 kcal]

- 3 db étcsokoládé bevonatú teljes kiőrlésű keksz [280 kcal]

Főétkezések: 3*200 kcal = 600 kcal

Összesen: 1850 kcal

Elégetett kalóriák: 400 kcal


Eddig ez a nap a legbrutálisabb, de szinte minden héten előfordult 1-2 hasonló alkalom, annak keretében "csak" kb. 1400 kalóriáig mentem el, viszont akkor is mogyoróból vittem be a többletet, vagy kenyérből.

A szokásos bevitelem egyébként 1200 kcal.


Heti egy ilyen nap eredményezhet hízást? Mértéktartó ember létemre miért veszítem el a kontrollt rendszeresen?

Az ilyen önkívüketi/ösztönös zabálás engem mindig megriaszt, ugyanis én tudatos táplálkozó vagyok. Ez annyit tesz, hogy gondosan összeválogatott egészséges étrendet követek.


A jövőben hogyan tudnám elkerülni az efféle jelenségeket? Nem akarok ösztönlénnyé degenerálódni, vissza kell szereznem az irányítást.



2014. ápr. 13. 07:31
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Át tudom érezni a problémád, nekem is szoktak lenni falásrohamaim, amikor úgy érzem elvesztem a kontrollt, egyszerűen bekattan az agyam és semmi más nem érdekel, mint hogy megszerezzem a kaját és bezabáljam. Nagyon szégyenlem magam, borzasztó lelkiismeretfurdalásom van ezután, undorítónak érzem magam, igen, ez az "ösztönlény" találó kifejezés erre az állapotra. Ilyenkor én is főleg édességet, csokit, sütit, olajos magvakat, kenyeret kívánok. De van, hogy egészséges kajából zabálok be, pl. túró, natúr joghurt édesítőszerrel. Bevallom, én bulimiás vagyok, általában hánytatom magam a falásrohamok után, vagy néha hashajtót használok :S Így telt az elmúlt 1 évem, most olyan mély depresszióban vagyok, hogy sose hittem volna, hogy ilyen létezik. Én is kb ilyen magas vagyok mint Te, a súlyom pedig 54-60 kg között ingadozik a zabálási időszakoktól függően. Amúgy alapból én is egészségesnek tartom az alap táplálkozási szokásaimat, mondjuk én eszek húst is. Az elmúlt hónapokban rengeteg energiámat leszívta, hogy ezen agyaljak, hogy mi váltja ki ezeket a "rohamokat". Gondoltam, hogy a túl alacsony szénhidrátbevitel, vagy kevés zsírfogyasztás, vagy vitaminhiány. De most rá kellett jönnöm pár hete, hogy nem ez a fő baj. Hanem fejben van nekem a fő problémám. Most pár hete pszichiáterhez járok, elég durva gyógyszereket szedek, hogy letompítsa a szorongást, feszültséget és ezt a kényszeres zabálási rohamaimat. Mellette alig bírok élni, a mellékhatások (aluszékonyság) miatt, de most muszáj ezeket szednem, különben nem tudok kijönni ebből a depressziós állapotból. Közben kiderült, hogy PCO-m van, tehát a hormonrendszerem is felborult, ez is hozzájárulhat a szénhidrát-sóvárgáshoz. Ez az én történetem.

Nem lehet, hogy lelki ok állhat a Te panaszaid hátterében? Szakítás, stressz? Mert akkor ez az első lépés, szakember segítségét kérni, mert ekkor a falásroham csak másodlagos!

Másik dolog, amit meg szeretnék jegyezni. Én is több mint 4 évig vegetáriánus voltam annó, azért mert imádom az állatokat, és sokkolt, amikor a TV-ben láttam, hogy viszik őket a vágóhídra, hogy bánnak velük :( De egyszer olyan gyengeség jött rám, sétálás közben, nem bírtam menni, mintha le akarnának bénulni a lábaim, nagyon ijesztő volt, alig bírtam hazajönni. Orvos, aztán kiderült, hogy vashiányos vérszegénységem van. Én a vastabletta mellett, elkezdtem újra húst enni. Nem mondom, hogy Te is kezdj el húst enni, tudom, hogy milyen lelkileg.. De esetleg orvoshoz érdemes lenne elmenni, egy laborvizsgálatot kérni, mert a vashiány is okozhat ilyen evési rohamokat, amíg vegetáriánus voltam, én is alapból sok olajos magot és csokit ettem (akkor még nem voltam bulimiás), szóval ez gyanús, hogy a vashiánytól ezeket kívántam pont. Ha kiderül, hogy ilyen bajod van, akkor biztos utána lehet nézni neten,hogy mikből kellene többet enned, pl. a tojásban úgy tudom, sok vas van, én annó nem ettem sok tojást, lehet, hogy ha másképp csináltam volna, vegetáriánus táplálkozás mellett is kivédhető lett volna. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, tényleg segíteni szeretnék csak! Gondold végig, van-e valami ami kiváltja ezeket az evésrohamaidat, esetleg pszichés stressz vagy nehéz fizikai tevékenység? Meg nem tudom, milyen betegséged van, tudom, semmi közöm hozzá, csak nem lehet, hogy hormonálisan valami nem oké nálad sem? Esetleg ennek is érdemes lenne utánajárni, ha lehetséges, hogy van ilyen problémád.

És bármi történjen, soha, SOHA ne legyen bűntudatod, bármiből is kajáltál be, az csak egy-egy alkalom, az nem Te vagy, Te értékes, intelligens ember vagy, igenis Nálad van a kontroll! De mindnyájan emberek vagyunk!

Remélem tudtam segíteni. (28N)

2014. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!