Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a párommal és a gyerekeinkkel az egészséges ételeket, zöldségeket és hogyan lehetne kicsit háttérbe helyezni anyósomék étkezési szokásait?

Figyelt kérdés

Légyszi aki tud, adjon tippeket, trükköket arra, hogyan vegyem rá a családot, hogy megegyék a zöldségeket is. Minden nap! és minden étkezésünk mellé! készítek salátát, párolt zöldséget, ilyesmit, de a gyerekek fintorognak, párom meg nem ezt szokta meg még otthonról és folyton arra ösztönöz, hogy "magyarosabban" főzzek, mint anyukájáék. :/


Én magam sosem voltam nagy húsevő, se a magyar konyha híve, tudom, nem szép, de egyszerűen utálok például húst sütni, hússal bíbelődni, bő olajban sütni. Ha meg lightosabban készítem már nem annyira tetszik a páromnak. Elkészítem persze néha úgy is ahogy ő szeretné, de gyakrabban úgy, ahogy én, egészségesebben és változatosabban, és köretnek se mindig fehérrizst vagy krumplit, hanem barnarizst vagy mást, pl gerslit, bulglurt, kuszkuszt készítek párolt brokkolival, répával, borsóval, ami rendszerint a tányéron marad, csak a hús fogy el. (mint mai vacsorakor is, ezért írom már ki magamból a kérdést :) )



2014. ápr. 23. 20:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
8.- divatkaják... A rizi-bizi? Vagy a pizza? Nem sushiról és garnéla farokról beszélünk...
2014. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom ki pontozgat lefele,de akinek magas a koleszterinje nem normális,hogy magyaros kajáért pattog. Én is szoktam mindenfélét főzni,és nem gondolom,hogy a zsír egészségtelen (állati eredetű) mértékkel,de akinek ér-koleszterin problémái vannak annak jobb az ilyet elfejteni,mielőtt szívinfarktust kap.
2014. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 intrepid ***** válasza:
78%
Miért kell valakit megerőszakolni, hogy azt szeresse, amit te? Ők hagy egyenek azt amit szeretnek, te meg legeljél zöldségeket mint a kecske. De őket engedjed húst enni, ha azt szeretik, és megengedhetitek magatoknak. A zöldségek egyébként sem adnak elég energiát aktív életmódhoz.
2014. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
19%

20 éve vagyok vega, napi 45 kilométert bringázok, földet hordok, ások, fúrok-faragok, dolgozom, vezetem a háztartást.

Gondold újra, utolsó.

2014. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a zöldésgeket, de, már ne haragudj, ha barnarizst párolt zöldségekkel kellene ennem, én sem enném meg. :) Attól még, hogy valami egészséges el lehet készíteni finomra is... Az inetrneten rengeteg receptet találsz zöldségekkel, egészségesebb gabonafélékkel és szerintem a húst se kellene teljesen mellőznöd, azért néha lehet, legalább a többiek kedvéért. Csak egy kicsit változatosabb ételeket kellene készítened, annyi féle elkészítési mód van, meg annyi féle fűszer, nagyon finom zöldséges kaják vannak, csak utána kellene nézni.

Ne csodálkozz rajt, hogy a sima párolt zöldséget nem eszik meg, főleg hogy nagyon nem mindegy, hogy készíted el, nagyon könnyű elrontani.

2014. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, kérdező... a kérdésedben azt írod, a zöldségeket, egészséges ételeket szeretnéd megszerettetni a családoddal, a kifejtésben meg kuszkuszról, párolt zöldségről írsz, meg arról, hogy "utálsz" hússal bíbelődni.


Magyarul: te majdnem vegetáriánus vagy, és az a problémád, hogy a családod - fene a jó dolgukat - nem akarja követni a mai divatot, és kuszkusz, bulglur, meg egyéb divatos kaja helyett normális ételt akar enni (talán mert ők nem érzik magukat sem közel-keletinek, sem kecskének, bár a párolt zöldséget a kecske se eszi meg...)

Az általad felsorolt köretek nem egészségesebbek, csak mostanában divatosak.

Én sem szeretem, ha a vacsora tocsog a zsírban-olajban, de az asztalodnál igencsak éhen maradnék... te valamiért nem látod be, hogy nem csak ez a két véglet létezik, mert hát "utálsz hússal bíbelődni".

2014. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

Finom elkészítéssel.


Nincs igényük az egészséges táplálkozásra? Nem csábító, hogy nem túlsúlyos gyógyszerfüggő lényként fognak élni, rákosan halni hanem életerősen, egészségesen?


Nem finom a sült hús mindenféle zöldségekkel, finom fűszerezéssel?


A rizs a lényege az életnek? Azt kell enni? Ezért él az ember, hogy szénhidráttal tömje magát? Miért? Gersli, bulgur ezek rosszabbak mint a rizs, ezek búzák.


Mindegy hogy kenyér vagy bulgur, ha búzából van akkor takarmány és nem emberi ennivaló sajnos :(


Az hogy brokkolis kuszkuszt nem esznek csak a húst, ezt jelenti:


a kuszkusz az búza tészta. Mérgező. A brokkoli már el van rontva vele..

A hús természetes táplálék. Mit tudnék enni ha megtisztelnétek egy vacsorával? Hát én is csak a húst tudnám megenni (mivel a brokkoli számomra szennyezett lenne). Ezt teszi a családod? Én éveken át képeztem magam, mire odáig eljutottam ahol ők alapból tartanak, tudom ez most enyhén vicc, hiszen nem tudatosan kerülik a kuszkuszt.


Egyetek zöldségeket, vegyétek úgy hogy nincs más.. és tényleg nincs más, az nem alternatíva hogy 10-20 év múlva jártok havonta az orvoshoz meg a patikába, mert 3-4 gyógyszert kell felíratni, kiváltani meg egyébként is egyre jobban fáj minden ízületetek, stb. krónikus betegségek jönnek elő.. ! Úgyhogy maradjon csak a hús (mindenki szereti) a normális zsír (sertés, kacsa, kókusz is jó) meg a zöldségek (el lehet készíteni) és gyümölcsök.


De a diót, mogyorót, kesudiót is minden ember szereti, csak keveseknek telik rá.


Tojást is mindenki szereti.. meglepő módon egy tökéletes élelmiszer, nem is a legdrágább. Nem lehet megenni a rántottát hagymával, szalonnával, paradicsommal, retekkel? Én sem szeretem az ízét.. ki nem szereti a jó tojás ételeket? Nincs is ilyen ember, komolyan! :)

2014. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17. Te BETEG vagy!

És amúgy pont arról volt szó, hogy a család húst enne hússal csak ez a másik idióta inkább kuszkusszal tömné őket.

2014. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Julie S ***** válasza:
6%
Ha megengedhetitek anyagilag, suss kokuszzsirban. Szagtalan es abban nyugodtan csicsoghat az etel. A zoldsegeket en sem szeretem parolva, viszont sutve/piritva annal inkabb. Probalj ki extrabb fuszerezeseket is, ez rengeteget szamit.
2014. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Julie S ***** válasza:
6%
Na mi nem hasznosat irtam a lepontozok szerint? A kokuszzsir/olaj egeszseges, a fuszerezessel es a sutessel sokkal izletesebbe lehet tenni a zoldsegeket. Csak ugy lehet valtozast csempeszni a csaladi etkezesebe, ha lassan halad vele a kerdezo es eleinte igyekszik igazodni az izlesukhoz. Amugy szerintem nem kell eroszakoskodni a csalad izlesevel szemben. Nalunk a parom es en sem ugyanazt esszuk, de sosem volt ebbol vita.
2014. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!