Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj lehet, ha a széklet...

Baj lehet, ha a széklet elmarad, és ha van is, alig van?

Figyelt kérdés
Evészavaraim voltak. Nemregota ujra eszem. 2-3 hete. Lehet hogy tul sokat. Eleinte normális volt a székletem, gyakoriságra is (minden etkezes után majdnem). Most napokig nincsen, es ha van akkor az is puha, pépes, világosabb esetleg sárgás, vagy nagyon sok kis aprobol all össze illetve akkor sem sok összességében. Szerdán hasmenésem volt, de főleg viz és alig jött mellette más - ami fura. Most már nincs hasmenésem, de azért meg kell mondjam, alig jön ki valami. Bocsi h undi voltam

2014. ápr. 27. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre így elég nehéz választ adni....

Gyakorlatilag sokat számít hogy mit eszel,na meg hogy van e vírusos fertőzésed amiatt foshatsz vagy valami érzékenységed...

Próbáld meg kideríteni lehet hogy csak érzékeny vagy valamire pl tej(akkor ez akár laktózérzékenység is lehet)

Ha sok tésztafélét eszel meg péksütit akkor az lelassítja az anyagcserét,ha húst és zöldséget eszel az hamarabb kijön(tartósan és ez paelo diéta)

Mivel evészavaraid voltak,így érdemes elmenni dokihoz,aki természetesen beutal urológiára meg székletvizsgálatra.Érdemes egy kört futni,mert ha baj van azt időben meg lehet előzni.

Hasmenésre pedig étcsoki és banán ezerrel! :) Ezek is lassítják az anyagcserét(legalább is nálam)

2014. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Pizzát ettem, meg ma pizzagolyókat, meg ma már kinomban tésztát, amugy elötte levest, és tegnap két mekis szendvicset, elötte egy nagy adag jegkremet egyik este...szoval probalkoztam hogy hajrá de most már lassan enni se merek ki tudja miert nem jön ki.


Kevés gyümit eszek, meg sok a stressz, meg mostanaban lehet hogy keveset ittam, de azért fel vagyok háborodva hogy nem távozik el :(


Holnap elmegyek es terrorizálom a házidokit, mert sajnos telefonon be kellene jelentkezni előzetesen de hát ki tudja igy nem akarok menni dolgozni mert akár veszélyes is lehet

2014. ápr. 27. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kiakarod hajtani magadból a gonoszt akkor lehet olyat kell enned vagy innod amitől kijön ,ami meghajt! :)

De amit írtál,Én azt tippelem hogy nem ehetsz valami sokat,na meg állandóan ez a mekis menü...Az teli van szeméttel,ami felszívódik,lehet ha normális kajákat ennél akkor nem lenne bajod!

Én inkább azt mondom hogy menj gyrosozni! Ha igazán jó a gyros akkor az aznap úgy is kijön! :)Szóval ha betolsz egy gyros tálat akkor hús és zöldség! Sokkal jobb mint a mekis mittudoménmik! :)

De azon azért mosolygok hogy ilyen kérdés mellé egy tejfölmaci felhasználónév párosult ! :)

2014. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg zabálj csak nyugodtan! Egyszer így is úgy is kijön!Ettől ne félj hogy nem jön ki!Ha meg valami baj van azt könnyebben észreveszed!
2014. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát :D Igen, na, szeretek amúgy enni. Szóval, ma ettem másfél tányér tésztát meg valami csipszet - mert a napot átaludtam. Éjjel fél 3kor jöttem haza, utkozben megettem két mekis szendvicset, mert olyan helyen voltam ahol nem lehetett nagyon mit tolni, de ott is próbálkoztam - két csoki, másfél csipsz, előtte pizza otthon egy egész, előző nap is pizza meg egy majdnem egész doboz jégkrém stb stb nem mondanám kevésnek :D
2014. ápr. 27. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a rendszertelen evés a probléma.Hát meg ahogy így olvasom miket eszel a kaják sem az igaziak.Próbálj meg több normális kaját enni,esetleg gyümölcsöt.
2014. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha egész nap punnyadsz az sem segít :)

De ez gáz ez az étrend! :) Legalább csak gyrosoznál meg ilyenek :)

2014. ápr. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Étkezési zavarod 'volt', és még amit eszel az is ócska.


Hagyd a lisztes, gluténos, tejes kajákat, valószínűleg ez segíteni fog.


Ha belegondolunk, hogy húsevők vagy zöldségevők vagyunk, legszélsőségesebb esetben mondjuk gyümölcsevők, akkor egy lisztes kaja után elég nagy teljesítmény, hogy nem halunk meg, szerintem. Durva.

2014. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok... A volt..szoval akkor is volt amikor ezt kérdeztem..olyan keveset ettem, hogy nem volt eredménye.. Azota eszem. Sorry
2014. máj. 21. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!