Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, hogyan...

Fogyni szeretnék, hogyan tegyem? Betegségeim mellet mit végezhetek? Esetleg étkezési tanácsok?

Figyelt kérdés

165 cm magas vagyok, 63 kg. A célom 55-57 kg. (gyenge csontozatú vagyok, ahonnan szeretnék kisit megszabadulni: comb, derék-csípő, felkar)

A problémám a következő, nem bírom a fizikai megterhelést.

Szívritmuszavarom, pajzsmirigy túlműködésem, és 2 éve mélyvénás trombózisom is volt. Bármihez kezdek kifulladok, nem bírom, és még a kedvem is elmegy tőle.

Van ötlet mit kéne csináljak?


2013. júl. 12. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Helló.


Mivel a leírásod alapján jelenleg nem kevés krónikus betegséggel van dolgod, el kellene gondolkoznod értelmes, komoly életvezetésen. Mindenkinek el kellene, nem tudom mennyi betegséget szokás kivárni.


Normális edzést kezdeni ami a testünket valóban erősíti (Jóga, Taichi, Qigong) és gyulladáscsökkentő táplálkozást, ami védi a szívet, ereket, ízületeket (a paleo ilyen).

Ilyen módon tudnál fogyni is, mivel az elhízás a pm probléma és egyéb betegségek gyakran összefüggenek, ha egyik kialakul akkor valami hatás ér (életmód?) ami miatt természetesen jön a többi baj. Ezért kell legalább a táplálkozást és az edzést racionálisan megválasztani.

2013. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves TaplalkozasHarcmuves!


Köszönöm a válaszod!

Tényleg elgondolkodtató, de nem tartozom sajnos azon réteg közé aki megengedheti magának a jógaórákat, és egyéb számomra "plusz" kiadásokat. (gyermekét egyedül nevelő nő vagyok, albérletben élek)


Esetleg gazdaságosabb ötlet?

2013. júl. 12. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Kényszereknek engedve de értelmes minőséget megőrizve:


Kíméletes erősítősítés otthon is végezhető, szabályosan kivitelezett fekvőtámasz, guggolás, kitörések, has és hátizom gyakorlatok megtanulhatók az internetről, általános jó edzettséget adnak és egyénre szabható az edés intenzitása (hiszen te magad szabályozod, annak függvényében hogy mennyi esik jól, mennyit bírsz). És ez még jó edzés, továbbá ingyen.


Legolcsóbb de jónak mondható étkezés alapjai idényzöldségek és olcsóbb húsok, belsőségek. Ami ezeknél olcsóbb vagy hasonló áron vannak (lisztek, tejtermékek, édességek) nem alapjai az emberi táplálkozásnak, különösen a fogyást, egészségmegőrzést célzó táplálkozásnak.


A pajzsmirigy betegség milyen eredetű? Sokszor glutén okozta autoimmun betegségből származik alul/túlműködés.

2013. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 konzultalj a kezeloorvosoddal

2 neted van, youtube van...vagyis joga, pilates stb is van

3 van egeszsegpenztarad? szep kartya? rengeteg helyen elfogadjak sportberletre...de lehet, hogy a ceg ahol dolgozol szerzott fitnesstemekkel, uszodakkal - ez a mi kornyekunkon szinte minden multinal tradicio - nezz utana, nakatok van-e ilyen

2013. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


elkezdek itthon kevésbé megterhelő gyakorlatokat végezni net segítségével, egyébként kedves 1. válaszoló, a betegségeimet nem kivártam, pajzsmirigy problémám gyermekkorom óta van, a szívbetegségem öröklődött, a mélyvénás trombózis pedig szülés után alakult ki, még terhességem alatt is olyan fitt voltam, hogy biciklivel a Gellért hegy feléig feltekertem különösebb megerőltetés nélkül, futottam, úsztam. (persze mértékkel és ésszel)

2013. júl. 14. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!