Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, de hogyan?...

Fogyni szeretnék, de hogyan? Hasonló helyzetben lévőknek hogy sikerült? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Még a szüleimmel élek. Ők főznek, ők veszik a kaját is (jórészt) szóval nem igazán tehetem azt meg hogy pl nem eszem kenyeret vagy tésztát vagy ilyeneket. (pedig ha saját pénzből menne biztos kiiktatnám). Középsuli óta feljött rám 4-5 kg. Szeretném ezt leadni. Súlyra nem vagyok sok, de ez sajnos csak egy szám. Próbálok odafigyelni a kajára, de sajnos nem tudom megoldani a napi 5 kaját. próbálom csökkenteni az adagokat és csökkenteni a cukros dolgokat, valamint amennyire időm engedi naponta 20-30 percet tornáznék (tornázom is, csak eddig nem volt naponta rendszeres) is (sajnos többre nincs időm, max. hétvégente). Többnyire mindenhova sétálok vagy biciklivel megyek. Futni utálok, egyszerűen nem is bírom, ha bírom is unom és így tovább. Gyerekkori lököttségem :D Rubint Rékázom, ha azt nem felülések, combizom stb. Tudom hogy ezek nem kardiók, de már pl 1 óra biciklizést sem tudok beiktatni. Próbálok kalóriát számolni (sajnos jobb híján mérleg nélkül, mert azunk elromlott). Tudnátok valamit még javasolni? Eredményes lehet így? esetleg valamilyen jó kis aerobik videót vagy linket is örömmel fogadok (zumbát nem szeretem sajnos, pedig abból van jó sok). Előre is köszönöm a segítséget :)
2012. szept. 5. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére mindenki megrögzött életmódmániás, de azért elmondom, hogy amikor a nagyimnál laktam 2 hétig, akkor hogy tartottam a súlyom, hátha segít.

-Nem ettem kenyeret. Ez egyáltalán nem nehéz, hidd el, és rengeteget segít,mert egy zsömlében már kapásból 160 kcal van, pedig milyen pici, és mennyire nem laktató.

Vittem magammal abonettet, egy nagy csomag 210 ft, annyit csak bedobhatsz a kosárba vásárláskor. Vagy vegyél a zsebpénzedből.

Tehát reggelire mindig abonettet ettem, meg kefirt.

Ha nem volt abonettem, akkor egyszerűen csak felvágottat és sajtot ettem, kenyeret akkor sem voltam hajlandó.

-Ebéd:kis adagok, ez nagyon fontos. Ha volt saláta, akkor szerencsém volt:D A rántott húsról leszedtem azt a rántott részt. Köretet nem ettem, mivel általában sült krumpli/krumplipüré volt, krumplit pedig nem vagyok hajlandó enni. Ha rizs volt, akkor abból is csak keveset. Kenyeret pedig még mindig nem eszünk.

-Vacsora: ez nálunk önálló volt, tehát békésen ehettem a kefiremet, az abonettemet, az stb-t.

-A lényeg, tudj nemet mondani, és ne félj attól, hogy hülyének néznek, mert kit érdekel, te leszel vékony,és nem ők. Rám is furán néztek először, amikor az uzsonnásdobozomban volt egy kis cetli, hogy "Barack,154 gramm, 58.8 kcal, kefir 130 gramm 77 kcal, össz..."

De aztán már már megszokták. Ne érdekeljen, hogy megbántod anyukádat, hogy nem eszel valamiből. Biztosítsd, hogy szereted a főztjét, de most mellőznöd kell. Ne félj nemet mondani.

2012. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek kifogások, így nem lehet rajtad segíteni.

Ugyan már, miért ne tudnád elhagyni pl. a kenyeret? Valaki fegyvert szegez rád, hogy megegyed? Miért nem tudsz napi 5-ször enni? Mert valaki csak 3-szor enged be a konyhába? Futni utálsz... Háát, vannak az életben olyan dolgok, amit az ember nem szeret, mégis megcsinálja a cél érdekében.

2012. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Munkahelyemen csak 1 kajaszünet van. Értelemszerűen így 8-5-ig + amíg haza nem érek és míg be nem érek a munkahelyre csak 1-szer eszem. Meg előtte és utána. Tudtommal a legtöbb munkahelyen így működik. Nálunk nem mindig van tömésig a hűtő. Az abonettes májkrémes kenyér pl volt már hogy reggel kifordult belőlem. Futni pedig utálok, azt ne hidd hogy nem próbáltam. Na de mind1. Nem mindenki kifogáskereső. Nem eszem egy nap max 3 szelet kenyeret. Az még csaknem annyira sok?
2012. szept. 6. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
3 szelet kenyér 450 kcal.
2012. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és 3 2 étkezsére felvágottal olyan 800. de mivel csak 3-szor tudok enni még így is belefér :) De ez is csak max. Az a gond, hogy teljesen, életem végéig úgysem tudnám elhagyni, így 100 %-ban nincs is értelme mert különben visszahízom. Ebbe sokan belecsúsztak már.
2012. szept. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!