Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit diétásoknál nem okoz...

Paleolit diétásoknál nem okoz problémát az összes gabona és hüvelyes zöldség megvonása?

Figyelt kérdés

Elég nehéz lehet elegendő energiát pusztán zöldségből, magokból és húsból fedezni. A sok zsír és állati fehérje nem okoz bajt? Egy átlag paleós miket eszik egy nap folyamán? Hogy érzitek magatokat ettől az étrendtől? Aki így eszik, az miért döntött pont emellett a diéta mellett?


Őszinte leszek, én nem értek teljesen egyet a paleósokkal, de kíváncsi lennék, hogy van-e akinek tényleg ez vált be a legjobban.


Válaszokat előre is köszönöm!



#egészség #diéta #paleoolit
2014. máj. 9. 18:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hasonló okok miatt kerültek tiltólistára mint a tejtermékek.


A glutén kis mennyiségben is káros, ahogy a tejfehérjék is.

2014. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kinek káros? Van, aki egész életében azt eszi és teljesen egészséges marad, sőt akár egészségesebb, mint aki egyáltalán nem fogyasztja. A glutén lehet, hogy önmagában veszélyes, de ha nem magában fogyasztod, akkor talán már közel sem okoz annyi problémát, sőt akár még hasznosak is lehetnek a gabonában amúgy megtalálható anyagok.

Az a rengeteg hús és zsír, amit megeszel a gabona helyett, szerintem pedig ugyanúgy okozhat betegségeket.

2014. máj. 11. 11:20
 13/23 anonim válasza:

Igazad van, Kérdező!


Szerintem nem az alap cuccokkal van baj, hanem az adalékokkal, állományjavítókkal, amiket hozzáadnak, hogy jobb legyen.


Lásd, egy példa, hogy miket, és még rosszabbakat is megtesznek:

Gesztenyepüré. Nem áááám gesztenyéből, véletlen se. Hozzápréselnek krumplit is, mert állagban és ízben nagyon jól összeillenek, hasonlóak, ha raknak hozzá jó sok ízfokozót. Észre sem venni.


Minden termékhez hozzáadott sz.rokkal, meg kivont értékekkel járulnak hozzá... Ez baj.

2014. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

rosszkislány: Szerintem is elsősorban ezeken kellene változtatni.

[link]

Itt leírják, hogy a paleósok miért nem esznek gabonát (a bennük levő glutén miatt). De azt is kimondják, hogy régen, a nemesítések előtt fogyasztott gabonák nem okoztak ilyen problémákat az embereknek. A bajok forrása tehát nem maga a gabona, hanem a módszer, ahogyan azt feldolgozzák.

Csomagolások: egyszerűen kiakasztanak azzal, amikor ráírják egy termékre, hogy "bio" vagy "természetes anyagokból gyártott" vagy "csökkentett szénhidráttartalmú" esetleg "teljes kiőrlésű gabona hozzáadásával készült", aztán amikor megnézed az összetevőket, mi virít ott rögtön az első helyen, jelezve, hogy a kérdéses termékben ebből van a legtöbb?! Cukor, búzaliszt, glükózszirup, ízfokozó..

Anyád. Szóval nem igaz, hogy nem tudnak ez ellen valamit tenni. Miért kell megvárni, amíg a teljes lakosság meghal ételmérgezésben, rákban, cukorbetegségben, érelmeszesedésben, csontritkulásban.. és még sorolhatnám. Nem igaz, hogy az egyetlen módszer az, hogy a nyugdíjasok utazáskor külön táskát tartanak fenn csak a gyógyszereiknek, és a szombat délelőtti programjuk az, hogy a következő heti adagot kiszámolják és betárazzák.

Én értem, hogy a jelenlegi helyzet így nem jó, és hogy tenni kell valamit. De nem fogok csak ezért zöldségen és húson élni. A zöldségeket műtrágyázzák, a húsokat hormonkezelik. Nem vagyunk előrébb. Bízom benne, hogy ez majd a jövőben változni fog, és hogy személy szerint én még kihúzom a változásig. Addig próbálom magamat életben tartani, csak sajnos nem mindig könnyű megtalálni a lehető legjobb alternatívákat. :)

2014. máj. 11. 12:09
 15/23 anonim válasza:

Nah, Szendi nagy paleolit rajongó. Érdekes, hogy most arról ír, hogy a glutén mégse lenne olyan rossz, ha nem kevernék össze mindenfélével. Hát ez igaz mondjuk.


Szomorú már a boltba járás is... régen azért nem volt ilyen nagy átalakulás. Ahogy írtad, már a húsok, zöldségek se biztonságosak...


Nem tudom, hogy lesz-e még JOBB, szerintem csak rosszabb.. :)

2014. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az való igaz, hogy szinte semmi sem az igazi... Személy szerint megteszem, amit tudok. Bio cuccokat ugyan ritkán veszek, elég necces lenne folyton elutazni messzire (az ökolábnyomom méretének se tenne jót), drága is lenne és miért higgyek abban, hogy az tényleg bio?

Annyit tudok tenni, hogy nem veszek húst a boltban, tojást se, de még a piacon se, csak a szomszédtól, akinek a tyúkjait bármikor láthatom, szerintem teljesen jó helyük van, nekem tetszene még nem tyúkként is (hatalmas füves placc egy csomó fával a Bakonyban, s egy helyes óllal és egy hercig kakassal), régen szabadon szaladgáltak az utcán és a környéken, de megfogta őket a róka. Alapanyagokat veszek, a zöldség még mindig jobb, mint a kutyult, adalékanyagok valami, ahol a profit a fő... A gyümölcsfogyasztásom nem kis része a saját kertből történik (rengeteg fa van, júniustól decemberig/januárig van friss érett gyümölcs, bár a naspolyafa elég pici), a veteményesem elhanyagolható, bár a tojásos szomszéd zöldséget is tud adni néha. A dió tuti bio, leszámítva, hogy némelyik fa a szántóföld mellett nő, úgyhogy pár szem műtrágya eljut hozzá. Azért nem hiszem, hogy rosszul táplálkoznék az átlaghoz képest.

A sok zsír nekem eddig bejött, néha kijelenti valaki, hogy igenis a kókusz- s pláne a pálmazsír az milyen rossz (mondjuk van is hidrogénezett belőlük, a pálmazsír az, aminél nem tudom, hogyan lehet megkülönböztetni őket), nos, nem tudok mit tenni, jobbat nem tudok, éhezni pedig nem fogok. Az olajos magoknál is mondják a fitátokat, bár konkrét számokkal még nem találkoztam (azzal igen, hogy kb. mennyi van egy fajtában, de a felszívódása vagy hogy az áztatás, hőkezelés mennyitől szabadítja meg, azt nem).

Valamit ennem kell. Én igazán igyekszem, innentől a felesleges stressz csak rontaná az egészségemet, s ha az őseim a teljesen normál táplálkozással 90 évig éltek jó egészségben, talán nekem is menni fog a majdnem vega majdnem paleo, részben bio, nem túl stresszes, hedonista, társas (sokkal lazább életem van, mint nekik, háborúk, földelvétel, korai özvegység), remélhetőleg a jövőben sportosabb életemmel mondjuk 120 év? Tudom, a világ megváltozott, ezért is kellenek a fent említett fontos pozitív különbségek :) Plusz antihipochonder is vagyok, a jó gének mellé. Senki a világon meg nem tud győzni, hogy nekem valaha valami komoly bajom lesz, vagy ha halálos betegséget kapnék, meg ne tudnék belőle gyógyulni (de nem kapok, mert az macera). A 100. születésnapokon mindenesetre hegyet akarok mászni.

A táplálkozás túl fontos az egészség és általában az életminőség szempontjából, szeretem optimalizálni.

2014. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16. : Én is igyekszem a lehető legtöbbet megtenni azért, hogy minél egészségesebben egyek. Nálunk a nagymamámnak van vidéken kertje, onnét sokszor kapunk friss zöldséget, gyümölcsöt. Sok dolgot piacról veszünk, de mindent sajnos nem lehet.

Fontos a táplálkozás, de szerintem fontosabb az, hogy jóízűen együnk, valamint barátok és család vegyen körbe minket, akik szeretnek, és akiben megbízunk.

100 év? :) 100 évesen a dédunokáimnak szeretnék mesélni az életemben megélt dolgokról. Tanítani akarom őket és megvédeni, ameddig csak tudom. Nem szeretnék 80 éves koromtól kómában feküdni az intenzíven, miközben csövek állnak ki belőlem, majd nem emlékezve a saját gyerekeim nevére kínok között meghalni.

Hiszem, hogy azért tenni kell, hogy megőrizzem a testem épségét, és hiszem, hogy képes leszek majd rá. Akkor is, ha közben zabkását, pirítóst és párolt borsót eszem. :D

2014. máj. 11. 13:57
 18/23 anonim ***** válasza:

Szép gondolatok, kívánom, hogy teljesüljön, amit szeretnél :) Nagyon hasznos tud lenni egy bölcs öreg, aki mesél és tanít és egyáltalán, ráér velünk lenni... Dédapám csak 78 évig élt, bár azt egészségben, na ő élete végén az összes rokongyerekre vigyázott. Ez persze sok lett volna neki, de megfelelő szervezéssel és pszichológiával befogta a rátermettebb gyerkőcöket, úgyhogy viszonylagos rend uralkodott a körében :) A szülőknek jó volt, a gyerekeknek jó volt s szerintem neki se volt rossz :)

Nem tudom, mekkora a szerepe a táplálkozásnak, de biztosan igen nagy. De annak is, amit Te említettél. Egypárszor már írtam itt a gyk-n, mert nagyon fontosnak érzem, hogy fontos a táplálkozás, figyeljünk rá, de egy bizonyos szint után már ne agyaljunk és stresszeljünk rajta, hogy jajjj ez vagy az hogyan ideális, mert a stressz tutira többet ront. Vagy amikor egy fogyókúrázó bevág egy tábla csokit és parázik, hogy mennyit hízik és bűntudat és "mamársemmit". Ha megette, élvezze és ne stresszeljen visszamenőleg, az annyira értelmetlen...

Nekem vannak olyan ételeim, amit tudatosan képes vagyok megenni, pedig a tiltólistámon van, de annyira magas az élvezeti és szociális értéke (az utóbbi alatt azt értem, amikor vendégségben, társasággal zajlik a dolog), hogy szerintem simán ellensúlyozza az esetleges negatívumokat, de hogy nekem megéri, az tuti, nekem jobb úgy, a testem pedig simán elviseli azt az átlaghoz képest azért alacsony szintű rossz étkezést, amiről azt sem tudom sokszor, hogy valóban rossz-e... Tökéletesen úgysem tudok enni, de nem baj. Hisz még a sportolással is egy csomó negatív dolog éri a testet, de ez az élet természetes része, a test megoldja, feldolgozza, kijavítja... Az izomfejlődés is apró destrukcióval, majd erősebb építéssel jár. Nincsenek fekete-fehér dolgok.

S akár vallásról, akár táplálkozáskor, akár más fontos dologról van szó, a túlzott, ellentmondást nem tűrő szigor és intolerancia rosszat sejtet. Ha én szabad akaratomból, könnyedén és negatív érzések nélkül kihagyok akár komplett ételcsoportokat, az még nem gond (ha emiatt nem lesz tápanyaghiányom), de ha akár önmagam ráerőltetek valamit a testemre, vagy minden mást elítélve, intoleránsan osztom az észt, azt képzelve, Egy Igaz Út létezik (bigott vallási és táplálkozási fanatikusoknál ez nagyon megvan)... No az már nem lehet jó. Bizonyos mennyiségű szeretet, tökéletlenség, szabálytalanság nélkül szerintem túl merev a rendszer.

2014. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet! Segített és jó volt olvasni! :)
2014. máj. 12. 10:35
 20/23 anonim válasza:

VvSzia!

Leírom, hogy mit eszek egy átlagos nap folyamán.

Reggeli: egy bögre tea, édesítővel, D vitamin

Tízórai: pár szem gyümölcs, paleo müzli, vagy "katonák" (sajt, felvágott és zöldség fogpiszkálóra szúrva, esetleg sült virsli

Ebéd: leves (hús, paradicsom, gyümölcs, stb...), zi

2014. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!