Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5 hete szültem. Lehet hogy...

5 hete szültem. Lehet hogy azért nyelek nehezen mert a sok savtól beszűkült a nyelőcsövem?

Figyelt kérdés
Mindig a torkomban van a savam, a terhesség alatt ez állandó volt. Most egy ideje, ha szilárd ételt eszek, ahogy ahhoz a szakaszhoz ér a kaja a nyelőcsövemben, érzem hogy alig akar lemenni. Rögtön ingerel a köhögés, és csak folyadékkal tudom rendesen lenyelni. Ilyenkor percekig fullákolva köhögök. De ha nem eszek akkor is sokat kaparja a torkomat, és ilyenkor is nagyon, szinte önklendezésig tudok köhögni. Lehet hogy a savtól felmaródott és hegesedett a nyelőcsövem? Vagy fekély alakult ki az irritációtól? Vagy gyulladás is lehet? Már a tumor gondolata is felmerült, de nagyon félek dokihoz menni, pedig nővér vagyok, de félek a tükrözéstől. Na meg szoptatás alatt nem is szedhetek semmit. Segítsen aki jártas ebben a témában! Köszi
2008. júl. 28. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem refluxom van, amitől begyulladt a nyelőcsövem, és még kórházban is voltam. A tükrözéstől én is rettenetesen féltem, de végül egyátalán nem volt rossz emlék. Kaptam bódító injekciót, így nem igazán emlékszem a vizsgálatra, de utána röhögcséltem össze-vissza egy jó fél órán keresztül. Szerintem jobb túlesni rajta, mint szenvedni.
2008. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!