Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáj a savtól a nyelőcsövem,...

Fáj a savtól a nyelőcsövem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előbb ettem, már közben is fájt, de még mindig nem múlt el. A Rennie-re az van írva, hogy csak étk után 1 órával vegyük be. De addig mi a fenét csináljak? :S Igyak vizet, vagy mit egyek, vagy nem tudom, van erre valami praktika?


(Ne azt írjátok, hogy menjek orvoshoz, most az érdekel, hogy konkrétan Most mit csináljak, hogy elmúljon!)


2011. máj. 4. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd be a Rennie-t hamarabb, én sosem szoktam egy órát várni. Olyan is előfordul,hogy kettőt rágok szét egyszerre, ha nagyon marja a nyelőcsövemet a gyomorsav. Egyébként nekem segíteni szokott az is egy kicsit, ha tejet iszok.De leginkább az segít, ha nem eszek semmi olyan ételt,amitől sok lesz a gyomorsavam.
2011. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, bevettem! :) Remélem, segít :S
2011. máj. 4. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az okot kellene keresni, ill. kideriteni, s aztan kezelni, hiszen a savtultenges leggyakoribb okai a stressz, a nem megfelelo eletmod, etkezesi szokas.

Egyszeru es hatekony gyogymod, ha minden etkezest egy csesze kamillateaval fejezunk be, mivel a kamilla konnyen felszivhato kalciumtartalma semlegisiti a felesleges gyomorsavat.

Hatasos gyogymod az egy csesze vizben folodott fel kaveskanalnyi sutopor, melyet naponta 2-3x, az etkezesek utan vagy a ket etkezes kozott iszunk meg.

Nagyon fontos, hogy kideriteni az okot, s aztan megszuntetni azt, tehat ha az etkezes miatt van, akkor azt kell megvaltoztatni.

2011. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!