Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ehetnék megint normálisan?

Hogyan ehetnék megint normálisan?

Figyelt kérdés

anorexiából vagyok kigyógyulóban...de nem akarok sokat hízni, mert nem voltam hosszú ideje beteg, és bár eléggé bennevan a kórosan soványban a testtömegindexem, azért élhető(ismerek néhány embert, akiknek genetikailag ugyanennyi)... sokáig nem tudtam többet enni napi 300 kcalnál, de most már az a gondom, h állandóan ennék. nem édességet, meg zsíroshamburgert, csak zöldségeket meg almát, de akkor is folyton éhes vagyok, és titokban még mindig kicsit félek az elhízástól. egyáltalán, hogy kerülhetem el, hogy 1-2 kilónál többet hízzak? az anyagcserém is nulla, pedig soha nem hashajtóztam magam.


az anorexia előtt kényszerevő voltam, és nagyon félek, h visszaesek abba a korszakba...


2008. júl. 28. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben mindenképpen kikérném egy dietetikus tanácsát, ő össze is tud állítani neked egy teljes heti étrendet, így biztos lehetsz abban, hogy nem esel vissza a kényszerevésbe. Nem nasira van szükséged, hanem táplálékra! Ha megfelelően táplálod a szervezetedet, nem lesz éhségérzeted és a fizikai erőnléted is megerősödik.
2008. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem azt kell elkerülni, hogy "1-2 kilónál többet hízzál", hanem elöször azt kell kitüzni célnak, hogy egészséges étrenddel igenis hízzál 1-2 kilót. Utána eldöntheted, hogy megint akarsz-e 1-2 kilót hízni (érdemes lenne). És így tovább.


Nem mondom, hogy "ne parázz", mert te parázni akarsz, erre vagy berendezkedve. De akkor legalább most parázz a kóros soványság miatt. Aztán majd ha normál súlyodnál leszel, akkor parázz a túlsúlyon. ;P

2008. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Az előttem szólók mind ketten nagyon jót akarnak. Csak éppen nincsenek tökéletesen tisztában azzal,hogy az anorexia , kényszerevés és bulimia nem egyszerű betegségek. Túlzottan összetettek. Nem csak szomatikus, pszichések is.

Dietetikus lévén ha kell tudok segíteni, de nem elsősorban azzal,hogy előírok neked egy étrendet. Nem az a cél most mikor a gyógyulás útjára léptél,hogy megegyél adott mennyiségű és minőségű ételt. Hanem,hogy elfogadd elsőképp,hogy tudsz másképp is élni mint eddig. Mivel sokat olvastam itt az anorexiáról elkezdett jobban foglalkoztatni a téma.

Kezdek utána nézegetni szakmai szemmel. Ha esetleg vállalod,hogy tévedhetek vedd fel velem a kapcsolatot. Magánban megtárgyalhatjuk a részleteket.

Ser.

2008. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
írtam...
2008. júl. 28. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!