Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Heti egy nap "bűnözés" szerint...

Heti egy nap "bűnözés" szerintetek árthat az egészségnek?

Figyelt kérdés

Hét közben teljesen jól elvagyok, nem is nagyon kívánom a cukros, tejes dolgokat, ha édesre vágyom, akkor pedig eszem gyümölcsöt. Vegetariánus vagyok, rendíthetetlen gyümölcs, zöldség, mag és gabonafogyasztó (ebből igyekszem a magosat, teljes kiőrlésűt, árpásat, wellnesst, stb. enni). Hús semmi, tejtermék is nagyon-nagyon ritkán.


Nade most itt vannak ezek a vasárnapok. :) Anyu süt, főz.. Finom. Na szóval nagyon nagy gáz, ha ilyenkor lemegy pár adag kakaós és túrós kalács, pogácsa, piskótás-pudingos-zselatinos gyümölcstorta, túró rudi, táblás Milka csoki, keksz, rigó jancsi.. még egy táblás Milka csoki :), stb.

Nem egyszerre mindet! De azért van amiből baromi sokat be tudok így habzsolni egy ültő helyemben. Csokifüggő, tudom.


Ez nem falásroham, mert tudom korlátozni, ha nagyon akarom, de úgy érzem, hogy ilyenkor a testem mintha ösztönösen vágyna arra a sütire. :) Fura, de így van, ezért én engedelmeskedem neki és megeszem. Hogy mire kell ez a szervezetemnek, fogalmam sincsen, nem vitatkozom vele, majd lerendezi az emésztőrendszer.


Nem vagyok kövér. Nem fogyókúrázom. Nem vagyok beteg. Nem érzem pocsékul magam. Nem azért eszem, mert depresszív vagyok. Nem is unalomból. És a hét többi részén ilyen egyáltalán nincs. Akkor gyümi-zöldség-mag-gabona-gyümi-zöldség stb., értitek.


Kérdés a következő: Ez normális? Káros? Nem halok bele? :D

Jó biztos nem, de azért az elég fura, amikor tök nyugisan pihenve, egyszer csak eltűnik az a 2 tábla mazsolás-mogyorós Milka. (Fincsi!) És másnap persze semmi bajom, jól érzem magam, sporttal pedig gyakorlatilag lemozgom a kalóriákat is.

Szóval ennyitől még nem leszek cukorbeteg, rákos, ÁBSZ-es, meg mittudoménméghogymi, ugye? :D


Választ előre is köszi! Ú, de kíváncsi vagyok, hogy ki mivel fog bealázni és leoltani, hogy hogy ehetek ilyen cukros sz*rokat..

Tudom! Nem vagyok idióta, tudom, hogy nem szabadna. De kell! ^^



2014. máj. 19. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a vetáriánus aki nem eszik húst csak tejtermékeket, az az lábbi dolgokat se eszi meg:


"A zselatint elsősorban háziállatok (szarvasmarha, ló) csontjából és kötőszövetéből kivont kollagénből, hidrolízis útján állítják elő"


"leggyakrabban fagylaltokban, lekvárokban, joghurtokban, krémsajtokban, és margarinban fordul elő. Diétás élelmiszerekben zsírok helyettesítésére is alkalmazzák, mert a szájban zsír érzetét kelti, ugyanakkor kalóriatartalma nagyon alacsony. kozmetikumokban való felhasználása esetén általában hidrolizált kollagén néven található meg" na meg a gumicukor!! az is állati eredetű, vannak ismerőseim akik vegetáriánusok, sajnálják az állatokat stb. csak tejtermékeket fogyasztank és bizony ezekre mind oda kell figyelni.

2014. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából arra vonatkozva, amit az utolsó soraidban írtál: elhiheted, hogy itt senkinek nem érdeke sem lebeszélnie téged, sem rábeszélnie téged erre vagy arra.

Igen, sokan javasolnák, hogy ne egyél sok cukrot, és ? Kinek teszel szívességet vele ? Az a cukor nem a mi gyomrunkba megy, hanem a tiédbe.

Azért ne változtass valamin, mert mások mondják, hanem te magad láss rá arra, hogy mi az, ami célszerű számodra.


Heti egy alkalom teljesen elfogadható. Azt is figyelni kell nyilván, hogy milyen hatással van rád az életmód, amit követsz, de mivel azt írod, hogy megfelelő állapotban és kondiban van, akkor nincs gond. Persze teljesen más lenne mindez egy beteg vagy elhízott személy esetében, de a táplálkozás szakértők ( főleg azok, akik ezen az oldalon vannak önjelöltként ) sokszor megfeledkeznek arról, hogy egy egészséges és egy beteg személy életmódjai között jelentős különbség van és a kettőt nem lehet egy kalap alá venni. Aki beteg, annak különleges életmódra van szüksége, ez tény. Viszont aki egészséges, az ne kövesse azt, amit egy betegnek írnak elő, mert úgysem ettől lesz valaki egészségesebb.


Nekem is a filozófiám a 80/20-as szabály: azaz az idő 80%-ában azt csinálom, amiről tudom, hogy feltétlenül szüksége van a szervezetemnek és amitől működésképes marad, illetve a maradék idő 20%-ában azt teszem, amit egyszerűen csak élvezek. Nálam ez mondjuk nem az evés terén érvényes, de ez lényegtelen. A lényeg az, hogy ha azt teszed, ami hasznos számodra és amitől erős maradsz, akkor megengedheted magadnak azt is, hogy néha elengedd magad, mert ettől úgysem fog lenullázódni mindaz, amit az idő túlnyomórészében teszel.

Az határoz meg minket, amivel a legtöbbet foglalkozunk és ez mindenhol érvényes. A teljes absztinencia csak azoknak való, akik nem tudják élvezni az életet.

2014. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


1.: Igen, köszönöm, tudom mi az a vegetariánus. És úgy 98%-ban én az vagyok. Kivéve a vasárnapi zselatinos sütit. :) Hidrolizált kollagén. Jól van, orvosira járok, értettem. Amúgy nem tömöm magamba minden nap a gumicukrot (már azt se tudom, mikor ettem utoljára..) és nem állítom, hogy mindig mindenkinek abszolút húsmentesen kell élnie. Nem vagyok hittérítő, csak gondoltam jó, ha közlöm, hogy az étrendem alapból kevés állati eredetű dolgot tartalmaz.


2.: Ó, tudom én azt hogy sok itt az önjelölt táplálkozási nagymester, de hidd el senkinek sem fogok csak úgy bedőlni, aki azt mondja hogy: "Soha többet ne egyél csokit, mert fúj-fúj!" :) Csak érdekelt, hogy mégis ki mit gondol, volt-e már valakivel hasonló. Ha pedig egyértelműen azt mondjátok, hogy nagyon ártalmas és belehalok, vagy hasonlók.. nos akkor megpróbálom kicsit jobban visszafogni magam. :)

A táplálkozás az utóbbi időben elég központi témává vált számomra, mert szeretnék minél többet tenni az egészségemért. A saját tapasztalataim viszont sokszor ellentmondásosak, és furák. Nem mindig az történik, aminek mások szerint történnie kellene. Cukortól nem pörgök fel, kenyértől nem leszek depresszív, gyümölcstől sem érzem, hogy cukorbombaként hatna rám és zsírosítana.. Szóval jól vagyok. Sokáig próbáltam elhinni, amit mások írnak, vagy a különböző diéták és életmódprogramok javasolnak. És mindattól függetlenül, hogy az is logikusnak és könnyen követhetőnek tűnt - valahogy mégsem igazán passzolt hozzám.

Persze lehet, hogy az én hibám és csak keményebben kellene próbálkoznom, de akkor még mindig ott a kérdés, hogy mégis mivel? Paleo, testkontroll, 90 napos? Érvek és ellenérvek armadája mindegyiknél, és nincs nekem arra időm, hogy mindegyiket végigelemezzem, hogy akkor mégis melyik is lenne a legideálisabb.

Megoldom. Majd kitalálom magamtól, a saját tapasztalataimból. A kérdést azért tettem fel, mert valahogy még újnak és furának tűnik nekem a dolog, hogy egy adag csokis sütitől mégsem leszek menthetetlenül cukorbeteg, lisztérzékeny, szénhidrátfüggő, érelmeszesedett, inzulinhiányos... stb. stb. stb. :D

Szuper. :) De ettől függetlenül, nem fogok ezt zabálni ezentúl minden nap! Szerencsére jó pár egyéb dolgot is megtapasztaltam, amiből sokat tanultam és hasznomra vált, így szerintem már sokat tettem az egészségemért.

Jól vagyok. Hihetetlen, de így igaz.

És így is szeretnék maradni, ha lehetne. :)

2014. máj. 19. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ez nem falásroham, mert tudom korlátozni, ha nagyon akarom, de úgy érzem, hogy ilyenkor a testem mintha ösztönösen vágyna arra a sütire. :) Fura, de így van, ezért én engedelmeskedem neki és megeszem. " Na rám éjszaka szokott rám törni az édesség éhség. Amúgy ez mind azért van, mert rengeteg finomított cukros kajákat eszünk/iszunk úgy hogy közbe észre se vesszük. Hidd el ilyenkor a szervezetednek nem a sütire, vagy a milka csokira van szüksége:) csak mivel a modern étkezési szokásoknál alapvető anyag lett a cukor próbál az ember ebből fedezni mindent a szervezetének, mert az becsapja. Nem csak nálad van ez jelenség, szinte minden embernél, anyum is ezzel az édesség rohamával küzd és még egy csomó ember akinek már szinte mindennapos ez a nassolás és természetes lett az évek alatt hogy minden nap eszünk egy kis csokikát, egy kis túrórudit, joghurtot (ami ugye azt hisszük egészséges..) Minden tele van szójával, vagy kukoricával (nem véletlen adják a jószágoknak is hogy hízzanak).


"Mindig érdemes elolvasni az összetevők listáját. A következő fedőneveken fordul elő a kukorica:


Keményítő vagy módosított keményítő (ez nem biztos, hogy kukorica, de legtöbbször abból készül)

Glükóz-fruktóz szirup (ami valójában folyékony cukor és nem biztos, hogy kukorica, de legtöbbször abból készül)

Cukor (nem biztos, hogy kukorica, de abból is készülhet)".


[link]


Sokan nem is gondolnák, hogy nagyon meg kell válogatni a kajákat, hogy ezeket a "burkolt" szemét összetevőket elkerüljük. Ott egy példa is ami linkeltem mi mindenbe tesznek pl. kukoricát. Ezt csak úgy tudod kiiktatni ha az általad vásárolt élelmiszereknek ellenőrzöd az összetevőit, utánajársz hogy mi micsoda és tudatosan kezdesz el étkezni. Nálam ez a tudatosság most úgy nyilvánul meg, hogy csak házi kajákat eszek. Házi tejet hozatok, ebből csinálok túrót, sajtot. Nem eszek vajat, kenyérre mindig készítek vagy tojáskrémet (házi tojásból), vagy kőrözött stb. csomó jó recept van. Próbálok minden nap főzni, általában egyszerű kajákat amibe nem kell semmi mű sz@rt beletenni.Próbálok háztól venni csirkét, kacsát, tyúkot, ezt is fel lehet lelni a környezetedben biztos van mamika stb aki tart jószágot. Felvágottakat nem eszünk csak házi sonka, kolbász, májas stb. Vannak fűszernövényeim, próbálok nem ételízesítőket használni. Sok lekvárt eszünk (bár az cukros, pont nem kellene...de nálunk ez az édesség). Finomított olajat meg ilyen sz@rokat nem használok, mindent kacsazsírban sütök. És még sorolhatnám. Tudom valaki szerint meg ezekkel mérgezem magam, meg a zsír milyen egészségtelen stb...engem nem érdekel, de legalább tudom mit eszek. Szóval mindenkinek más az egészséges életmód és pl. amire az van írva hogy "light" alapból nem veszem meg.

2014. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem eszem ilyeneket. :) Mint leírtam, hét közben csupa zöldség-gyümi-mag, a gabona pedig vagy teljes őrlésű vagy natúr, és abból sem sok. Nem minden nap eszek csokit, és nem is hiszem róla, hogy különösképpen egészséges lenne. Mint a kérdésben is leírtam, vegetariánus vagyok, szóval kösz, de nincs szükségem házi kacsahúsra. :)

A te étkezésedbe sem akarok beleszólni, ha neked az úgy jó, de ha rendszeresen erős falásrohamaid vannak éjszakánként, arra azért nem árt odafigyelni. Én rendben leszek, de te is vigyázz magadra! :)

2014. máj. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!