Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyorsnak számít az anyagcserém...

Gyorsnak számít az anyagcserém ha minden reggel (kávé hatására) történik nagydolog, de naponta 1x eszem csak, vacsorakor és kb 800-900 kcal-t is beviszek egyszerre? Ilyen napi táplálkozási renddel hízok vagy fogyok?

Figyelt kérdés

Csak vacsoraidőben eszem, napközben inkább csak folyadékot viszek be, vagy elvétve valami salátát, max 100-200 kcal körül. Folyadékokból is összejön kb 100 kcal. Vagyis vacsi előtt már bennem van kb 300 kcal.


Vacsorázni sokáig és lassan szoktunk, de kenyérből, sajtból, zöldségekből és száraz fehérborból áll, összeszámolva lehet, hogy megvan 800 kcal is, amit egyszerre beviszek este 7-8 körül.

De nincs reggeli és nincs ebéd.


Tudom, nem ez a helyes, nem így kéne, de na. :D

Így ez hízáshoz vezethet?



2014. máj. 22. 09:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "de na"! Az egészség a legfontosabb dolog az életben, bár ezt fiatalon még nehéz belátni, mikor még természetes hogy egészséges vagy, de ezt meg is kell őrizni lehetőleg minél tovább. A táplálkozás mindennek az alapja, a legtöbb betegség visszavezethető rá. Nem azt jelenti hogy ha megfelelően kajálsz mindig egészséges leszel de ha nem teszed akkor BIZTOS hogy nem leszel.


Amit itt leírtál a legrosszabb diéta amit valaha hallottam, ezen nagyon gyorsan változtatnod kell.

Naponta legalább ötször kéne enni és minden alkalommal a teljes étkezésre kell törekedni, vagyis minden étkezés tartalmazzon szénhidrátot, fehérjét és zsírt is.

A kenyér, sajt, fehérbor kombinációt nyugodtan elfelejtheted. A zöldségek fontosak a rost tartalmuk miatt de tápanyag nem sok van bennük.

2014. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

igen, de én csak akkor eszem ha tényleg éhes vagyok és az csak estére jön igazán meg

reggel egy kávén kívül semmilyen kaja nem esik jól

délre nincs kedvem főzni magamnak, venni meg drága lenne vmi főttételt, a nyári melegben pedig nem is kívánom a forró életeket, csak hideg salátákat, gyümölcsöt esetleg

csak estére éhezem meg igazán

amúgy régebben kövér kamasz voltam, most normális a súlyom, de mindig aggódom a visszahízásért

2014. máj. 22. 16:48
 13/15 anonim ***** válasza:
Értem, tehát lemondasz a hosszú és egészséges életről mert nincs kedved enni. Végül is megéri.
2014. máj. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt látom, hogy itt a „ nem-volt-dolgom-így-feltettem-egy-kérdést ” típusú kérdezővel van dolgunk, akire felesleges sok időt pazarolni, mert úgysem hajlandó belátni a hibáit és változtatni rajtuk.


Másrészt viszont ( és ezt most nem támogatásképpen írom vagy bármiféle félrevezető szándékkal ) de lássuk be, hogy nagyon sokféle táplálkozási szokások vannak különböző embereknél.

Igen, vannak akik így étkeznek, mint a kérdező, és mégsincs évtizedek múlva sem semmi bajuk, mert a szervezetük bírja és gyakorlatilag megvannak egészen 30-40 éves korukig problémák nélkül.

Nem igaz az, hogy mindenki megfelelően és helyesen táplálkozna, de az emberi szervezet szívóssága sokszor kibírja azokat a hibákat is, amelyeket egyénenként elkövet valaki az életvitele szempontjából.


Tehát összesítve az egészet : nem, amit csinálsz, az semmiképpen nem ideális és ráadásul az a visszahízási félelem is jelentősen szabotálja a mindennapi szokásaidat, akár tudatában vagy ennek, akár nem. Én is nagyon sok olyan személyt ismerek, aki fél attól, hogy nehogy visszahízzon vagy elveszítse az alakját és irónikus módon ezek azok a személyek, akik általában a legtöbb hibát követik el. A félelem és az aggodalom nem tesz jót az ítélőképességnek.

Az, hogy mi leírjuk neked a lehetséges következményeket, kizárólag arra szolgál, hogy a te felelősségedet képezzék. Nem vagy kötelezve semmire, nem kell változtatnod semmit , ha nem akarod – de az viszont kétségtelen, hogy ha évek múlva valamilyen betegséged alakul ki a saját kezed által, akkor az kizárólag a te hibád lesz.


Az anyagcsere idővel lelassul ennyi energiabevitel mellett és ez idővel hízáshoz is vezethet, miért ne ? Talán ez észhez térít kicsit.


Nekem továbbá az a gyanúm, hogy te nem vagy egy aktívan sportoló személy, mert akkor aligha bírnád ilyen étrend mellett. S ha ez így van, akkor még jobban leépül az anyagcseréd.

2014. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem a kérdezőt akarom védeni,de

Anyukám is hasonlóan eszik,testvérem is.

Igaz,a testvérem este 1500-2500kcalt-is képes bevinno EGYSZERRE,és napközben is megeszik kb.500kcalt. De ck azert eszik ennyit,mert minden delutan 3-8ig edzese van.

Anyukam viszont reggel 1kavet megiszik,3-4körül valami főtt kajat,amit mi nem birtunk,7-8körül 5almát,este pedig ami csak a keze ügyébe akad. 50éves,makkegészséges nő,és a szülest leszamitva 25éves korától nem változott a súlya(60-65kg,167cm)

Ha ilyen a szervezete,vagy genetika,nyugodtan egyel igy.

Anya szamomra peldakep:)

2014. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!