Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízlal a grillezett sajt?

Hízlal a grillezett sajt?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni és mivel nem eszek egyáltalán húst így salátákkal gyümölcsökkel akarok egészségesen étkezni.De nagyon nem tudom hogy milyen ételeket egyek vagy mit lehetne. A grillezett sajt hízlal persze görög salátával?

2014. máj. 24. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Persze. Másnapra + 5 kiló!


Miből akarsz edzeni, ha nem eszel????????

2014. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sajt tipikusan nagy zsírtartalmú étel, tehát igen, hizlal. De ha edzel, akkor enned is kéne, hogy bírd. Az más kérdés, ha fogyókúrázol, de valamennyi kalóriabevitelre akkor is szükség van, amit csak salátákból nehezen fogsz bevinni.
2014. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, valamit enned kell... Ha nem edzenél, akkor is viszonylag sok kalóriára van szükséged, semmi baj nincs azzal, ha eszel, sőt. Abba nem megyek most bele, hogy mi egészséges és mi hogyan hat a testedre...

Tojást is ehetsz, olajos magvakat is, nekem ezek adják a fehérjét a zöldségeken kívül :) Húst én sem szoktam enni, sajtot is ritkán és keveset, más tejterméket soha, de száraz hüvelyeseket sem. Nekem figyelnem se kell a fehérjebevitelemre (azért kicsit teszem :P), a vegánoknak nehezebb... De ők is megoldják, ha odafigyelnek, kemény sportnál is.

2014. máj. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a magas zsírtartalmú ételek hizlalnak.


A sajt azért nem jó, mert tejfehérjéket tartalmaz, gyulladásfokozó és valószínűleg ugyan olyan anabolikus mint a többi tejtermék. De pl. ha edzel akkor lehet hogy akarsz is hízni (izomban), alapvetően mégis húst kellene enned a zöldségekhez. Vagy halakat, tojást.


Azon majd túlteszed magad hogy nem eszel húst, azt is csak megrágod és lenyeled ugyan úgy mint a sajtot.

2014. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden hizlal vagy nem hizlal annak függvényében, hogy mennyire aktív valaki és án blokk milyen az egész táplálkozása.


Egy sportoló például többet ehet anélkül, hogy hízna, mint egy ülő munkát végző ember, de itt is eltérőek az egyéni igények. Ezért kell személyre szabottan és célszerűen tervezni, a te esetedben: mi a célod ? Izomépítés, szálkásítás, fogyás ? Mit és mennyit edzel ? Ezeket mind figyelembe kell venned és még van egyéb tényező is, amellyel számolnod kell, különben semmi értelme kivenni 1-1 ételt és megtudni róluk általánosan valamit, ami számodra úgysem használható.

2014. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az energiaszükségletünket táplálékból kell fedeznünk.

Táplálékaink energiatartalmát, fűtőértékét kalóriában mérjük.

Egy étel kalóriatartalmát a benne lévő szénhidrát(4kcal/g), fehérje(4kcal/g) és zsír(9kcal/g) mennyisége határozza meg.

Lassan a köztudatba is beférkőzött tény, hogy a túlzott elhízásért a társadalmunk túlzott szénhidrát fogyasztása a felelős.

Te kizárólag szénhidrátot eszel, mitől várod, hogy egészséges legyél?

2014. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!