Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Semmitől nem lakom jól,...

Semmitől nem lakom jól, segítség, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, h semmitől nem lakom jól egy ideje. Se kenyér, se zsömle... már teljesen kétségbe vagyok esve, nincs kedvem enni, hányingerig nem eszem, aztán semmi sem elég. Bármit eszem, nem érzem azt a jóleső jóllakott érzést.

A sztorihoz hozzátartozik, h januárban szültem, szoptatni sajnos nem tudok. És hogy jelenleg mi tartjuk el a férjemmel főként még 2 kamasz u.öcsénket is - ez ideiglenes, menekülünk a helyzetből, nem ez a lényeg, - de elég stresszes hétköznapok vannak, mert nem mindig elég ami van. (A saját gyerekem semmiben nem szenved hiányt.)

Mit egyek, ami laktat és megfizethető? (Tehát ilyen teljes kiörlésű cuccok kizárva...)


2014. máj. 27. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tanácsolom, hogy ezt az életmódot folytasd. Érzelmi evő lettél, a stresszt próbálod evéssel ledolgozni, ez pedig táplálkozási zavar. Az eredete pszichés lehet, és így természetes, hogy semmi nem elég. Oda kellene figyelned, hogy mit viszel be. Egészen biztos vagyok benne, hogy fizikailag elegendő a tested számára az étel, csak lelkileg nem találsz elégedettséget.

Pszichológust javasolok, gyorsan.


Ja és "Mit egyek, ami laktat és megfizethető? (Tehát ilyen teljes kiörlésű cuccok kizárva...) " ezt írod.

Pontosan hogy teljes kiőrlésű cuccokat kell enned, sokkal jobban csillapítják a FIZIKAI éhséget, mit a fehér lisztes, cukros, keményítős dolgok. Úgyhogy addig is, míg helyrejössz, egyél rendes kaját, mert 20 kilót felszedsz és kapsz egy cukorbetegséget itt a végére.


Neked nem táplálkozási tanács kell, hanem pszichológiai segítség, ugyanis a problémád lelki eredetű. Hidd el nekem, addig semmivel nem fogsz jól lakni, bárki bármit tanácsol.

2014. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kenyér, zsömi stb ezek szénhidrát források, ezek csesztetik az inzulin szinted, ennek következtében fokozzák az étvágyadat. Egyél olyat, amifen fehérje és zsír van, azok laktatóak...

hús, tojás, olajos magvak...

2014. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, h bánatevő vagyok, tudom, és mivel az okát is tudom, ezért nem gondolom, h pszichológusra van szükségem, hiszen azon vagyunk, h a konfliktus megszűnjön, csak amíg ez a helyzet fennáll addig kérek tanácsot, h mit egyek. Kedves 2. köszönöm az ötleteket, lehet tényleg a ch-t kihagyom, megpróbálom...
2014. máj. 27. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Sperseus-nak igaza van.


Még ha lelki okaid vannak, akkor is nagyon sokat segít, ha a táplálkozásod szabályozod úgy, hogy a szénhidrátbevitelt csökkented - ez még önmagában szénhidrátszegény étkezés lenne és ha még tovább akarsz menni egy fokozatot, akkor kipróbálhatod a ketogén étkezést is. Nagyon sok lelki problémákkal küszködő személy jelzett hangulatingadozási problémák csökkenéséről, illetve pszichés állapot javulásáról - s mindez nem légből kapott tapasztalatleírás, hanem tudományos alapja is van, csak azt most hosszú volna leírni.

A lényeg, hogy bár sokan kételkednek benne, de a test állapota kapcsolatban áll az elme állapotával, ezért egyáltalán nem meglepő, ha a testi szinten történő változások lelki változásokat is idéznek elő akár pozitív, akár negatív irányban.


A görögök bölcs mondása szerint " Mens sana in corpore sano. " és ezzel az egyetlen mondattal elmondtak mindent, amit észben kellene tartani ahhoz, hogy az ember karbantartsa saját magát.

2014. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!