Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy unalmamban enni szoktam?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy ez egyáltalán nem normális,sőt táplálkozási hibának számít.

A felelős:anyuka.

2014. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1 - A felelős teljesen lényegtelen ez ügyben. Eljön az idő , amikor el kell hagynunk mások hibáját keresni a sajátjainkban és el kell kezdenünk változtatni.


Nem, semmiképpen nem jó az, ha unalmadban/bánatodban/idegességedben/stb. eszel.

Az evés nem kényszercselekvés, pótcselekvés vagy levezető eszköz kell legyen, hanem kizárólag táplálkozási módszer.

2014. máj. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Amíg egészséges kajat eszel addig annyira nem baj.

De ha elkezd nőni a mennyiség valamint rossz minőségű,akkor ez egy elhízas lesz.

2014. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

20 éves fiú vagyok, 175 centi, 55 kiló.


Nem bánom ha elkezdek hízni tőle :D De amióta itt vagyok Budapesten gyakran úgy vagyok, hogy ülök itt a koliszobában és nincs mit csinálnom. Csináljak valamit... eszek.

2014. máj. 29. 15:40
 5/14 Ficsor Frizi válasza:

Szerintem meg már eleve az sem normális, ha valaki unatkozik....


Persze kisbabakorban még normális.

2014. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem normális semmilyen formában, kóros. Valóban anyuka (vagy az óvónő vagy a nagymama stb.) a bűnös ebben, aki annak idején, amikor unatkoztál kisgyerekként, nem ingert adott, és nem törődött veled, hanem az unalmat etetéssel akarta elűzni és törődésnek nevezte. Magyarul rosszul cimkézett egy érzést benned: te unatkoztál, ő pedig azt gondolta, hogy te éhes vagy.


Unalmadban inkább evés helyett mindig csinálj valamit: pl. eleinte csak 10 fekvőtámaszt. Akárhányszor eszedbe jutna, hogy unalmadban egyél, mindig csinálj valamit. Eleinte nehéz lesz, mert visszaránt régi minta (jó mélyre van bedrótozva, sajnos), de ha kitartóan csinálod, akkor meg lehet változtatni a régi rossz beidegződést.

2014. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

"Szerintem meg már eleve az sem normális, ha valaki unatkozik...."


Éjjeli őr vagyok hétvége egyhuzamban 24óra semmitevés csak járkálás le-föl,és monitor bámulás.

Úgyhogy ezzel tudnék vitatkozni. :)

2014. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ficsor Frizi válasza:
:) Az megint más, de ő a szabadidejét nem tudja értelmesen vagy legalább számára szórakoztató módon eltölteni, ami egy húszéves felnőttnél már elég ciki.
2014. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az is igaz.
2014. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nincs életkedve bármi egyebet csinálni. Gratulálok, hogy ebből ítéled meg, hogy már az se normális, hogy unatkozik.
2014. máj. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!