Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi ez az új őrület, hogy ne...

Mi ez az új őrület, hogy ne együnk tejtermékeket?

Figyelt kérdés
Joghurt,görög joghurt,kefír,tej,sajt-ra gondolok.

2014. máj. 30. 15:10
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:

Aha, tudjuk mik a tejtermékek.

Én még nem hallottam róla, mint újdonság. :)

2014. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
91%
Több marad nekem :)....... egyébként mindig van ilyesmi egyszer ne együnk cukrot együnk édesítőt utána meg az édesítő rossz együnk barna cukrot ne fehéret ,aztán mindegy milyen a cukor mert cukor,aztán a tojás káros, utána a tojás egészséges mégse káros...így tovább mindig lesz valami hülyeség amit kitalálnak az unatkozó emberek a sok birka meg majmolja.
2014. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
87%

most van egy új elmélet, hogy a tejtermékeket nem tudjuk megemészteni..


ezzel 2 gond van:

1. van egy laktáz nevű enzimünk ami lebontja a tejcukrot, tehát nyugodtan ehetünk ilyet is, nem lesz bajunk.

2. akkor lesz gáz a tejtermékek fogyasztásával, ha valaki idejekorán kap tehéntejet. akkor alakul ki intolerancia a tejtermékekkel szemben és nem lehet ezeket fogyasztani.


ha valakinél minden rendben van, akkor bármit ehet.

2014. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
Nem új örület, már pár éve is olvastam róla, de aki nem laktózérzékeny, annak szerintem szüksége van a tejtermékekre. Joghurtot, kefírt, aludt tejet szerintem ajánlani szokták még a tejellenesek is.
2014. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
Állítólag transzzsírt tartalmaz a tej és tejtermék, mert olcsóbb, mint a vaj, így ezzel pótolják a drága tejszínt. Mert zsiradék kell a tejtermékekbe. A TV-ben volt valamelyik nap.
2014. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:

Mert bőven van benne tejzsír/tejcukor ilketve gatolhatja egyéb anyagok felszívódását.


Nem kell naponta litereket inni és nem lesz baj.

2014. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
31%

1)Azért, mert a tehéntejet nem a mi fajunknak találták ki. Az a kisboci tápláléka. Nekünk embertejet kéne innunk

2)ha felnőttként is képesek lennénk a hasznosítására, amire nem vagyunk.

(más emlősök sem fogyasztanak tejet felnőttként)


Ezt lehet elfogadni, meg nem elfogadni is, attól még tény marad.


Másik indok lehet (ami épp a fentieket igazolja) egyre több embernél derül ki, hogy nem bírja a tejet.

(mit nem adtam volna, ha 10-enévesen tudom azt, amit ma!)

2014. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a többségnek az jön le kb. , amit a kettes leírt.


Persze ha valaki nem néz utána a dolgoknak, nem szelektálja a tudományos irományokat a puszta képzettség nélküli irományoktól, nem használja az ítélőképességét, stb. , akkor úgy tűnik, mintha állandóan változnának a meglátások és azok az " unatkozó emberkék " akik megpróbálnak rendet tenni a sok információ között.


Ezt általában mindig azok mondják, akik a legegyszerűbb utat választják : nem tudnak semmit és nem is akarnak tudni semmit, mert az ismertetőjelük az, hogy " mindent lehet enni, csak mértékkel " és gyakorlatilag ezzel kivonják magukat minden felelősség alól , amit a táplálkozástudománnyal kapcsolatos tanácsok feltételeznek.


Ki mondta, hogy bárkit is kell követni ? Ki mondta, hogy bárkire is kell hallgatni ? Rendben, aki úgy akar táplálkozni , mint egy átlagos nyugati személy, az tegye azt, garantálom , hogy lényegében véve SENKIT nem érdekel az, hogy ki mivel teszi tönkre az egészségét, illetve mivel nem.


Viszont, ha valaki érvelés nélkül hurrog le mindenkit, akkor az legalább szánjon magának annyi időt, hogy olvasson utána pár dolognak és ha azok alapján levonta a következtetéseit, akkor AZOKAT írja le MEGALAPOZVA és kiegészítve a háttér információ eredetével.

Sem az interneten, sem a való életben nem sokat ér az, ha valaki úgy próbál érvelni a véleménye mellett, hogy “ Áh, mindenki hülyeséget beszél, tehát nincs igazuk és nem érnek semmit az állításaik, ügy lezárva. “ – Ez csak a gyakori-n ilyen nagy divat, valójában meg igen kevés ítélőképességről árulkodik.

2014. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, és a nagy nyugati magyar parasztok alapélelmiszerébe beletartozott a tej, vaj, tejszín, aludtej, sajt...és egy tanya elképzelhetetlen volt egy vag két tehén nélkül. Persze lehet jönni mindenféle kutatással amit innen-onnan szednek össze aszerint, hogy mit akarnak bizonyítani de ne beszéljünk már hülyeségeket, hogy az egyik leg alapabb élelmiszer káros az egészségre. Elég megnézni miket evett, ivott egy átlagos paraszt és mennyi beteg és allergiás volt köztük, és hány allergiás, ételérzékeny van most mióta megválogatják mi egészséges. Persze ahogy mondod mindenki maga dönti el mit eszik és ezzel addig nincs is baj amíg nem győzködi a másikat az igazáról. Engem nem zavar, hogy ha valaki nem issza a tejet, tejtermékeket mint mondtam több jut nekem. :)
2014. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

#9 - Engem sem zavar , ha valaki nem eszi a húst és a zöldeket, több marad nekem :-)). Profit ???


Amúgy igen, valahol érteni tudom bárki mást, aki különböző véleménnyel van, mert az igazság az, hogy épp a napokban láttam egy nagyon érdekes videót, ami arról szólt, hogy különböző népek különböző történelemmel rendelkeznek és ezért a kialakult szokásaik is másak. Például Dél-Amerikában nem fogyasztottak sok húst, az eszkimók nem ettek növényfélét, a vikingek minden prédát megettek, stb.

Tehát igen, ilyen megközelítésből mondjuk értelmét nyeri az, hogy miért kell különböző emberek különbözőképpen táplálkozzanak, mert maga az egész fiziológiánk is épp olyan egyedi, mint az ujjlenyomatunk.

2014. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!