Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 8. osztályos tanuló lány...

Egy 8. osztályos tanuló lány diák elérheti a majdnem végleges test magasságot?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert amikor én 8. osztályos voltam én 47-48 kg voltam és most vagyok 160 cm és 63 kiló 2 gyerek szülése után 26 évesen.

Sajnos nem emlékszem már hogy hány cm lehettem akkor, de azon gondolkodom hogy lehetek e hasonló súlyban több mint 10 év eltelte után?

Egy ismerősöm 13 évesen volt 170 cm magas és lány, és kb 67-70 kilós.



2014. jún. 23. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elerheti a vegleges testmagassagot. En most ballagtam nyolcadikbol es mar 100%, hogy nem valtozik a magassagom. De ez egyénenként valtozhat.
2014. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnél? De mint tudjuk az izom nehezebb mint a zsír. Ezért ha elkezdesz diétázni és sportolni ne lepődj meg ha több lesz a súlyod. De vékony leszel.
2014. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen 180 centi voltam, most is annyi vagyok 25 évesen :D tehát lehet.
2014. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ácsi, a súlynak mi köze van a magassághoz?

Hízni, fogyni az ember az életének bármely szakaszában tud, vagy éppen tartani a súlyát. Tehát valaki lehet 14 évesen és 30 évesen is ugyanannyi kg.

A testmagasság, az más. Természetesen van olyan, aki konkrétan 14 évesen nem hogy majdnem, hanem el is éri a végleges testmagasságát. Itt vagyok én, élő példa rá, 160 cm magas voltam 14 évesen is és most is annyi vagyok 26 évesen.

Viszont a súlyom igencsak ingadozó volt az elmúlt 12 év alatt, 14 évesen 44 kg voltam, 18 évesen 50, 21-22 évesen voltam 75 kg is, most meg vagyok 57 kg.

És te egyáltalán nem vagy hasonló súlyban, mint 8. osztályban, hisz írtad, hogy akkor 47-48 kg voltál, most meg több, mint 60 kg vagy! Tehát közel sem vagy olyan súlyban, mint 14 évesen! Akkor vékony voltál, most meg egy picit ducibb vagy.

És természetesen aki 13 évesen 170 cm magas, az is lehet még 180-190 cm magas is akár, főleg ha fiúról van szó, ha lányról, akkor valószínűleg már nem fog olyan sokat nőni, de ez a közel 70 kg-os testsúlya is akár maradhat egész életében ennyi, vagy még hízhat akár 20 kg-ot is, vagy éppen annyit le is fogyhat.

2014. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De az idő múltán a nők csípője és válla szélesedik , szóval én már ha le is tudnék fogyni olyan súlyra mégis nagyobb darab lennék mint akkor hisz az idő múltával szélesedtem, hogy a nagyobb súlyt el tudja cipelni a csontozatom.

Nem?

2014. jún. 23. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:

A csontok is kifejlődhetnek már 14 éves korra. Tehát ha lefogynál újra 47 kg-ra, akkor újra vékony lennél.

Nekem a csípőm, a vállam az ég világon a magasságommal együtt semmit nem nőtt. Régen is széles csípőm volt, meg most, több, mint 10 év elteltével is az.

Amúgy van egy rokonom, elmúlt már 30 éves, de iszonyatosan vékony. Jó, ha van benne 50 kg. Régen még sokkal jobb alakja is volt, most már a nagyon sovány kategóriába tartozik, ugyanis nem éppen alacsony. És láttam már mikor hízott is terhesség alatt, jobban is állt neki, viszont szülés után újra iszonyatosan lefogyott. És nagyon vékony.

Szóval ha leadnál 15 kg-ot, vékony lennél!

2014. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De nem kell persze 15 kg-ot leadnod:), mert a magasságodhoz képest elég lenne bőven 10 kg is, akkor is teljesen jó alakod lenne.
2014. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor tehát azért látom szélesebbnek magam mert a háj körbe fed és nem is a csípőm a csontjaim szélesedtek?

Hogyan lehet eredményt elérni pár hónap alatt hogy ne is hízzak vissza de azért olyasmi súlyban legyek mint régen?

2014. jún. 23. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Diéta és testmozgás. Illetve ha már egyszer lement a súly, akkor figyelni kell továbbra is az étrendre, lehet mindent enni csak mértékkel, illetve azért egészségesebb ételeket fogyasztani.

Én közel 20 kg-ot fogytam le, és azt 2 éve tartom is. Nem éhezek, tényleg eszek mindent, csak azért a nagyon hizlaló dolgokból ritkán eszem, illetve napi szinten mozgok, ami éppen szükséges, bicajozás, kis séta, semmi extra.:)

2014. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És mennyi idő alatt sikerült lefogyni azt a 20 kilót?

És megkérdezhetem most hány kiló vagy és mit jelent az hogy kevesebbet neked?

2014. jún. 23. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!