Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen olcsó, de jó tápszert...

Milyen olcsó, de jó tápszert használjak?

Figyelt kérdés
Hízáshoz kellene. Kajával már nem tudom tovább növelni a kalóriabevitelem. Ezzel szeretném még napi 500-600 kalóriával növelni. Lehet folyékony (előnyben részesítem ezt), de poros tápszer is. Max. 6-7 ezret tudok rá havonta költeni (szerintem tudok rá receptet kérni).

2014. júl. 1. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell sem tápszer, hisz nem vagy csecsemő, de tömegnevelő sem.

Normális szénhidrátban, fehérjében és zsírban gazdag táplálkozás kell, arányoknak megfelelően. Ha normálisan sportolsz hozzá, majd növekedsz, gondolom még fiatal vagy, most nősz, a szervezeted használja.

Nem kell chips, csoki, cukor, ezek csak rontják az öszképet, és betegséget okoznak.

Szünet van járj el a barátaiddal úszni, biciklizni, futni, focizni stb.

Reggelire egyél 2-3 tojásból készült rántottát, tehetsz alá szalonnát, kolbászt, hagymát, paradicsomot is, így táplálóbb, mellé 1-2 szelet teljes kiőrlésű magos kenyér(ebben több a rost és a zsír is az olajos magok miatt)

Tízóraira vagy amikor megéhezel napközben banán, dió, alma, cseresznye, barack, mandula stb.

Ebédnek ha otthon vagy tartalmasabb leves-pl lencse leves füstölt csülökkel, gulyás leves, tojás leves, gazgad zöldség leves nokedlivel stb

másodiknak krumplipüré/rizs/főzelékek /tészta hozzá mindig valamilyen feltét pörkölt/szaftos húsok/sült húsok/ tükör tojás/zöldség raguk (mihez mi megy)

rizst lehet kukoricával, zöldborsóval dúsítani, így tartalmasabb, tetejére reszelt sajt, rakott krumplinál úgy szintén, a tésztás kaják tetejére is lehet csinálni tejszínes-sajtmártást ha szereted

édességnek pl diós, mákos tészta, mákos guba, szilvás/túrós gombóc fahéjas dióval megszórva stb

vacsorára megint ezekből tudsz enni, vagy meleg szendvics, bundás kenyér(ha sütőben sütöd az jobb, mert így nem szívja magába az olajat), tejbegríz, főzelékek natúr szelettel stb

vacsora után még ihatsz tejet/kakaót hozzá pár szem korpás keksz, vagy csinálhatsz gyümölcs turmixot is

Emellé napi folyadékfogyasztás kb 3 liter víz (nem üdítő, nem energiaital csak sima víz/ásványvíz)

2014. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, hogy 3 fogásos ebédet egyek. Napi 1 főételt tudok csak enni, azon kívülmeg csak szendvicseket. Ezért is kéne nekem valami tápszer, mert sokkal olcsóbban kijön, mint ennyi kaja egy hónapra. Mikor megtehettem azt, hogy ennyit ebédeljek egy nap ugyanígy ettem ahogy leírtad, de semmi nem jött rám. Egészségügyi okok kizárva. Azért köszi a segítséget, remélem még másnak jól jön!
2014. júl. 1. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!