Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Roborálódni szeretnék - ehhez...

Roborálódni szeretnék - ehhez megfelelő lenne szerintetek a "paleo étrend"? Tapasztalatok? Volt már, aki erősödött ettől az étrendtől?

Figyelt kérdés

Szeretnék erősödni, roborálódni, de úgy, hogy egészséges is maradjak! (Tehát nem hájasodni szeretnék. :-))

Mi a véleményetek ebben a tekintetben a "paleo étrendről"? Bőven is kifejthetitek, örülnék!

Köszi!



2014. júl. 3. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

A paleo mindenre alkalmas, de roborálásra nagyon nem. Szélsőséges étrend. Van aki bírja, de a szervezet számára finoman szólva nem a legjobb.

Az, hogy kiegyensúlyozottan étkezel, nem azt jelenti, hogy hájasodsz. Nem feltétlenül kell a szélsőségek felé fordulni.


Orvostól vagy dietetikustól kérjél tanácsot, főleg utóbbi. Ha magánúton mész, akkor se kerül 3-5 ezer forintnál többe egy ülés, amelyen meg tudjátok beszélni, hogy mit hogy kéne.

2014. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szia 1. hozzászóló!


Történt: kismacskát először vittük az állatorvoshoz. Doki megkérdezte, hogy mivel etetjük. Mondtam: csirkehusi, csirkeszív, csirkemáj, effélék.

Mire az orvos: hát ő ilyenről még nem hallott!

Gondolom, mindenki táppal, száraz eledellel, konzervdobozba csomagolt kajákkal eteti a kedvencét.

Az orvos azt ajánlotta, hogy adjunk a macskakölyöknek "macskaeledelt"...


Ezt most amiatt írtam, hogy attól, hogy valaki orvos, még nem lesz értelmes is...


Egy szabadban élő macska étrendje igen változatos, nem csak egeret eszik, de feltételezem, hogy abban egyetért velem mindenki, hogy a macska ragadozó! Nem "konzerv kaja evő" úgy alapból. :-)

Azt is szeretném ezzel a történettel mondani, hogy szerintem egy faj számára a megfelelő étrend az, ami a számára természetes.


Az szerintem, hogy manapság sokan esznek mindenféle ételnek nevezett vagy ételnek látszó tárgyat, nem jelent kiegyensúlyozott táplálkozást.

Tehát a kiegyensúlyozott táplálkozás számomra nem jelenti azt, hogy bármit megegyek.


Nyugodtan írd meg, ha szeretnéd, hogy mit értesz "kiegyensúlyozott étrend" alatt, engem érdekel.


Inkább az szélsőséges, ahogyan az emberek többsége manapság táplálkozik.


Biztosan van egy arany középút! :-)

2014. júl. 3. 12:41
 3/27 anonim ***** válasza:

Akkor paleózz, nekem tök mindegy. De az emberi szervezet egyaránt igényli a fehérjét, a zsírt és a szénhidrátot.

Kétségtelen, hogy a sok zöldség evése jó. A sok hús evését már keményen vitatják.



Egy orvosnak vagy dietetikusnak még mindig sokkal több esélye van egy jó educated guess-re, mint valakinek, aki NEM orvos, hanem mondjuk programozó matematikus vagy bölcsész pszichológus (=> Szendi Gábor).

2014. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Bocs, véletlenül elküldtem, mielőtt rendesen kidolgozhattam volna a válaszom :)

Szóval még azt akartam írni, hogy az embernek mindenevő fogazata van, nem pedig húsevő, mint egy macskáé. Attól is függhet a dolog, hogy a paleónak melyik irányzatát választod, mert van egy pár neki. A lényeg, hogy a szélsőségesen szénhidrátszegény variációt ne válaszd. Attól, hogy pár idióta kitalálta, hogy a szénhidrát csúnya, gonosz és rossz dolog, még a szénhidrát az agyad fő tápláléka, és az izmaidé is. Ha roborálni akarsz, annak igenis része a szénhidrát.


Egy dietetikus véleményét a paleóról pedig itt olvashatod: (nem fogod tudni szélsőséges részrehajlással vádolni, minden szavát megindokolja, és nincs is szélsőségesen a paleó ellen):


[link]

2014. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.


Kicsit félreértettél engem szerintem. Nem írtam, hogy 100% lenne, hogy elkezdek ilyen étrendet folytatni. Annyit írtam, hogy attól, hogy valaki orvos vagy akár dietetikus, nem lesz feltétlenül értelmes, pláne szakértő (sajnos).

A macskás példát nem azért hoztam fel, mert a macskát (mint ragadozó) szerettem volna összehasonlítani az emberrel táplálkozás szempontjából, remélem, hogy ez érthető volt.


Egyáltalán nem jártam még utána ennek a "paleo" témának, ezért szerettem volna itt személyes tapasztalatokról olvasni.


Orvoshoz nem járok, viszont rengeteg ismerősömet félrekezelték már különböző - természetesen orvosi diplomával rendelkező - orvosok, sokkal több kárt okozva, mint hasznot.

(Ismerősöm anyukájának sokat fájt a feje, az orvosa nem törődött ezzel, majd kiderült később, hogy daganatos megbetegedése volt. Másik ismerősöm egy rosszul beadott injekció miatt majdnem lebénult. Harmadikra azt mondta az orvosa, hogy szimulál, amikor még kezelhető lett volna a helyzete, de végül vesecsonkolásra került sor, mert annyira tele lett a veséje vesekővel. Kiderült, hogy korábban mégsem szimulált...)

És még sorolhatnám, de nem teszem.


Ja és ismerek dietetikust, aki inkább hasonlít egy felhizlalt zsírsertésre, mint egy emberre.


Szerettem volna itt saját, személyes tapasztalatokról olvasni.


A linket még nem néztem meg, de feltétlenül el fogom olvasni. És mint írtam, még nem ismerem a "paleot" és egyáltalán nem biztos, hogy csinálni fogom.

2014. júl. 3. 15:08
 6/27 Julie S ***** válasza:

Nekem a paleo adta vissza az egeszsegemet, a fittsegemet, miutan evekkel azelott a haziorvos nem vett komolyan es elhajtott a fenebe. Ha esszel csinalod, akkor nagyon jo valasztas a paleo.

Es amugy nem Szendi talalta ki ezt az etrendet, o csak irt rola egy (majd tobb) konyvet es altala kialakult egy itthoni iranyzat. De van ezen kivul tobb iranyzat is a paleon belul.

2014. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Szia, köszi! Azt még meg tudnád írni, hogy körülbelül mennyi húst fogyasztasz hetente? Illetve hogyan csinálod?
2014. júl. 4. 05:48
 8/27 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Jó választás. A kiegyensúlyozott étrend azt jelenti az előző kommentelő olvasatában, hogy gabonákat enni kell, mert a benne lévő rostok nélkülözhetetlenek az embernek (a zöldségekben jobb rostok vannak a gabonákban) Illetve a benne lévő B-vitaminok is kellennek... (Amik nem biztos, hogy felszívódnak, illetve ha megeszel 10kg teljes kiőrlésű kenyeret egy nap, akkor fedezheted a B-vitamin szükségletedet :) )


Tudom, Julie S-nek ment a kérdés, de én kb heti 2-3 kg húst eszem. Elég sok tojást. 25kg-t fogytam vele és egészségem... Jobb mint valaha.

2014. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Szia, köszi!

Igazából mindenkinek a véleményére, tapasztalataira kíváncsi vagyok! :-)

A "sok tojás" pontosan - vagy legalább nagyjából :-) - mennyi hetente?

2014. júl. 4. 08:12
 10/27 A kérdező kommentje:
Légy szíves, még azt írjátok már meg, hogy a húst milyen formában viszitek be? Sült hús? És milyen állat húsát fogyasztjátok? Csirke? Marha?
2014. júl. 4. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!