Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrend kell ehhez?...

Milyen étrend kell ehhez? Elég a normális, egészséges étkezés?

Figyelt kérdés

173cm vagyok és 66kg. Nem akarok fogyni, csak izmos, feszes lenni. Szerintem tömegnövelés nem szükséges, van annyi plusz rajtam :) Ehhez elég a normális, egészséges étkezés és a megfelelő fehérje-bevitel?

Semmi cukor, kenyér, tészta és társai. Napi 2-3liter víz.

Vélemény?


20/L


2014. jan. 8. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a "normális, egészséges étkezés"?
2014. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Napi 4-5x-i étkezés. A szénhidrát inkább délelőtt, este fehérje. Nem fogyasztok cukrot, kenyeret, tésztaféléket, stb. Figyelek a megfelelő kalóriabevitelre, a megfelelő rostbevitelre. Stb.
2014. jan. 8. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez még mindig elég semmitmondó, mert nincsenek mennyiségek, de mindegy mostmár... amúgy meg mit is akarsz? Edzenél mellé?
2014. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze :D Nyilván nem az étrendtől várom a csodát :D

Heti 5 edzést terveztem mellé, egyenlőre (márciusig) itthon pénzhiány miatt. Súlyzóim vannak, a neten kerestem edzéstervet. Márciustól pedig edzőterem :)

2014. jan. 8. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig az étrend elég nagy faktor a dologban. Energiadús ételként mit eszel? Kell ám, hogy ne fogyd el magad.
2014. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pontosan ebben kérném a segítségeteket :)

Holnapra ezt terveztem:

Reggeli: Natúr joghurt zabpehellyel

Tízórai: 1 mandarin, 1 alma

Ebéd: Sült hal vagy salátával vagy rizzsel

Uzsonna: zöldség vagy esetleg dió (a tízóraival és a vacsival mindig gondban vagyok)

Vacsi: zsírszegény túró


Az az igazság, hogy a kajálás nehéz téma nekem. Hozzászoktam, hogy napi 1-2x eszem csak, és akkoris kutyafuttában eszek valamit a büfében vagy mekiben vagy akárhol. Ráadásul nagyon édesszájú is vagyok. ezért bízom benne, hogy tudtok segíteni egy kis iránymutatással.

A tömegnövelő étrendtől nagyon félek, mert nem vagyok ugyan duci, de van rajtam felesleg, és nem szeretném ezt fokozni. Talán majd ha elkezdek teremben edzeni, akkor abba is bele merek vágni, de addig nem.

2014. jan. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!