Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleó étrendtől nektek...

A paleó étrendtől nektek nincs szorulásotok?

Figyelt kérdés
Valaki azt javasolta paleózzak. Nagyon-nagyon ritkán eszem húst. Egy másik, vega ismerősöm meg azt mondja a hústól lehet szorulásom. Tapasztalatok?

2014. júl. 13. 14:25
 1/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nincs. Ha véletlen, bármilyen okból lenne is, akkor valami zsíros reggeli, plusz kávé, garantáltan megteszi a hatását.
2014. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nagyontamas ***** válasza:
Átmenetileg előfordulhat, hiszen a bélflórádnak is át kell állnia az új étrendre. Kezdetekben nekem is volt ilyen problémám. Akkor kezdtem el több vizet inni, és útifű maghéjat keverni vízbe. Nekem teljesen megoldódott azóta a gondom.
2014. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utifűmaghéj? Köszi a tippet, lehet, hogy kipróbálom. De nem telít nagyon el? Ez ilyen rostos cucc ugye?
2014. júl. 14. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem paleózom, de ha sok húst eszem (magamhoz képest), érezhetően lelassul az emésztésem. Eleget iszol? Étkezések előtt is érdemes inni. Rostot eleget viszel be?
2014. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nagyontamas ***** válasza:
Igen rostos, az útifű maghéj. Valóban van telítő hatása, de egy evőkanálnyit 3 dl folyadékban elkeverve még nem oltja ki az étvágyad, legfeljebb utána kevesebbel is beéred. Én paleo-csintát is csinálok vele, vagy bundázáshoz használom. Nagy előnye, hogy nem irritálja a bélfalat, és nem köti meg az ásványi anyagokat, vitaminokat, mint a gabona korpák.
2014. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokat iszom, a napi 3 liter simán megvan és csak vizet, illetve ízesítetlen gyógyteákat iszom néha, sok rostot is fogyasztok zöldségek formájában, mozgok is eleget, sajnos ilyen típus vagyok, elég renyhe az emésztésem, de próbálok ellene tenni. Az jó ha az utífűmaghéj nem irritálja a bélfalat, sajnos a korpáknál tapasztaltam én is, hogy nem a legjobbak.
2014. júl. 16. 09:31
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A paleolit diétának talán az egyetlen, széles körben elismert előnye, hogy nem javasolja a mesterségesen előállított, finomított élelmiszerek fogyasztását. A szakértők többsége szerint azonban a modern embereket sújtó betegségek oka a túlzott kalóriabevitelben és a mozgáshiányban keresendő, nem pedig abban, hogy eltértünk egy feltételezett ősrégi étrendtől.
2014. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!