Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem fogyok a paleolit...

Beu10 kérdése:

Miért nem fogyok a paleolit étrendtől? És egyáltalán, miért nem tapasztalom számos pozitív élettani hatását? (pl. a menstruációs görcseim se szűnnek)

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve folytatom a paleolit "diétát", aszalt gyümölcsöt szinte soha, paleo kenyereket és sütiket pedig átlag kéthavonta fogyasztok, sajtból szinte csak kecskesajtot heti párszor. Nem sportolok sokat, de állítólag az ember emellett egyébként is, és nem a sporttól fogy. Szóval én miért nem?
2013. aug. 1. 21:37
 1/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Írd le miket eszel pontosan.
2013. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
A kalóriabevitel, ezen belül is a CH mennyisége akkor is számít, ha paleo étrenden vagy. Spontán nem fog senki fogyni, akkor sem, ha paleózik. Az tény, hogy hízni sokkal nehezebben hízik az ember paleo étrenddel. Írd le, miket eszel és mennyit! Mennyit és mit sportolsz?
2013. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Írd le egy napi étkezésedet.


Kevés annyi adat alapján bármit is mondani, hogy " paleolit étrend ". Konkrétumok kellenek.

2013. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Reggelire általában tojást, salátát, nyers répát és zöldségeket variálva, néha szalonnát és kolbászt, kevéssé feldolgozott felvágottat=nyers sonkát (szinte sohasem édeset). A reggelt amúgy gyakran egy vagy egy fél grapefruittal kezdem. Ebédre sülthúst valami zöldségkörettel (tökéletesen tisztában vagyok vele, mit lehet a paleóban, még édesburgonyát sem eszem!) vacsorára ugyanezt, heti kétszer-háromszor halat. Nassnak általában magvakat (néha itt azért mégiscsak bejön egy kis aszalt áfonya-nem cukrozott), közbe-közbe ritkán kecskesajtot. És ha olyanom van, akkor pár kocka 85%-os csokit. Nyáron sok bogyós gyümölcsöt (friss áfonya, eper, görögdinnye - banánt pl. télen sem, mert nem szeretem!). Ha hidegebb az idő, megiszom naponta egy-két csésze kakaót(natúr)forralt vízzel és pici kókusztejjel, és van, hogy egy kis mézzel, illetve eritrittel. Szóval úgy érzem, mindent előírás szerint csinálok, csak genetikailag erre a súlyra vagyok kódolva. Pedig van rajtam vagy 10 kiló felesleg. Nem vészes, de ahhoz képest, hogy az egész életemet átszerveztem a paleó érdekében, és ezért mindenki különcnek tart, jó lenne, ha valami látványosabb hatást is elérnék, mielőtt végképp köznevetség tárgyává válok (bár ez a legkevesebb...). Sportolni nem sportolok rendszeresen (így nyáron igyekszem kocogni), viszont a városban minden nap biciklivel közlekedem, és emellett tanulmányaimból adódóan klasszikusan énekelek napi szinten (és aki szintén, az tudja, hogy az felér egy edzéssel - rekeszizom, hátizom, bordák ;).
2013. aug. 2. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta hogy lehet tőle fogyni? Tiszta agyrém az egész kőkorszaki étkezés. Most ez lett felkapva, mindig van valami.

Meddig is élt általában az ősember??? kb. 20 évig...Ahogy szélesedett az ehető dolgok skálája, ott kezdett kitolódni az életév....Erről ennyit.

Jó sok beteg ember lesz a paleótól...pl. mivel viszitek be a calciumot, ha tejet se isztok? Ca tablettával??? A krumpliban is rengeteg nélkülözhetetlen anyag van, de nem is sorolom tovább...dehát ti tudjátok.

2013. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Megspórolnánk egy csomó felesleges irkálást, ha megosztanád kedves kérdező még azt, hogy milyen nemű, hány centi és hány kilogramm vagy.
2013. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Genetikailag nincs senki arra kódolva, hogy súlyfelesleggel éljen, kérdező.


Egy adott étrend pedig nem fog fogyást eredményezni feltétlenül, mert nem csak az ételek minősége, hanem mennyisége is számít. Vannak olyan túlsúlyosak, akik egészségtelenül étkeznek és olyan túlsúlyosak is, akik egészségesen. Tehát az egészséges étkezés mellett is lehet túlsúlyosnak lenni, ha a bevitt táplálék mennyisége túl nagy.


Írtad, hogy nem igazán sportolsz, ami gond.

A te veszteséged végül is, mert úgy látszik hiába folyik már a csapból is, hogy a rendszeres testmozgás fontos, a többség már egyre inkább eltávolodik a sportolástól, aztán csodálkoznak, hogy a kilók felszaladnak „ pedig tiszta egészségesen étkezem !! „.


Akármi is lenne a probléma nálad, bár szerintem egyértelműen a mozgás hiánya vagy a bevitt táplálék mennyisége okozza a súlyfelesleget, a lényeg az, hogy két hétig változtass egyet s mást az életmódodon és addig próbálgasd ezt, amíg nem érsz el valamilyen eredményt.

2013. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb. 168 cm, legutóbb 65 kg (télen volt még 63-64). Nő. Igen, a sport, ezt igyekszem nyáron. Viszont egyetem alatt nem tudom, ez milyen rendszerességgel fér bele. Az étel mennyiségével nem lehet gond (különösen, hogy azért főként húson és salátán élek). Köszi a tippeket! Megpróbálom az edzéssel kombinálni. Amúgy meg, de nagyon különbözőek vagyunk, és ez nyilván valamelyest a genetika függvénye. Ismerek olyat bőven, aki egész nap édességgel, csipsszel tömi magát, nem sportol, és olyan vékony, mint az ujjam. Szóval ennyit erről. És ismerek madárétkű embereket, akik edzenek is, és mégsem fogynak látványosan a 20 kg feleslegükből. Bad luck. C'est la vie. De azért én küzdök ;)! (amúgy pajzsmirigyem egészséges, tehát nincs alulműködés)
2013. aug. 2. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!