Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékeny ehet csokit pl...

Lisztérzékeny ehet csokit pl snickerset?

Figyelt kérdés
Vagy más édességeket,üditőket cola-át,ilyesmit?
2014. júl. 24. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A lisztérzékenységet a növényekben (de főleg a gabonanövényekben) található egyes növényi fehérjék okozzák, a leggyakrabban a glutén (búza --> búzaliszt).

A gluténhoz hasonló allergén fehérjék vannak az:

- alkoholban

- árpában

- rozsban

- zabban


Tehát meg kell nézni az élelmiszert - adott esetben a Snickerst - hogy milyen összetevőkből áll.

Colában, üdítőben szerintem nincsenek ilyen gabonák, de alkohol sem, úgyhogy miért ne?

2014. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy hasonló kérdés, pár csokit ajánlanak. :-)

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


Egyébként meg hozzávalót kell nézni, ahogy az előző írta...

2014. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem magyarországon élek és itt semmire sincs rá irva.Az össze tétel rá van irva,de az nincs feltüntetve,hogy nyomokban tartalmazhat pl glutént.

Meg lehet nálunk kapni kukorica lisztből készült kenyér meg hajdina liszből készült kenyér.Azt ehetem ?

2014. júl. 24. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:
A kukoricaliszt jó.
2014. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol élsz külföldön? Én azt hittem, hogy külföldön előrehaladottabbak és még szigorúbban is veszik az ilyen dolgokat, mint nálunk...
2014. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ukrajnában.Itt még az orvos is megmosolyogta ezt a betegséget.
2014. júl. 25. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Így már világos! :-)
2014. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kukorica kenyérrel meg a hajdina kenyérrel vigyázz, tuti hogy nem csak kukoricából vagy hajdinából van, hanem csak abból is kevernek a búzához. Mindenképp kérdezz rá!

Bounty, snickers mehet pl.

2014. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig a gyártónak érdemes írni emiatt, én is így szoktam. Ők megírják hogy az adott termék tartalmaz(hat)-e glutént. Ez a legbiztosabb.
2014. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!