Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ez az étrend?

Egészséges ez az étrend?

Figyelt kérdés
Van rajtam jó pár plusz kiló és egy barátom étrendjét csinálom. Reggelente csak gyümölcs, tíz óraira sajt, ebéd és uzsonnára pedig elosztva 350 g hús és 500 g zöldség. Ezt eszem már majd másfél hónapja. Működik, de sokszor vagyok rosszul, az előbb is nagyon rosszul voltam, ezért kérdezem.
2014. aug. 13. 15:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Reggelire nem jó a gyümölcs. Vacsorázni mit szoktál?
2014. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
4 után nem szoktam enni.
2014. aug. 13. 15:13
 3/19 A kérdező kommentje:
Általában úgy étkezem, hogy reggel 8 reggeli, 10 órakor tízórai, délben ebéd és 3-4 között uzsonna. Ennyi egy nap.
2014. aug. 13. 15:16
 4/19 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ha rosszul vagy, akkor miért gondolod, hogy működik?
2014. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mikor fekszel le aludni?
2014. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
14 kg fogytam eddig, ezért írtam, hogy működik. Este 11 és hajnali 1 között szoktam lefeküdni.
2014. aug. 13. 15:24
 7/19 anonim ***** válasza:
Vacsoráznod kéne. legalább egyszer. De ha olyan későn fekszel, lehet, hogy 2szer is.
2014. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként gyenge is vagyok mióta csinálom. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 13. 15:30
 9/19 Szintiszoli123 ***** válasza:

És du 4 után nem eszel. Ez nem jó.

A napi összbevitel számít, nem az, hogy mikor eszel utoljára. Az, hogy "lefekvés előtt 2 órával ejtsük meg az utolsó étkezést" is "csak" arra jó, hogy az emésztés és az alvás ne kavarjanak be egymásnak. A fogyást nem befolyásolja. Olyan nincs, hogy azt mozgod le, amit éppen megettél. A test ennél sokkal bonyolultabb és összetettebb. Ha tele a glikogén raktár, akkor tök mindegy, hogy még csak reggel van, az megy a zsírba. Ha pedig nincs tele a glikogén tűraktár, akkor lehet éjszaka is, ehetünk. Sok fehérjét kis zsírral meg zöldséggel mindenképpen. Vacsorára esetleg célszerűbb kevesebb CH-t hagyni, de lefekvés előtt 2-3 órával még simán mehet CH is.

Minden ismeretem azt támasztja alá, hogy a reggelt pont nem gyümölccsel (fruktózzal), hanem zsírral és fehérjével érdemes kezdeni. Zöldség mindenképpen menjen hozzá, a keményítő pedig opcionális. Ha reggelre megy keményítő, akkor legyen lassú és ne az legyen a legnagyobb keményítőtartalmú étkezés a nap folyamán (rossz reggeli inzulinérzékenység).

De amit fent leírtam, Te is össze tudod Google-özni.

2014. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szintiszoli123 ***** válasza:
Az, hogy 14 kilót fogytál egy dolog. Az, hogy rámegy-e az egészséged, egy másik dolog.
2014. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!