Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koplalás után vissza fogom...

Koplalás után vissza fogom hizni a leadott kilókat?

Figyelt kérdés
Én tényleg nem szeretnék brutál sokat leadni..61kiló vagyok és 55 szeretnék lenni..plusz eszek 2x egy nap kisebb adag kajákat,de nem eszek édességeket meg ilyen cukros sz*rokat..igy is elkerülhetetlen hogy visszahízzam?:s

2014. nov. 19. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell koplalni, egyél naponta többször, de diétásabban és kerüld a nasikat, mellette mozogj többet. Ha lassan fogysz le és nem koplalással, hanem helyes étrenddel, akkor nem lesz egy idő után farkaséhséged és nem hízol vissza dupláját.
2014. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak 6 kiló, akkor szinte biztosan visszajönne. Más az ha leadsz mondjuk 30-at és visszajön 5-6, akkor még mindig lehet azt mondani hogy megérte.
2014. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs valami módszer hogy ne szedjem vissza?
2014. nov. 19. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Én se ajánlom a koplalást, de ezt hagyjuk. Nagyon vigyázz a fehérjére.

Úgy nem hízod vissza (de 1-2 kiló azt hiszem, elég természetes, hogy visszajön. ha szénhidrátszegényen koplalsz, majd szénhidrátosan eszel, több is lehet, de az víz), ha koplalás után sokáig odafigyelsz. Lehet, hogy más feltétele is van, persze. De akit ismerek, hogy koplalással fogyott (nagyon gyorsan, tizenpár kilót) és megtartotta a karcsúságát (17 év telt el azóta?), na ő hullámzott egy ideig, miután visszatért a normál táplálkozásához. Felment pár kiló, kicsit kevesebbet evett és lement. Neki az ilyen könnyen megy, nem egy súlytartó típus, mint én, aki nehezen hízom, nehezen fogyok. De ma már fixen tartja a súlyát különösebb odafigyelés nélkül. De úgy tűnik, ő egy kivételes fajta.

Ja és igazán vékony nem tudott maradni, ahhoz szédülősen keveset kellett volna ennie. Karcsú most is, de nem zsírtalan, az látszik. Ami nem baj. Szóval ha igazán vékony akarsz lenni, azt valószínűleg nehezebb megtartani, mint egy normálisabb súlyt.

2014. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sowilo ***** válasza:
50%

Miért nem rendelkezik senki józan paraszti logikával?


61kg vagy. Ez azért van, mert a jelenlegi étrended azt eredményezte, hogy 61kg legyél.


Most ez a kaját megvonod magadtól, tehát össze fogsz menni 55kg-ra. Ekkor elégedetten csettintesz, abbahagyod, majd visszatérsz arra az étrendre, amitől 61kg voltál.


Találd ki, mi fog történni.


Nem megyek bele, csak megemlítem, hogy éhezéssel, koplalással nagy részt nem zsírt, hanem izmot fogsz lepusztítani magadról, tehát kilóban kevesebb leszel, de kinézetre rondább leszel.

2014. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: Nem biztos,hogy visszatér. Egy kisebb test kevesebb energiát igényel, miért ne kívánhatna automatikusan kevesebbet? (Na ez nem működött nálam, tizenpár kiló fogyás után ugyanannyitól laktam jól, azóta sem értem, miért.)

De ha a delikvens komolyan gondolja, nem áll vissza a korábbi, hízáshoz vezető étrendre...

2014. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sowilo ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű ez a dolog.

Mint mondtam, a koplalás izmot fogyaszt. Tápanyaghiány esetén egyszerűen az izomzat könnyebben hozzáférhető a szervezet számára a zsírpárnáknál. Az izomzat fenntartása viszont sok energiába kerül, mondhatni zabálja a kalóriát. Mivel csökken az izomtömeg, így sokkal kevesebb lesz a kérdező kalóriaigénye, az éhsége viszont nem fog csillapodni(ez a szénhidrátalapú étrend hátránya). Így mikor koplalás után visszatér az eredeti étrendjére, már sokkal kisebb lesz a kalóriaszükséglete mint az előtt. Olyan lesz, mint ha sokkal többet enne, mint valaha. Az izomzatot viszont nem könnyű felépíteni, mondhatni, kemény súlyzós edzés mellett is baromi nehéz. Így a fel nem használt többletkalória természetesen a zsírpárnáit fogja gyarapítani.


Összegezve: elkezd koplalni, izmot fogy, zsír marad, visszatér a régi étrendre, és felszed még több zsírt az izom helyére.


Próbáltam érthetően összefoglalni, de szólj ha valamit nem értesz.

2014. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sowilo ***** válasza:
Ha a delikvens komolyan gondolja, akkor elkezd könyveket olvasni, hogy legyen egy kis fogalma a biológiáról, aztán elkezd egy értelmes, egészséges étrendet követni, koplalni eszébe sem jut.
2014. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7: Értem és tudom ezt, de van olyan, aki koplalással gyorsan lefogy, soha nem edz és soha nem lesz többé kövér, hanem csinos, karcsú. Ez erősen függ az adott személy alkatától, a koplalás fajtájától és erősségétől... Ja és persze a hosszától. Gondolom, egypár hét alatt nem lehet nagyon sok izmot veszteni, az még az anorexiásoknak is sok idő, normális koplaló pedig azért többet eszik és a fehérjét nem hanyagolja el.

Nem is azt akartam állítani, hogy sokaknak bejöhet a koplalás (többnyire lebeszélem az embereket az ilyesmiről, nekem pedig eszembe nem jutna kockáztatni az izmaimat), de van rá esély.

2014. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sowilo ***** válasza:

# 9

Normális koplaló nem létezik. Ami mindenkinél ugyanúgy működik, hogy először mindig az izmot fogyod le, és csak utána a zsírt. Gyanítom, akit te csinos karcsúnak láttál, az valószínűleg csak női szemmel csinos karcsú, férfi szemmel olyan semmilyen. A női test formáit is az izomzat adja, bár ezzel a nők nem szoktak sajnos törődni. Ja, említettem már, hogy rohadtul egészségtelen? :D


De tény: van, aki idióta diétákkal is lefogy. Mint ahogy az is tény, hogy van, aki vajas kenyérből is tud izmot építeni. Vannak brutális genetikájú emberek, de egyáltalán nem ők vannak többségben. Ami nekik működik, az emberek 99%-ának nem fog.

2014. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!