Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tini lányok! (14-17) Ti...

Tini lányok! (14-17) Ti mennyit, mit esztek egy átlagos nap? Nasiztok minden nap? Leírnátok egy napi étkezéseteket, miket és mennyit szoktatok enni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és kíváncsi vagyok a korombeli tinik mennyit esznek kb. hozzám képest. Nem tudom, hogy én sokat, keveset, vagy megfelelően eszek-e a korosztályomhoz képest.

Ma ezt ettem pl:

R: 1 teljes kiörlésű zsemlében 2 szelet csirkemell felvágott, és uborka

Dél fele: 1 alma, 1 sárgarépa

délután 5 fele: töltöttkáposzta (2 kisebb gombóc, és mellé káposzta) nem ettem hozzá semmit (kenyér,tejföl stb)

És ma már nem eszek semmit, mert azóta tele vagyok. Szerintetek sokat eszem? Nasizni nem nagyon szoktam..régebben minden nap ettem 1 csokit vagy valami édességet, de arról egy fél éve leszoktam kb. semmi ilyesmit nem eszek, max ünnepekkor néha becsúszik egy kicsi..

Szerintetek ez oké mennyiségileg/minőségileg? Ti mennyit/mit esztek egy nap? Csak mert látom az osztálytársaim minden nap veszik a büfében a hatalmas kakaóscsigát/pizzás csigát, isszáka literes sió gyümilevet, plusz még akkor egy kis snickers, egy kis twix stb..Szerintem ez kicsit durva :D Bár többségük nincs elhzva.. Vagy ez normális tini korban, hogy esznek csokit, meg édességet? Valaki azt mondja kell a boldogsághormon miatt..ez igaz? :D

Vároma válaszokat!!:)

15/L, 168cm 49kg


2014. nov. 19. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Édesem, az anorexiádat mikor akarjátok kezeltetni? Már így is rémesen sovány vagy, én ilyen paraméterekkel a kórházban voltam kötelezően.


Amúgy tényleg semmit nem eszel kb. na mindegy, szórakozz csak az egészségeddel, majd mikor nem menstruálsz, talán észbe kapnak anyudék és elrángatnak orvoshoz.


Mit ettem?

R. egy zsömle (szalámi, paprika, sajt) egy bögre tejes kv

T. idénygyümölcs vagy péksüti (pizzás csiga, kakaós, stb.)

E. egy tányér (kb. fél liternyi) paradicsom leves és második (ma épp gombapörkölt tésztával)

U. májkrémes-uborkás croissant (vagy egy meleg szendvics, pirítós...)

V. rántotta (gombás-sonkás), tükörtojás, körözött, mikor mit alkotunk apával

Aztán még joghurt, mandarin (4-5), esetleg alma, vagy pár csík csoki


Inni pedig gyömbéres-citromfüves teát.

2014. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tini, de akkoriban rengeteget ettem (volt is feleslegem, de nem sok, sosem voltam vékony), Te pedig elképesztően keveset. Nem ez a normális, az tuti. Olyan vékonyan sem, mint amilyen Te vagy.
2014. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennyire kevés lenne?:o Pedig nem voltam éhes.. akkor megpróbálok kicsit többet enni. Köszönöm :)
2014. nov. 20. 06:45
 4/4 anonim válasza:
69%

Miért kell le anorexiázni a kérdezőt? Én 168 centimmel vagyok 41 kiló, és nem vagyok kórházban, és van menstruációm.(14 éves)

A kérdésre válaszolva: 3x annyit eszek mint te, a legtöbbet talán 9 óra körül eszek. Mindennap eszek csokit, és szerintem egy kis boldogság hormon elkell ilyen korban:D

Szerintem nyugodtan ehetsz többet, mert nagyon jók a paramétereid:D

2016. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!