Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan álljak ellen a gyorsétt...

Hogyan álljak ellen a gyorséttermi kajáknak (McDonald's, Burger King, KFC stb. )?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok áttérni az egészségesebb étkezésre, de valahogy mindig letérek a jó útról és újra meg újra betérek az ilyen gyorséttermekbe. Sajnos ez meg is látszik az alakomon. Valami javaslat?

2014. nov. 26. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű: ne menj olyan helyre, ahol ilyen éttermek vannak.
2014. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

amíg a szüleid adnak rá pénzt, vagy a keresetedből megéri neked, addig nehéz lesz..illetve hacsak nem történik veled valami változás ami miatt rosszul fog esni


a javaslat az az, hogy mondj ellent tudatosan az ösztöneidnek amikor gyorséttermi kajáldákat látsz

2014. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne legyen Nálad (annyi) pénz, maximum párszáz ft, amiből nem jön ki egy gyorséttermi menü, ellenben, ha éhes vagy, egy közértben tudsz belőle venni valamit. De a legjobb, ha egyáltalán nincs Nálad pénz, ha ez kivitelezhető.


Másik meg, hogy vegyél egy perselyt, és amit aznap elköltöttél volna a gyorsétteremben, dobd be a perselybe, és hó végén, vagy 2-3 havonta lepd meg magad valamivel.:)


Én bulímiás voltam, és ezek váltak be.

2014. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha tudsz, keress a környéken egészségesebb kajálási lehetőséget! Nálunk pl. 5 perc sétára van ezektől a két kedvenc szendvicsezőm, a kedvenc gyrosozóm is, ahol 4-500Ft-ból megkajálok, szerintem ízletesebb, táplálóbb is. A másik az az, hogy egy KFC-s menü árából már a környék egyik legmenőbb paleo éttermében is megebédelhetek.


Hasonlót én is szoktam csinálni, mint #3: átszámolom a kaják árát valami olyanra, amit szeretnék: 1 KFC menü = fél könyv, 1 zacskó chips = 3 csomag kásagyöngy vagy 1,5 Boraras urophthalmoides stb.

2014. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
akaraterő kérdése az egész. én is így szoktam le egyik napról a másikra a piáról és a cigiről.
2014. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

azt a pénzt, amit rá szánnál, azt tedd be egy perselybe a nap végén. (de eleve, ha megteheted, ne hordj magaddal annyi készpénzt, amiből tudnál venni magadnak ilyen kaját.) gyűjtögess kicsit és bizonyos időnként költsd el valami másra, amit szeretnél. például fizess elő a kedvenc magazinodra, vegyél könyveket, lemezt, menj el moziba, menj el havonta egyszer hétvégén valami kedves kis bisztróba, vendéglőbe, ahol nem gyorskaja van. sokkal hangulatosabb lesz!

esetleg a családoddal, barátaiddal, haverokkal is megbeszélheted, hogy tartsanak veled, csináljatok néha olyan közös programot, hogy ellátogatnak veled hétvégén egy kis vendéglőbe vagy valamelyikőtöknél főztök közösen valami egyszerűt és finomat. így az egész nem cél nélküli, megéri félretenned azt a pénzt, hogy majd később igazán finomat és szépen tálalt dolgot egyél. nálam általában bejön, ha szertartást csinálok a dolgokból, evésből, akkor sokkal rendezettebben szoktam.


ha az a gond, hogy hamar megéhezel hirtelen, akkor hordj magaddal otthon elkészített ennivalót. nálam pl. szokott lenni pár szem saját sütésű pogácsa vagy egy alma/narancs/banán, kis zacskó szőlőcukor, fél liter tea (ritkábban gyümölcslé). így nem kajálok be másból, hanem kibírom hazafelé.

2014. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Gondolj arra, hogy mit jelent minden gyors éttermi kaja :

-> pillanatnyi kulináris élvezet - ez az egyetlen pozitívum;

s akkor a negatívumok:

-> egészségi kockázatok;

-> silány minőség;

-> tápanyaghiány;

-> ízfokozók miatti függőség, ízlelőbimbók eltorzítása;

-> elhízás;


Persze ezt nem elég egyszer elolvasni és főleg nem azután, ami után már kialakult a rossz szokás. Ezt komolyan kell venned, naponta akár többször is tudatosítanod kell magadban és én azt ajánlom, hogy írd is le egy füzetbe, tarts naplót az étkezésedről -> ez egyrészt jó eszköz lesz hosszútávon, másrészt mindennapi motivációt fog adni ahhoz, hogyha elcsábulnál, akkor jusson eszedbe, hogy számot kell adnod magadnak a nap végén.


Az is fontos, hogy tudjad élvezni az igazi, természetes és egészséges ételeket. Az egészséges táplálkozásról kialakult helytelen összkép sok embernek a fűlegelést juttatja eszébe, de ez egyáltalán nincs így.

Az, hogy az egészséges ételek élvezhetetlenek, csak egy mítosz - egy olyan tévhit, amely a gyors éttermi kajákat élteti, mert különben nem lenne rájuk vevő. Ha az emberek megtanulnak ízletesen, egészségesen és praktikusan főzni, akkor rájönnek arra, hogy semmi keresnivalójuk sincs a gyors éttermekben.

Ez a része már kizárólag rád van bízva, mert az egyéni preferenciáknak kell megfeleljen az étrend. Igazából a különböző ételek elkészítése nagyon szórakoztató tevékenység és ha az ember megteheti, akkor a legjobb módszer az, hogy kísérletezzen - persze mindeközben az egészség maradjon az első számú prioritás.

2014. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj el egy olyan boltba, ahol távol-keleti fűszereket, hozzávalókat árulnak. Keresd meg az AJI-NO-MOTO nevű fehér port (úgy néz ki, mint a só). Ez az adalék (E621, nátrium-glutamát, kínai só, MSG) a gyorséttermek titka, minden ételük tele van vele, ezért érzed úgy, hogy eszméletlenül finom minden. Ha otthon eszel valamit, tegyél rá egy késhegynyit, ugyanolyan finomnak fogod érezni a saját ételeidet is! Vigyázz, a különböző ipari készítményekben már van belőle bőven, arra ne használd, csak a friss húsos ételekre.
2014. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sok ízfokozó olyan, pl. nátrium glutamát is ami módosítja az agyadban az ízeket, ezek a kaják sokszor tele vannak ilyenekkel, emiatt nehéz lemondani róluk.


Iktasd be, hogy csak heti egy alkalommal mész ilyen helyekre enni.


Ha próbálod elfojtani a vágyadat, akkor csak erősödni, kontrollálhatatlanabbá fog válni az érzés és a késztetés.

2014. dec. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tanultam neurobiológiát, a Na glutamát para nem agymosott kamu mint sok riogatás, durván befolyásolják az agyat, átverik, ami hosszú távon nagyon káros tud lenni. Az agy olyan anyagnak érzékeli, amivel szokott dolgozni, ez roppant káros és megviseli az agyat.
2014. dec. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!