Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koplalás után eltudom érni,...

Koplalás után eltudom érni, hogy ne hízzam vissza a kilókat?

Figyelt kérdés
Sokszor koplaltam már aztán mikor elkezdtem enni a fele amit lefogytam vissza is jött .. Viszont most nem szándékosan nem ettem, hanem kb hánytam már a kaja gondolatától is.. Keveset azért minden nap ettem.. Viszont szeretnék vissza állni a rendes étkezéshez de nem akarom visszahízni amit most lefogytam.. Tudok ellene tenni valamit???

2014. dec. 10. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz. A rendes étkezésedre csak nagyon lassan, fokozatosan tudsz visszaállni, ha egyáltalán tudsz az eredmények elvesztése nélkül.

Megpróbálhatod, hogy egyszerre térsz vissza, és vezetsz be egy új mozgásformát.

2014. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

igen! Tehetsz és csakis te tehetsz.


Abbahagyod a koplalást, mivel az hízlal. Koplalás után a szervezeted megörül a tápláléknak és rögtön raktároz az újabb koplalásra készülve. Tanítsd meg neki, hogy erre csak nagyon kis mértékben van szüksége, annyira, hogy ne legyél csontsovány: vagyis etesd minél többször, kevés étellel.

Kiszámolod, hogy a kilóid és a napi dolgaid mellett kb. mennyi kalóriát kellene enned. Ennek alapján csinálsz 4-5 napra étrendet, hogy ne kelljen állandóan számolgatni. A kajádat elosztod kb. 6 fele, kis adagokra. Főleg reggelre-délelőttre osztod a szénhidrátok nagy részét. Este egyél sovány túrót, az segít az izmok megtartásában.

Ha félsz a hízástól és azért hánysz akkor egyél többségében húst, tojást és zöldséget ami nem hízlal, így ha elmúlik a félelmed később lehet hozzátenni rizst, krumplit, mivel szükséged van a cukrokra is.


Tornázzál, kardiozzál, így egyensúlyban tudod tartani magad.


Ha pedig mindez egy komolyabb betegség előszele akkor szakembert keress meg.

2014. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!