Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit érdemes enni a gyors...

Mit érdemes enni a gyors hatás érdekében zsíros vagy olajos étel után, amikor egyértelműen amiatt az egész bőr tiszta zsíros/olajos?

Figyelt kérdés
Mi lehet vajon olyan étel (zöldség, gyümölcs, mag, egyéb, stb.), amely elfogyasztása után megszűnik ez a zsíros-olajos érzés? Gondolom, nem csak nekem szokott ilyen lenni, hogy ha kb. három falatnál többet eszem valami túl zsíros/olajos ételből (néha még pizza is!), akkor azonnal érzem a bőrömön, először az arcbőrömön, főleg az államon, hogy tapintható a csúszósság, mintha a testem kilökné a bőrőmre a fölösleges zsírt/olajat, de néha, ha még ennél is többet eszem (mint pl. az előbb, ill. már órákkal ezelőtt megettem három egész fánkot...), akkor a kezeim, a teljes karom is olyan lesz (és nem azért, mert nem mostam kezet utána...), és nagyon bosszantó... Tudom, minek kellett három fánkot ennem, úgy kell nekem, de ez most nem segít, és minthogy máskor is volt már ilyen, eszembe jutott, hogy hátha van valami speciálisan zsírfelszívó étel, netán ital, és persze lehetőleg természetes és elérhető, ne valami Eakárhányszáz kémiai vegyület legyen, mert annyira azért nem fontos... Köszi

2014. dec. 18. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyél mandarint, vagy almát.
2014. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez vajon segít, vagy csak úgy tipp-hopp? És miért, mitől segítene...? Van valami tudományos alapja...?
2015. jún. 20. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom, minek kellett három fánkot ennem, úgy kell nekem, de ez most nem segít, és minthogy máskor is volt már ilyen, eszembe jutott, hogy hátha van valami speciálisan zsírfelszívó étel, netán ital, és persze lehetőleg természetes és elérhető"


Szerinted ha lenne, lenne ennyi kérdés táplálkozás témában?


Ha tudod, hogy ezt okozza, akkor én nem azon agyalnék, hogy mit szedjek be vagy mit egyek, hanem azon, MIT NE EGYEK. A fánk az egyik legrosszabb választás amúgy, tele ízfokozóval, színezékkel. Vegyél müzlit vagy süss/főzz magadnak valamit inkább. Napraforgó olaj vagy más hidrogénezett növényi olaj is van bennük, azok pedig nagyon rosszak a bőrnek. A cukorról már ne is beszéljünk.



De amúgy:

- sok zöldség

- EGÉSZSÉGES omega 3 zsírok (elfelejtve a gagyi előre készített szutykot)

- almaecet ivás

- máriatövis kapszula (máj méregtelenítő)



De persze dönthetsz úgy is, ez nagy macera, inkább zsíros lesz a bőröd .)

2019. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mivel ez évtizedek óta felbukkanó jelenség nálam, de még csak alig egy évtizede vagyok egészségtudatosabb és így gyogyszerellenes is, csak tovább kutattam a témát és én válaszolnék a saját kérdésemre, hogy pl. azt találtam, hogy az UBORKA: nem véletlenül használják szemre karikázva a szépségiparban sem, ugyanis külsőleg is zsírfelszívó a bőrön, de elfogyasztva is begyűjti a test fölösleges zsírjait és így segíti az emésztésüket, ami így nem csapódik ki a bőrön. Je!!!


Tehát máskor fánk, pizza vagy sültkrumpli után egy teljes uborka elrágcsálása - hát még ha eme szemét kaják helyett inkább... ;)

2019. júl. 19. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!