Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szívritmuszavarokkal küszködök...

Szívritmuszavarokkal küszködök már lassan egy hete. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
14 éves 182 centiméter fiú vagyok, 72 kg voltam, majd abba hagytam a futást és felhíztam 76 kg-ra. Pár nap múlva újra egészségesebb életmódot fogok élni, újra futok majd, viszont egy hete jött elő a szívritmuszavarom, ami körülbelül naponta non-stop 24 órában 10 percenként előjön. Eleinte nagyon normálisan ver a szívem, majd olyan 10 másodpercre hirtelen úgy felgyorsul, hogy nagyon gyorsan kell vennem a levegőt.. Talán a táplálkozásommal lehet a baj? Reggel felkelek, délután 2-ig nem eszek semmit, hazaérek a suliból tele "zabálom" magamat össze-vissza mindent, majd még max. este eszek egy zsömlét. Ezen változtatni fogok! Tudtok segíteni?

2015. jan. 16. 21:32
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Szerintem menj el doktorhoz, szerintem nem okés, hogy ennyi idősen szívproblémáid vannak(nekem is van elvileg gyenge szívritmus zavarom, de nem szoktak ilyen tüneteket produkálni és én sem vigyázok ám annyira az egészségemre)


Mondom, doktor az fontos, főleg ha tényleg a szíveddel van a baj(nekem volt, hogy a szív feletti mellizmom kezdett görcsölni és azt hittem szívrohamom van-.-)

2015. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Várj, megnézem az EKG-t...


Amúgy tünetek alapján PSVT valószínű, de ugyebár látatlanban nem lehet diagnosztizálni. Keresd fel a háziorvosod, aki továbbküld kardiológiára, ott pedig jó eséllyel 24 órás EKG fog készülni (a géppel haza lehet menni). A diagnózis birtokában elmondják a teendőket ill. gyógyszert is adnak, ha szükséges.

2015. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! És az csak egyéb dolog, hogy látom a mellemen, ahogyan ver a szívem?
2015. jan. 16. 22:14
 4/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Erre pár alkalom után jöttem rá...és a mai napig néha előjön, egyébként onnan tudom, hogy valamivel balrább és feljebb érzem a fájdalmat és nem a szívemnél, de erre is csak akkor jöttem rá, amikor 3-jára történt velem kb.
2015. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!