Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha igaz az, hogy Magyarországo...

Ha igaz az, hogy Magyarországon akár a lakosság 37%-a laktózérzékeny akkor majdnem minden második embernek rendszeresen lenne hasmenése, nem?

Figyelt kérdés
De nincs minden második embernek rendszeresen hasmenése, akkor a statisztika rossz?

2015. febr. 2. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2015. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Látom régi a poszt, de azért hátha még aktuális: elvileg tényleg minden harmadik ember laktózérzékeny itthon, és az én ismeretségi körömben ez meg is állja a helyét.. Csupán nem mindenki tud róla, mert nem mindenkinek annyira erőteljesek a tünetek.. És sokakat ismerek, akik "nem szeretik" vagy "nem bírják jól" a tejet, de a joghurttól, sajttól, más tejterméktől nem mindnekinek van baja, ez egyénfüggő, én is laktózérzékeny vagyok, de én kitapasztaltam mennyit bírok, a nekem olyan 5-6 gramm tejcukor a tűréshatárom, ami 1 deci tejben van, vagy egy pohár joghurtban. ha ennél többet iszom-eszem laktáz tabletta nélkül, akkor felfúvódás, ha mébg többet innék, mondjuk egy egész pohár tejet, attól már hasmenésem van.. de van akinek attól is csak egy kis puffadás jelentkezik..
2015. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!