Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik szervünkre van rossz...

Melyik szervünkre van rossz hatással a sófogyasztás?

Figyelt kérdés
És milyen tünetei lehetnek?

2015. febr. 12. 18:06
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mennyi sónak az elfogyasztása?
2015. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az hogy mennyi, hanem mondjuk átlagtól több fogyasztása esetén?

Meg mennyi az elegendő? Amikor nem érezni? vagy amikor éppen érezni? vagy amikor azért tényleg érezni kellemesen?-de ez is pl ember függő.

Szóval mi a helyes egy gyereknél, egy 20-40-es embernél és egy idősebbnél?

És mi számít a természetestől többnek, ami már káros lehet? vmi viszonyítás? vagy tapasztalat? vagy orvosi vélemény? minden infót szívesen várok

2015. febr. 14. 00:00
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

"Nem az hogy mennyi" - de igen, pont az hogy mennyi. A sóra az emberi testnek szüksége van. Ez nem aszpartám, hogy kis mértékben is méreg, de egy kicsi mehet belőle, mert attól nem halsz meg. A só az kell!


"hanem mondjuk átlagtól több fogyasztása esetén" - és mi van, ha már az átlag is többet fogyaszt a kelleténél. Akkor Te még nyugodt lennél, mert "csak" annyit fogyasztasz, mint az átlag?


"Meg mennyi az elegendő?" - na végre. Egy 70 kilós ember átlag 6 gramm sót ürít napi szinten, ezt kell pótolni. Az EU 5 gramm bevitelét javasolja. Ha eszel feldolgozott élelmiszereket (ebbe akár a kenyér, felvágott), ezt a mennyiséget simán beviszed már ezekkel a kajákkal is, így külön nem kell sóznod semmit. Ha mindent magadnak csinálsz, akkor meg tudod követni.


"Amikor nem érezni? vagy amikor éppen érezni? vagy amikor azért tényleg érezni kellemesen?" - mit érezni? Az ízét, vagy azt, hogy már sz a r u l vagy a sok sótól?


"Szóval mi a helyes egy gyereknél, egy 20-40-es embernél és egy idősebbnél? " - 70 kilós embernek szükséges mennyiségből arányosan számold ki a testtömeg figyelembe vételével!

"És mi számít a természetestől többnek" - A fentiekből következik.


Mindezt simán össze is lehet Google-özni.

2015. febr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért írtam ide, hogy egy normális ember konkrétan tudjon nekem válaszolni. Vagy ha nem is válaszolni, akkor mindent amit ezzel kapcsolatban tud, azt átadja nekem. Hogy mennyi lenne szükséges, és mi számít soknak. Mert tudtommal az éttermekben már nem tehetnek ki az asztalra külön sót... egészségóvás végett.

Sajnos te nem tudtál nekem segíteni, csak azzal jöttél hogy google... ez a portál arra való, hogy segítsünk egymásnak és nem arra, hogy az ilyet még meg is kérdőjelezze, szóval vagy unatkozz máshol, vagy válaszolj normálisan. Köszönöm.

2015. febr. 15. 11:02
 5/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ha elolvastad, amit írtam, akkor ezt is biztosan láttad:


"Egy 70 kilós ember átlag 6 gramm sót ürít napi szinten, ezt kell pótolni. Az EU 5 gramm bevitelét javasolja."


Ebből számodra nem derül ki a válasz?


Az alapkérdésre is válaszoltam, hiszen írtam, hogy a só nem méreg. A napi 5 gramm semelyik szervünkre nincs rossz hatással, ezen túlmenően sz a r u l leszel, ha ezt a mennyiséget nem viszed be!

Ha ennél kicsivel többet viszel be, nem lesz semmi bajod, ha meg sokkal, akkor az minden szervedre rossz hatással lesz, ha máshogyan nem, akkor közvetve azáltal, hogy negatívan befolyásolhatja az egészséges vérnyomást. Mivel még mindig nem voltál hajlandó leírni, hogy mennyi sót fogyasztasz, ennél többet tényleg nem lehet írni. De kb ugyanezeket írtam a korábbi kommentemben is. Vagy nem?

2015. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!