Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nyers vegán étrendet folytatók...

Nyers vegán étrendet folytatók, mi a véleményetek a sófogyasztásról (NaCl), sózásról? Használtok sót?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 13:39
 1/2 anonim válasza:

Sóból csak a jódozottat fogyaszd és mértékkel! Lehetőleg ne minden étkezésnél használj sót.

Illetve merem feltételezni, hogy sok vizet iszol, ami tudtommal nagy mennyiségben "kimossa" a szervezetedből a sót. Ezért az pótolnod kell mert a szervezeted nem tudja előállítani a benne lévő ásványi anyagokat, de hangsúlyozom, hogy MÉRTÉKKEL.


Sok sikert az étrendhez, remélem tudtam segíteni! :)

2015. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Igazából nem olyan nézőpont alapján tettem fel a kérdésemet, ahogyan te értelmezted.

A kérdésem inkább arra szeretne vonatkozni, hogy akik nyers vegán étrendet folytatnak, ők használnak-e sót. A (hozzáadott) só nem zöldség, gyümölcs, levél, olajos mag, csíra, tehát nem élő étel.

Plusz általában, ha az embernek még van is kertje, megtermel magának sok mindent, de sót nem szokott magának bányászni.

Tehát ilyesmik miatt kérdeztem, hogy a nyers vegán étrendet folytatóknak mi a véleménye a hozzáadott NaCl fogyasztásról.

Nyers vagy nem nyers? Élő étel vagy nem?

2015. jan. 15. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!