Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Hogy bírjátok...

Vegetáriánusok! Hogy bírjátok a hús nélküli étkezést?

Figyelt kérdés
Nem hiányzik az a plusz energia, amit a hús ad? Szójával és tofuval tényleg lehet helyettesíteni? Próbáltam teljesen lemondani a húsról, mert nem érzem jól magam, hogyha eszem, de anélkül semmi energiám nincs a mindennapokban. Mit lehet ezzel kezdeni? Előre is köszi!

2015. febr. 13. 23:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező sem vegetáriánus és én sem állítottam magamról. Vagy valahol mégis? :D
2015. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva ezerszer tisztábbnak érzem magam így, hogy nem eszek húst. Már egészen csecsemőkorom óta bennem van a vegetarianizmushoz való húzódás, és 3-4 éve már teljes mértékben az vagyok, előtte ettem olyanokat, hogy virsli, húsleves, kolbász meg szalámik, és akkor szerettem is őket, de most már ha csak rájuk nézek, akár képen is, vagy megérzem a szagukat, rosszul vagyok, hozzáérni, lenyelni meg végleg nem tudnám, mert mindig az jut eszembe, hogy milyen undorító módon ölték meg azt a szerencsétlen élőlényt. A sült húsoktól viszont már egészen régóta undorodok. És sokan furcsán néznek, mikor azt mondta, hogy vegetáriánus vagyok, de szerintem ez egy tök jó életmód, én nagyon jól vagyok hús nélkül.

Szerintem mindenkinek joga van élni, akár állat, növény, vagy ember, ezért nem ölök például legyeket, vagy egyéb hasonló élőlényeket sem. Egyszer véletlenül összenyomtam egy hangyát, és utána is borzasztóan éreztem magam. Szerintem sok ember nem lenne képes megenni a húst, hogyha neki kéne megölni az állatot, és én ezt teljes mértékben megértem.

Ja és nem kapok több energiát a húsból, viszont próbálok minél változatosabban étkezni, hogy pótoljam az egyes tápanyagokat.

2015. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!